Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

День без м’яса на карантині: як вижити веганам та вірянам?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

20 березня багато країн відзначали Міжнародний день без м’яса (International Day Without Meat). З 1985 року, в цей день, деякі магазини та ресторани відмовляються від продажу м’яса, а активісти пропагують рослинне харчування. Вегани та люди, що дотримуються посту відмовляються від м’яса набагато довше ніж на один день, інколи навіть на все життя. Як і де дістати рослинну їжу в Києві під час карантину спробуємо розповісти в цій статті.

Однією з найпоширеніших причин відмови вживання м’яса та м’ясних продуктів – ідейні міркування. Хтось просто не хоче завдавати страждань тваринам, дехто –  переймається навколишнім середовищем, інші – слідують релігійним переконанням чи просто дотримуються посту.  Друга найбільш популярна причина – піклування про здоров’я. Відомо, що відмова від м’яса сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, покращує роботу шлунку, стан шкіри, запобігає виникненню деяких видів діабету та раку і точно зменшує ризик підхопити вірус від продуктів тваринного походження.

Все більше закладів вводять у свої меню рослинні опції, деякі – розробляють цілі веганські меню на період Великоднього посту. Також кількість суто веганських та вегетаріанських закладів у столиці постійно збільшується, асортимент їхніх пропозицій розширюється. Вже можна не відмовляти собі в тортах, цукерках чи зефірках під час посту, радувати себе піцою, бургером чи хот-догом і при цьому твердо заявляти, що “Я – веган”. Завдяки службам доставки та їхнім спеціальним пропозиціям до карантину стало легше залишатися вдома в цей період, але далеко не всі співпрацюють з Glovo чи Uber Eats. Хтось має власну службу доставки, хто працює лише в режимі TAKE AWAY. Щоб розібратись де брати рослинну їжу найближчих кілька тижнів пропонуємо наступну підбірку.

Веганські/вегетаріанські заклади:

Fenkhel.vegan  – веганський ресторан, що знаходиться у самому серці міста та пропонує своїм гостям корисні та збалансовані страви, боули, десерти – заявляє: “Турбота – це коли тобі швидко доставляють смачну їжу додому” та пропонує замовляти у них суперфуди та суперстрави з доставкою  додому. Обіцяють, що їхні кур’єри в масках та рукавичках здійснюватимуть доставку на приватних авто!

Замовлення можна робити за телефоном: 0 (98) 328 85 52 з 10.00 до 23.00.

Orang + utanвегетаріанський сендвіч-бар з великим асортиментом страв та напоїв власного виробництва та веганськими позиціями у меню заявили, що переходять в режим роботи TAKE AWAY. Також в закладі працює опція доставки власним кур’єром, UberEats та Glovo для зручності. Замовлення приймають через соцмережі та за телефоном: 0 (67) 990 69 10 з 10.00 до 22.00. Orang+utan відповідально підходить до здоров’я працівників та гостей в цей небезпечний період та регулярно дезінфікує всі поверхні та провітрює приміщення, персонал працює в масках та перевіряє температуру.

Супкультурамережа здорової та екологічної альтернативи фаст-фудам – веганські та вегетаріанські супи в їстівних стаканах. Заклади мережі, на жаль, припинили свою роботу на час карантину, але пропонують всім охочим поласувати на обід їхніми супами та робити замовлення за телефоном 0 (63) 801 89 03 чи в інстаграмі за 24 години до бажаного часу отримання замовлення та від десяти супів, тоді їхні кур’єри з радістю доставлять вам гарячі страви додому чи в офіс.

Коло – ще один заклад з повноцінним веганським асортиментом пропонує обирати страви з їхнього меню та перед замовленням уточняти наявність тих чи інших позицій за телефоном: 0 (98) 756 45 13. Доставку здійснюють самостійно або через додаток GLOVO.

Якщо захотілось солоденького…

Sereda vegan point– маленька затишна кав’ярня з веганськими десертами в центрі міста на час ізоляції працює в трьох напрямках:⠀

• на Прорізній, 10 – як поінт видачі замовлень з собою з 11.00 до 19.00 щодня;⠀

• на доставку Києвом (центр та поділ безкоштовно) – цілих тортів та порційних шматочків пішими, вело- та авто- кур’єрами;

• на доставку по Україні пакунків зефіру, брауні, конопляних галет – того, що може пережити дорогу.

Замовлення приймають через директ у ФБ та за телефоном: 0 (63) 957 20 17.

