Суспільство
Данія виділяє $9,5 млн на кіберзахист України
Данія пожертвує 91 млн крон (9,5 млн доларів – ред.) на проєкти підтримки розвитку кібербезпеки та оборони ЗСУ та українського Міноборони. Допомога здійснюється під егідою ІТ-коаліції для України, яку очолює Естонія та Люксембург і до якої приєдналася Данія.
Про це повідомили у Міноборони Данії.
Зазначається, що кібератаки є невіддільною частиною війни Росії в Україні, де Росія намагається послабити здатність України захистити себе за допомогою кібератак.
Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)
Тому Данія та інші члени ІТ-коаліції підписали угоду про співпрацю у зв’язку із засіданням Контактної групи з питань оборони України. У зв’язку з цим Данія дарує 91 мільйон данських крон за пріоритетні кіберпроєкти в ІТ-коаліції, які мають сприяти зміцненню загального кіберзахисту ЗСУ.
«Пожертва є важливим внеском у довгострокову підтримку зміцнення кіберзахисту України. З початку вторгнення Данія зробила значний внесок у боротьбу України за свободу, це також стосується кіберсфери. Ми маємо кілька разів передавали пожертви на підтримку кіберзахисту та критичної ІТ-інфраструктури в Україні. Тому також природно, що ми робимо внесок у підтримку України в тій сфері, де ми вже активно працюємо», – сказав міністр оборони Троелс Лунд Поульсен.
Окрім Данії, в коаліції беруть участь Естонія, Люксембург, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. Наразі Данія, Естонія та Люксембург зробили фінансові внески в коаліцію.
Нагадаємо, Google спільно з Мінцифри запускає оновлений курс «Основи AI».
Також американська розвідувальна компанія Recorded Future виділяє $23 млн для захисту України від кіберзагроз.
Фото: АР.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі