Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
zerno 1 zerno 1

Економіка

Державна зернова корпорація вклала 101 мільйон у модернізацію

Опубліковано

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) у 2018 році інвестувала у оптимізацію виробництва, модернізацію обладнання та розвиток перероблення 101 млн грн. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу ДПЗКУ.

“Державна продовольчо-зернова корпорація України у 2018 році збільшила обсяг капітальних інвестицій до 101 млн грн. Інвестпроекти були спрямовані на оптимізацію виробничих процесів, модернізацію обладнання та розвиток переробки”, – йдеться у повідомленні.

Які досягнення за минулий рік?

Зазначається, що протягом минулого року 16 підприємств корпорації отримали нові сепаратори та зернонавантажувачі, що дозволило ефективніше очищувати зернопродукти та збільшити пропускну здатність елеваторів.

На трьох філіях ДПЗКУ встановлено нові зерносушарки, 27 елеваторів підприємства модернізували власне лабораторне обладнання, 8 філій оновили залізничні та автомобільні під’їзні шляхи, та отримали додаткові точки відвантаження збіжжя на вагони-зерновози.

ДПЗКУ також зробила чималий внесок капітальних інвестицій у сектор переробки зерна та випуску готової продукції. Зокрема, на Кролевецькому КХП встановлено автоматичну лінію з фасування та пакування борошна в паперові пакети, на Черняхівському елеваторі – автоматичну лінію з фасування та пакування сипучих продуктів. Щоб пришвидшити доставку продукції переробки із власних комбінатів до кінцевого споживача, держкорпорація придбала три власні борошновози.

Читайте також: Київ у десятці міст з ефективності інвестицій

Чого чекати цьогоріч?

Наголошується, що на поточний 2019 рік ДПЗКУ планує енергомодернізацію своїх зерносховищ та нарощення потужностей власної перевалки зерна морем.

“У поточному році ДПЗКУ на капітальні інвестиції витратить 179,8 млн грн. Такі вкладення допоможуть збільшити виробництво борошна на 15% або до 26 тисяч тонн на рік, а також посилити присутність корпорації на внутрішньому ринку України”, – сказала в.о. голови Правління ПАТ “ДПЗКУ”.

Читайте також: Три компанії планують інвестувати 1,6 мільярда у геологічну розвідку

Зокрема, на Одеському зерновому терміналі заплановано реконструкцію точок приймання зерна із залізничних вагонів, а також точок відвантаження зерна на водний транспорт. Це збільшить пропускну здатність морського зерносховища ДПЗКУ, елеватори корпорації отримають можливість дистанційного контролю та обліку електроенергії, що допоможе філіям обирати постачальника електрики за нерегульованими тарифами, як це і передбачає чинний закон України Про ринок електричної енергії.

Нагадаємо, що на початку поточного року потужності одночасного зберігання зернових, зернобобових та олійних культур в Україні становили 78,3 млн тонн, що на 7,3% більше, ніж на початок 2018 року.

Економіка

10% за товар: “Український кешбек” від держави може зʼявитися вже влітку

Опубліковано

Програма “Український Кешбек”, ініційована Президентом України, може розпочати свою роботу вже цього літа. Завдяки співпраці з партнерами, уряд та Офіс Президента активно працюють над реалізацією цього проєкту.

Про це повідомляє Forbes.

Про програму

Програма “українського кешбеку”, що передбачає повернення покупцеві частини коштів, сплачених за вироблені в Україні товари, ймовірно запрацює влітку. Вже понад місяць над ідеєю, озвученою президентом Володимиром Зеленським наприкінці лютого, працюють Офіс президента (ОП) та уряд. До програми залучений й український бізнес, як, наприклад Monobank.

Читати також: Українскький стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією

Рівень реалізації

За словами заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас остаточно ухвалити програму Кабмін може до кінця березня. Перші особи держави обіцяють, що державний кешбек запрацює цього року. 

Як це буде працювати

“Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Нагадаємо, що в Києві пройде виставка мистецьких робіт автора барельєфів у метро.

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Економіка

Україна може отримати вдвічі більше боєприпасів з «чеської ініціативи»

Опубліковано

У Чехії заявили, що можуть знайти та надати Україні 1,5 мільйона боєприпасів. Це майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Про це сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg.

Він повідомив, що Чехія може надати значно більше, ніж спочатку анонсували. Міністр зазначив, що кількість снарядів може досягти 1,5 мільйона.

Читайте також: На Київщині та Харківщині продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру

За його словами, чеська ініціатива, яка передбачала закупівлю близько 800 тисяч снарядів для України, вже приносить плоди, навіть перед тим, як постачання розпочнуться, що станеться за кілька тижнів.

“Це вже допомагає Україні вести бій краще, оскільки вони знають, що буде мати запаси свіжих боєприпасів, що змінило їхнє ставлення до використання поточних запасів”, – сказав Ліпавський.

Нагадаємо, документальний оскароносний фільм 20 днів у Маріуполі встановив рекорд з переглядів на українських стримінгових платформах у перший вікенд.

Фото: X / Jan Lipavský

Читати далі

Економіка

Уряд пояснив, як виробникам невійськових дронів отримати грант

Опубліковано

Кабінет міністрів України схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів або їх частини.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Куди ці кошти можна використовувати?

Грантові кошти можна буде спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Читати також: Vidnova Fellowship Ukraine: стипендія для активістів, що повернулися додому з-за кордону

Яка умова отримання?

Отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць). Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку високотехнологічних виробництв і Уряд максимально налаштований допомагати таким підприємствам.

Нагадаємо, що МВФ схвалив транш фінансової підтримки обсягом 880 млн доларів для України.

Фото: Vodafone

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: