Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

#Ділисяусмішкою: в Україні запустили проєкт, що здійснює мрії бабусь і дідусів

Опубліковано

У червні та липні в Україні пройде соціальна ініціатива «Ділися усмішкою з Lay’s». Її мета — допомогти людям поважного віку та здійснити їхні заповітні мрії: політати на повітряній кулі, навчитися танцювати танго чи покататися на мотоциклі. Проєкт реалізовано у партнерстві з благодійним фондом «Життєлюб».

Про це ШоТам повідомили організатори.

Зазначається, що бренд Lay’s перераховує до БФ «Життєлюб» одну гривню з кожної купленої пачки. Ці кошти підуть на забезпечення пенсіонерів продуктовими наборами та втілення їхніх мрій. Продовженням ініціативи стане фотопроєкт «Зіркові Ба та Ді», у якому візьмуть участь українські співаки, актори та відомі діячі разом зі своїми бабусями й дідусями.

Читайте такожСолодощі без шкоди для фігури: топ українських виробників

«Чомусь вважається, що мрії лише для молоді, — ділиться Антоніна Рябчун, життєлюбка й обличчя проєкту. — Мовляв, тільки в юності можна мріяти про стрибок із парашутом, підкорювати гори та опановувати нові музичні інструменти. А людям на пенсії зостається лише дивитися серіали по телевізору та доглядати грядку. Але це зовсім не так. Зараз мені 65, і я все ще мрію. Так само як в юності, коли кожен день був схожим на неймовірну пригоду. Цей проєкт подарує усмішку тим, хто не втратив віри в дива, і доведе, що мріяти ніколи не пізно».

Як долучитися?

Кожен охочий може приєднатися до ініціативи: придбати Lay’s або зробити на сайті (lays.ua/smiles) донейт, що допоможе людям похилого віку реалізувати прагнення до нових вражень. Українці спостерігатимуть за здійсненням мрій Ба та Ді в емоційному відеопроєкті, що буде поширений у соцмережах і на сайті бренду.

«Компанія PepsiCo, до якої входить бренд Lay’s, вже багато років створює благодійні ініціативи в Україні та десятках країнах світу, — коментує Уляна Кравченко, менеджер із маркетингу бренду Lay’s. — Соціальний проєкт “Ділися усмішкою” об’єднає всіх небайдужих заради великої мети — підтримати людей поважного віку та здійснити їхні великі й маленькі мрії. Однак ми розуміємо, що важко мріяти, поки не задоволені базові потреби. Тому протягом трьох літніх місяців будемо забезпечувати продуктовими наборами одиноких Ба та Ді з двадцятьох містечок України».

Підопічні місцевих соціальних служб тричі отримають пакунок продуктів, якого вистачає на 2-3 тижні. До набору входять продовольчі товари тривалого зберігання: цукор, крупи та консерви, соняшникова олія, чай та солодощі.

Читайте такожДень Києва: топ-9 маловідомих та цікавих місць у столиці

«Благодійний фонд “Життєлюб” більш ніж вісім років покриває базові потреби людей поважного віку та організовує їхнє дозвілля, — говорить Тіна Михайловська, співзасновниця БФ “Життєлюб”. — Як ніхто інший ми знаємо, що наші Ба та Ді живуть активним життям: хтось мріє переплисти Босфор, а хтось — політати на дельтаплані чи навчитися кермувати. Завдяки проєкту з Lay’s сміливі мрії життєлюбів стануть реальністю, і в них з’явиться ще один привід для усмішки. Приєднуйтесь і ви: якщо знаєте Ба чи Ді, які не бояться мріяти, поділіться їхньою історією на сайті проєкту або у соцмережах із хештегом #ділисяусмішкою».

Нагадаємо, благодійна книгарня «ДієСлово» оголосила збір книг для допомоги онкохворим дітям.

Як ми повідомляли раніше, фонд «Життєлюб» запустив масштабний проєкт допомоги старшим людям.

Суспільство

На Івано-Франківщині виявили унікальну колонію пернатих з Червоної книги (ФОТО)

Опубліковано

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.

Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.

На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.

Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.

Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони

А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.

Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.

Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку

Читати далі

Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників

Опубліковано

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.

Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей

Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.

Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.

Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.

Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)

Опубліковано

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.

Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...