B12 candybar  – секретна веган-кондитерська на Подолі підійшли до питання з доставкою тортів дуже відповідально: дівчата самі доставляють свої десерти на власному авто у певні дні (27 березня з 15.00 до 20.00, 28 березня з 13.00 до 20.00 та 3 квітня з 15.00 до 20.00). Замовлення можна робити напередодні за телефонами: 0 (96) 573 25 39 та 0 (93) 983 48 93. Доставка по Києву вартуватиме 75 грн або безкоштовно при умові замовлення на суму від 500 грн.

З актуальним асортиментом можна ознайомитись в інстаграмі закладу.

Заклади з пісним меню чи опціями:

Vapiano-паста-піца бар цьогоріч також розробили для своїх гостей пісне меню та працюють в режимі TAKE AWAY: приходьте у заклад, робіть замовлення та отримуйте його через 10 хв. Обрати страви з пісного меню можна тут.

Menya Musashi  – мережа закладів зі справжнім японським раменом пропонує доставку з обох своїх закладів (пр-т Бажана, 1е – м. Осокорки та  пр-т Перемоги, 26 – м. Політехнічний інститут) за допомогою сервісу GLOVO. Також на Осокорках працює послуга TAKEAWAY: замовлення можна зробити телефоном: 0 (67) 995 25 25 з 11.00 до 21.30.

Tiger – ресторан з тайською лапшою, бійонд бургерами та коктейлями також розробили пісне меню для своїх гостей та співпрацюють з UberEats і Glovo. З 12.00 до 21.00 доступна послуга TAKEAWAY. Телефон для замовлень: 0 (99) 003 00 84.

Il Molino  – мережа демократичних ресторанів італійської кухні пропонує робити замовлення своїх пісних позицій декількома способами:

  • за номером телефону 0 (44) 222 44 44;
  •  на сайті;
  • у додатку il Molino Bonus.

Very Well Cafe– мережа міських кафе з простою і зрозумілою їжею та акцентом на італійську кухню працюють лише в режимі їжі на винос. Замовлення приймаються за телефонами:

  • вул. Леваневського, 2а, тел. 0 (97) 457 08 25;
  • Дніпровська набережна, 26Ж, тел. 0 (67) 731 08 26;
  • вул. Хрещатик/Заньковецької, 15/4, тел. 0(73) 044 20 11.

Тайський привіт  – ресторан тайської кухні радує своїми пісними стравами з 12.00 до 23.00 з безкоштовною доставкою в радіусі 1 км від закладу! Також приймаються замовлення з собою за телефоном: 0 (50) 845 55 05 та за допомогою служб доставки UberEats, Glovo, Raketa.

Заклади сім’ї Tarantino family приймають замовлення майже в усіх своїх ресторанах через сайт. Пісні меню можна обрати та замовити з “Муракамі” (цілодобово), “Руколи” (з 11.00 до 23.00), “Хачапурі і вино”, “Компоту” (з 9.00 до 22.30), та “Тарантіно” (з 12.00 до 22.30).

Справжнім гурманам пропонуємо скуштувати якомога більше пісних пропозицій від закладів столиці та залишати свої відгуки на сайті кампанії “Здорово Їмо”.

Авторка статті: представниця кампанії “Здорово Їмо” Андріана Федевич

Суспільство

Фінансовий сервіс NovaPay вийшов на ринок Молдови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фінансовий сервіс «Нової пошти» NovaPay вийшов на ринок Молдови та став першим сервісом у Молдові, що запровадив функцію післяплати. 

Про це повідомили у пресслужбі компанії, пише Mind.ua.

Зазначається, що NovaPay є першою вітчизняною фінтех-компанією, яка розпочала свою глобальну експансію, і Молдова стала першим ринком міжнародного розвитку для неї.

«Нині NovaPay надає молдавським підприємствам і приватним клієнтам фінансові послуги, яких до того не було на ринку, а також супроводжує логістичні операції групи компаній “Нова пошта”. Наступним етапом, після отримання розширеної ліцензії, стане відкриття рахунків та випуск карток до них, кредитні продукти, у тому числі “Посилка в кредит”», – розповів СЕО NovaPay Андрій Кривошапко.

Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?

Раніше в Молдові клієнти, купуючи товари онлайн, розраховувались за них тільки передоплатою. Тепер NovaPay надала можливість отримати товар і оглянути його, і лише потім – заплатити. Доставку грошей продавцю забезпечить NovaPay.

