Технології
Діджиталізація Чорнобиля: об’єкти зони відчуження відтворили у 3D-моделях та віртуальних просторах
Розробники першого мобільного додатку про Чорнобиль відсканували Зону Відчуження. Про це йдеться на сторінці сервісу у фейсбуці.
Як зазначається, команда презентувала демо-версію першого мобільного додатку Чорнобиля та показала, як вона проводить діджитальне сканування об’єктів Зони Відчуження, щоб зберегти їх у 3D моделях та у віртуальних просторах, не допустивши втрати культурної спадщини через природні руйнування та пожежі.
Читайте також: В Україні розробляють перший мобільний додаток про Чорнобиль
Чому це важливо?
Цієї весни під час пожеж Україна втратила частину пам’яток Чорнобиля. Від вогню постраждало близько 5% території заповідної території, 12 віддалених сіл, санаторій «Смарагдовий», піонерський табір «Казковий», військове місто Чорнобиль-2. Перелік не є вичерпним, але навіть він дає зрозуміти, що втрачено значну частину культурної спадщини України.
Саме тому, команда першого мобільного додатку Чорнобиля почала процес сканування об’єктів Зони та відцифрувала значну їх кількість, серед яких: Колесо Огляду, об’єкти центральної площі міста Прип’ять, радіолокаційна станція Дуга.
Як оцифровують?
Діджиталізація об’єктів проходить за допомогою сучасних засобів фотограмметрії, лазерного сканування об’єктів та створення сферичного фото та відео для віртуальних просторів, для чого використовують: дрони, лазерні сканери та високоякісну знімальну техніку.
Відцифровані об’єкти стануть основою карти першого мобільного додатку Чорнобиля, присвяченого до 35-х роковин аварії на ЧАЕС. Організатори продемонстрували роботу демо-версії, яка також зможе супроводжувати туристів в Зоні Відчуження навіть без доступу в інтернет. Мобільний додаток надасть інформацію про сучасний стан Зони Відчуження, підготує до подорожі та навіть дозволить побачити Чорнобиль у віртуальному форматі у супроводжені аудіогіда, та познайомить світ з історією Чорнобильської катастрофи.
Додаток реалізують у вільному доступі українською та англійською мовами, і доступний він буде уже наприкінці жовтня.
Фото: facebook.com/ChernobylApp
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі