

Технології
Для українських дорожників створили спецавтомобіль: який він
В Україні створи спецавтомобіль для дорожників, повідомиляє видання SpecMachinery.com.ua.
Зазначається, що компанія «Будшляхмаш» разом із Спецбудмаш змонтували та відвантажили солерозкидальний автомобіль на базі пікапу Toyota Hilux на замовлення корпорації «Київавтодор».
Які технічні особливості?
У кузові пікапу змонтований солерозкидний бункер Saltdogg об’ємом 0,57 м3, ширина посипання регулюється від 1,5 м до 11 м.
Солерозкидачі компанії SaltDogg є повністю автономними розкидачами, які призначені для роботи з льодом і снігом. Міцний корпус дозволяє використовувати розкидач з сіллю або сумішшю солі і піску.

Де можна використовувати?
Комплект обладнання легко встановлюється на технологічні автомобілі, пікапи, самоскиди, платформи і вантажні автомобілі загального призначення, що робить їх ідеальними для торгових центрів, об’єднаних територіальних громад, лікарень і приватних підрядників.
Читайте також: Київські дороги готові до зимового сезону – Київавтодор
Також спеціалістами ПрАТ «Спецбудмаш» на автомобіль був змонтований снігоочисний відвал SnowDogg MD75 шириною 2,28 м та висотою 61 см.
Управління відвалом здійснюється за допомогою зручного пульту управління, який знаходиться в середині автомобіля, що дозволяє керувати ним не покидаючи салон. Змінний кут відвалу дозволяє проводити прибирання снігу по ходу руху. Додатково встановлено два ліхтарі для підсвітки ділянки дороги, що очищується.

Суспільство

Новий низькопідлоговий трамвай заводу Татра-Юг, що виготовляється на ПівденМаші, випробовують у Дніпрі.
Про це повідомили у пресслужбі Департамент транспорту та інфраструктури міста.

За інформацією, перший виїзд на експлуатаційні випробування відбувся ввечері 20 квітня.
Читайте також: Хліб не на смітник, а тваринам у притулки: як платформа No bread waste рятує харчові відходи
Згідно з вимогами міжнародної сертифікації, перед використанням на маршруті нової моделі необхідно провести післязаводську обкатку вагону пробігом не менш як 1000 кілометрів.

Відомо, що нова низькопідлогова модель отримала позитивні відгуки на транспортників, хоча й були виявлені незначні недоліки, які необхідно буде усунути.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Нині місто проводить переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо реконструкції трамвайного маршруту #19 та закупівлі нових трамвайних вагонів.

Нагадаємо, у Києві випробовують новий трамвай заводу «Еталон».
Як ми повідомляли раніше, показали, яким буде перший транспортний хаб у Львові.
Усі фото: facebook.com/dmrtransporty.
Технології

Український стартап Delfast запускає виробництво електровелосипедів на базі Київського підприємства АТ «ЕЛМІЗ» (відомий як Київський радіозавод до 1996 року).
Про це пише itc.ua.
Відповідну угоду сторони підписали 7 квітня 2021 року та домовились про спільне виробництво та збірку електровелосипедів Delfast.
«ЕЛМІЗ» також допомагатиме Delfast з освоєнням серійного виробництва та збіркою електровелосипедів Delfast.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
Протягом травня 2021 року Delfast планує виготовити перші 5 електровелосипедів на базі АТ«ЕЛМІЗ» і поступово збільшувати обсяги виробництва до 50 одиниць на місяць до кінця 2021 року.
Наразі розробляється дорожна карта організації виробництва та відбувається підготовка до початку проєктних робіт.
Довідка
АТ «ЕЛМІЗ» спеціалізується на виробництві високотехнологічної та наукомісткої продукції для космічної, військової, гірничо-шахтної галузей, сільського господарства та електромобільності.
Підприємство виготовляє складну електронну техніку для різних галузей вітчизняної економіки. Технологічні можливості підприємства передбачають механічну обробку, монтажні, складальні роботи, налагодження та випробування апаратури.
Читайте також: Укртелеком встановив 45 зарядних станцій для електромобілів у Києві та передмісті
«АТ «ЕЛМІЗ» має всі необхідні ресурси, експертизу та висококваліфікованих інженерів і персонал для виробництва продукції Delfast в Україні. Адже компанія має величезний досвід виробництва складної електроніки, космічних систем та зарядних станцій для електротранспорту, а тому зможе створити комфортні умови для виробництва електровелосипедів у відповідності до наших вимог», — прокоментував засновник Delfast Данило Тонкопій.
Ця угода стала першим кроком до запуску анонсованного раніше власного виробництва електробайків Delfast в Україні.
Нагадаємо, перший український електромобіль виїхав на випробування.
Як ми повідомляли раніше, Delfast зібрав $500 тис. краудфандінгом на центр розробки електробайків в Україні.
Головне фото: itc.ua.
Технології

Учень Малої академії наук Назар Поночевний створив бота Harmix і став переможцем конкурсу від Ukrainian Startup Fund, здобувши приз $25 000.
Про це ШоТам повідомили у пресслужбі Малої академії наук.
За нагороду боролися 13 проєктів.
Про винахід
Harmix – це інтелектуальний сервіс, що вміє поєднувати музику та відео.
Щоб підібрати музику під відео, боту потрібно лише півтори хвилини. У своєму арсеналі Harmix має 5000 мелодій.
«Я розробляв бота як помічника для блогерів, інженерів монтажу, композиторів – усіх, хто працює з відео а музикою. Зазвичай, щоб підібрати влучну мелодію під відео або навпаки – відео під мелодію – людина може витратити до кількох годин. Harmix зекономить час і за лічені хвилини запропонує на вибір п’ять найбільш підходящих мелодій», – пояснив винахідник.
Особливості бота
Бот складається з 200 мільйонів штучних нейронів та має багато підсистем, кожна з яких відповідає за своє: шукає об’єкт, аналізує жанр тощо.
Сервіс створює продукт «під ключ»: достатньо відправити відео боту, він проаналізує динаміку, розмір об’єкта, колір, освітлення, дії у кадрі та інші параметри.
За кілька хвилин Harmix поверне готовий ролик.
Назар «вчив» свого бота на сотнях відео та фільмів. Той знайшов і зрозумів закономірності, як правильно поєднувати музику та відео. Боту можна задати усі необхідні параметри і критерії, які потрібно врахувати в роботі. Harmix Назар придумав ще три роки тому.
Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності
Наразі є потужна комп’ютерна версія для професіоналів та мобільний додаток для простих користувачів.
«Штучний інтелект влаштований таким чином, що може працювати і окремо від людини. Але особисто я бачу майбутнє подібних систем саме у роботі в тандемі з людиною. Тож не треба боятися, що Harmix залишить без хліба композиторів чи блогерів. Навпаки: він забере на себе рутинну частину роботу і дасть їм більше часу та можливостей для творчості», – каже Назар.

Зі своїм творчим ботом Назар об’їздив чимало країн і отримав кілька відзнак на міжнародних конкурсах. Також використовує усі доступні можливості для популяризації розробки і в Україні.
Грошовий приз у 25 000 доларів Назар планує спрямувати на розвиток свого проєкту. Винахідник має команду із п’яти людей, разом з якими виводить Harmix у велике плавання.
Читайте також: VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні
Творчим ботом вже користуються майже 5000 людей, які сумарно завантажили в чат більше 10 000 відео.
Нагадаємо, полтавський школяр винайшов пристрій, що вимірює забруднення повітря.
Як ми повідомляли раніше, 6 українських стартапів здобули гранти від GlobalLogic