Відомо, що послугу післяплати жителі Молдови можуть отримати без комісії у 19 відділеннях Nova Poshta в Кишиневі, Комраті, Більцях, Кагулі, Єдинці та в кожному населеному пункті, якщо доставляти кур’єром.

Нагадаємо, фонд «Повернись живим» разом із компанією «Нова пошта» відкрили збір на модернізацію звʼязку для ППО.

Крім того, авіакомпанія Supernova Airlines, яка входить у групу компаній Нова пошта, виконала свій перший авіарейс за маршрутом Рига-Жешув-Рига.

Фото: flickr.com

Читати далі

Суспільство

Понад пів сотні громад отримають від проєкту PROSTO техніку для відновлення роботи ЦНАПів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

55 деокупованих і постраждалих громад з Дніпропетровської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської областей отримають техніку для відновлення надання послуг і роботи ЦНАП.

Про це повідомили на сайті проєкту PROSTO.

Зазначається, що техніку надасть шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».

Кризова підтримка включає комп’ютери, ноутбуки, джерела безперебійного живлення, багатофункціональні офісні пристрої, мобільні валізи для надання послуг. Загалом сума тендерної закупівлі складає майже 9 мільйонів гривень.

Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Зазначається, що органи місцевого самоврядування подавали заявки на отримання комплексної підтримки через відкриту форму на сайті PROSTO. Окрім матеріальної підтримки громади також отримують інституційну та навчальну підтримку по необхідним їм напрямкам.

Фото: prosto.in.ua

Довідка

Шведсько-український проєкт «PROSTO: Підтримка доступності послуг в Україні, 2021-2023» працює на місцевому та національному рівнях, щоб покращити надання послуг населенню. Проєкт фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida та реалізується компанією SKL International.

Особливу увагу PROSTO приділяє підтримці громад у створенні та модернізації ЦНАПів, покращенні доступу до послуг, налагодженні діалогу між жителями та керівництвом громад.

Нагадаємо, українці, які були змушені покинути рідний дім через війну і проживають в Гданську, можуть отримати послуги ЦНАП через віртуального адміністратора.

Також ми повідомляли, що у Києві стартує пілотний проєкт – відсьогодні у кількох районних ЦНАПах можна одружитися, оформити свідоцтво про народження та смерть.

Фото: prosto.in.ua

Читати далі

Суспільство

Німецька компанія Quantum Systems відкрила центри в Україні. Що відомо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німецька технологічна компанія Quantum Systems відкрила в Україні центри сервісного навчання, підтримки та логістики.

Про це повідомляє Мілітарний.

Зазначається, що у центрах операторів навчають користуватися системами Vector і технічно обслуговувати їх. Також центри будуть спеціалізуватися на закупівлі запасних частин і послугах із ремонту.

Зауважимо, що Quantum Systems розробляє, проєктує та виробляє безпілотні літальні апарати. Україна вже замовила у цієї компанії сотні безпілотників Vector.

Які дрони випускає компанія

Quantum Systems пропонує клієнтам безпілотний літальний апарат Vector, який може злітати й приземлятися вертикально. Він має двигун із низьким рівнем шуму і зашифрований IP-зв’язок, який передає відеопотік.

БПЛА Vector

У конфігурації Scorpion підйомні гвинти встановлюють у горизонтальному положенні на спеціальних кронштейнах, які займають місце крил.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Зазначається, що це знижує максимальну швидкість до 15 м\с замість 25 м\с, але водночас забезпечує високу маневреність, яка необхідна в гірській місцевості або в міській забудові.

БПЛА Scorpion

Також у компанії є безпілотник Trinity Tactical із фіксованим крилом створений на базі літального апарата Trinity F90+.

Як корисне навантаження БПЛА може нести на борту датчики LiDAR (технологія отримання та обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем), мультиспектральні камери та RGB-камери з високою роздільною здатністю. У небо Trinity Tactical може злітати вертикально.

БПЛА Trinity Tactical 

Нагадаємо, український благодійний фонд «Повернись живим» передав розвідникам безпілотний комплекс PD-2 за понад 30 млн грн.

До того ж розвідники ГУР опанували вертоліт Black Hawk і використовують його в бойових діях.

Фото: mil.in.ua

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 години тому

Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів

Якщо ви зустріли повномасштабну війну в Україні, напевно, точно бодай раз бували в укриттях із...

Суспільство4 дні тому

Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

Чи може в Україні існувати куточок землі, де посеред саду з хурми, персиків та інших...

Суспільство1 тиждень тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство1 тиждень тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...