Ви читаєте:
“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги
4хв на читання
Назад
“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги
4хв на читання

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги

10 Травня 2024, 19:26
Анна Семьонова
Поділилися
0

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифровізації у новому правительстві Дональда Туска Кшиштоф Гавковський повідомив, що Польща активно співпрацює з Україною у сфері надання цифрових послуг.

Про це інформує Хвиля.

Так, одним із напрямів співробітництва, що увійшли до підписаного меморандуму з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, є розміщення в Польщі датацентрів українських відомств.

При цьому видання зазначило, що Гавковський не сказав, які реєстри зберігатимуться у Польщі. Тим часом у Мінцифрі зазначили, що там функціонує датацентр Державної податкової служби України, який сусідня держава збудувала на пільгових умовах.

Також на території Польщі є резервний центр обробки даних щодо розміщення систем Міністерства юстиції України.

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

Крім того, принесла плоди українсько-польська співпраця за погодженням роботи додатків “Дія” та mObywatel. Завдяки “Дії” українці мають автоматичне підтвердження легальності перебування у Польщі. Вона також збільшує можливість їхнього пересування у Європейському Союзі, оскільки визнається у всіх країнах блоку.

До того ж у травні набудуть чинності зміни до законодавства Євросоюзу щодо eIDAS (електронна ідентифікація та довірчі послуги), що зможе вивести польсько-українську співпрацю у цьому сегменті на новий рівень.

До того ж польське міністерство, як і українське, кілька років працює над своїм додатком. Зокрема, у липні 2023 року вийшов mObywatel 2.0, який прирівняв польський Digital ID до пластикових карток. “єДокумент” у “Дія” має таку саму силу в Україні. Таким чином, “Дія” і mObywatel можна сприймати як брата і сестру.

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Дія

Дія Послуги
По темі
Читайте також

ПодороЖИТИ: як туроператор Join UP! повертає українців до мандрівок

Український туристичний бізнес дуже постраждав від початку повномасштабної війни — українці думали про виживання, а не відпочинок....
17 Грудня 2025
02:01
Василь Сліпак: оперний геній, який пішов на фронт. Історія, що вражає світ

Василь Сліпак: оперний геній, який пішов на фронт. Історія, що вражає світ

1 день тому
00:54
Українські повітряні гімнастки зібрали повний комплект нагород чемпіонату світу Posa!

Українські повітряні гімнастки зібрали повний комплект нагород чемпіонату світу Posa!

1 день тому