Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Десять правил успіху для малого бізнесу. Поради від експерта зі світовим ім’ям

Опубліковано

У якій би сфері ви свій бізнес не починали, із якими задачами не зіштовхувались би, більшість ваших проблем є абсолютно типовими. Принаймні для Ронди Абрамс, провідної світової експертки з бізнес-планування.

Понад 25 років вона допомагала власникам малого бізнесу засновувати та розвивати компанії. Ронда написала кілька світових бестселерів на тему бізнес-планування і сама — також власник малого бізнесу. 

Спеціально для USA TODAY вона виокремила 10 “Правил Ронди”, як вона сама їх називає — порад для успіху малого бізнесу. А ми переклали її поради спеціально для вас. 

 <strong>Ронда Абрамс</strong>

Ронда Абрамс

світова експертка з бізнес-планування. 

Працювала з усіма видами бізнесу: від мікропідприємств з однією людиною до компаній із сотнями мільйонів доходу. Консультувала компанії з усіх видів промисловості, стартапи. Сама Ронда — також власниця малого бізнесу.

1. Починайте з малого, щоб вирости великим

Є надійний спосіб провалитися в малому бізнесі. Спробуйте продати всім. Ключовим фактором успіху малого бізнесу є створення ніші — певної спеціалізації або вузького сегмента ринку — а не конкуренції за кожного клієнта. Не будьте просто маркетинговим консультантом: будьте маркетинговим консультантом для певної галузі. Не будьте загальним магазином — зосередьтеся на певному типі товару чи покупцеві. Малий бізнес просто не має часу та грошей для універсальності.

2. В першу чергу дбайте про справу, яка приносить “хліб і до хліба” 

У підприємців є багато хороших ідей, але вони можуть відволікти від основного бізнесу. Перш ніж розглянути нові напрямки, чітко визначте, яка частина вашого бізнесу приносить гроші, з яких ви сплачуєте по рахунках. Концентруйтесь на цій частині. 

3. Переконайтеся, що собака їстиме собачу їжу

Це цитата венчурного капіталіста Юджина Клайнера. Клайнер мав на увазі, що якими б хорошими не виглядали ваші ідеї, ви повинні переконатися, що у вас є продукт чи послуга, яких клієнти дійсно хочуть.

4. Ви не можете досягти мети, яку не встановили

Час, який підприємець витратить для розробки бізнес-плану, має вирішальне значення для успіху та виживання. Я не кажу про написання документа на 50 сторінок. Планування, а не план — от що важливо. Розробка бізнес-плану змушує вас продумати основи вашої компанії: ваш ринок, конкуренцію, галузь і ваше стратегічне становище.

5. Чітко визначте свій цільовий ринок

Проаналізуйте характеристики своїх клієнтів, щоб ви зрозуміли, хто саме купує у вас. Наявність чіткого цільового ринку дозволяє вам бути набагато ефективнішими як у розробці вашого продукту, так і в маркетингових заходах.

6. Будуйте один бізнес за один раз

Підприємці зазвичай бачать можливості для зростання в багатьох напрямках. Я бачив бізнес-плани, які об’єднують в собі багато підприємств в одному — комбіновану пральню, бар, послуги няні та книгарню. Більшість, звісно, не такі розсіяні, але все одно важливо зосередитися лише на одному новому напрямку діяльності. Ви виробляєте продукт чи послугу, який цільовий ринок, що за головний канал розповсюдження оберете?

7. Простіше придбати частину ринку, що вже існує, ніж створити новий

Хоча малий бізнес є двигуном творчості для нашої економіки, пам’ятайте, що створити ринок абсолютно нового виду товару чи послуги важко і дорого. IPod не був першим цифровим музичним плеєром; Google не була першою пошуковою системою; Facebook не був першою платформою соціальних медіа. Є багато переваг у тому, щоб бути послідовником.

8. Справи, як правило, займають більше часу і коштують дорожче, ніж планувалося

Підприємці природно оптимістичні, особливо під час старту. Але незалежно від того, запускаєте ви бізнес, робите проєкт для клієнта чи створюєте веб-сайт, найкращим рішенням буде подвоїти оцінку закладеного часу та грошей.

9. Люди не читають

Ваш бізнес приходить в умови швидкого і захаращеного світу. Отож, розробляючи ваш веб-сайт, брошури, інформаційні бюлетені, оголошення — викладайте думки коротко та влучно. А ще використовуйте безліч фотографій.

10. Люди ведуть бізнес з іншими людьми

Всі ми вважаємо за краще вести бізнес з людьми, які нам подобаються та яким ми довіряємо. Ваші клієнти та бізнес-партнери — теж. Знайомтесь зі своїми клієнтами; дізнавайтесь про їхні підприємства, родини, вподобання. Нехай вони познайомляться з вами. Малий бізнес може конкурувати з великими компаніями, будуючи міцні відносини з клієнтами.

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі