Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Даємо відсіч. Як приготувати коктейль Молотова для захисту від окупантів? (ІНСТРУКЦІЯ)

Опубліковано

Допомогти українській армії та завдати шкоди російським загарбникам може кожен. ШоТам публікує рецепт коктейля Молотова та закликає українців застосовувати проти окупантів будь-яку доступну зброю. 

Що потрібно для базового рецепту?

  • Скляна пляшка (від 0,5 до 1 літра). Найкраще використовувати пляшки з тонкими стінками, оскільки вони легше розбиваються під час потрапляння в ціль. А вашою ціллю має бути щось тверде, наприклад, техніка окупантів чи асфальт під ногами росіян.
  • Бензин.
  • Ганчірка. Тканина не має бути синтетичною. Ідеально підійде ганчірка завширшки 10-15 см і завдовжки 20-35 см.

Покращуємо рецепт – робимо напалм

Аби коктейль був більш дієвим та довше горів, потрібно дещо більше інгредієнтів. Якщо вони є під рукою чи в швидкому доступі – оберіть другий варіант, він буде більш результативним. Отже, нам знадобиться:

  • Пляшка.
  • Ганчірка.
  • Бензин.
  • Ацетон.
  • Пінопласт, подрібнений на маленькі шматки. Ідеально – пінопласт, що складається з невеликих кульок. Такий, наприклад, наповнює офісні крісла-мішки.
  • Щільний корок
  • Скотч.

Зверніть увагу! Замість ацетону та пінопласту можна використовувати моторну олію.

Як готувати?

Додайте пінопласт до ацетону та розмішуйте суміш до повного розчинення. Пропорція має бути такою, аби утворився густий сироп. Для однієї порції достатньо 100 г ацетону. Пінопласту знадобиться значно більше, ніж може здаватися.

Коли суміш готова – додайте бензин у співвідношенні 1:1.

Готова суміш добре й довго горить, налипаючи до будь-якої поверхні. Зауважте, що саморобний напалм за один день може розшаруватися й втратити головну функцію. Тож не зволікайте, коли побачите окупанта.

Готуємо «снаряд»

Заповніть скляну пляшку готовою сумішшю приблизно на три чверті. Якщо використовувати коктейль плануєте пізніше – закрийте пляшку щільним корком чи металевою кришкою-закруткою. 

! Не використовуйте пластикові кришки, суміш може просто розчинити пластик.

Запал

Приблизно половина ганчірки має бути всередині пляшки, аби вона просочилася сумішшю. Іншу половину потрібно просякнути тією ж рідиною. У найпростішому випадку вільний кінець ганчірки просто звисає й підпалюється. Щільно втрамбуйте ганчірку в горловину пляшки, аби рідина не виливалася!

Задля безпеки змочену частину можна примотати скотчем до пляшки.

Підпалюємо і жбурляємо. Кидати треба сильно, і головне – у щось тверде. Аби пляшка розбилася від удару. 

Коментарі

Суспільство

У Василькові відновлюють багатоповерхівку, пошкоджену під час війни (ФОТО)

Опубліковано

На Київщині триває відновлення житлових будинків, зруйнованих унаслідок повномасштабного вторгнення росії. У Василькові на вулиці Декабристів, 46, фахівці відновлюють багатоповерхівку на 60 квартир, яку пошкодили бойові дії у 2022 році.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Що вже зроблено

Капітальний ремонт розпочали восени 2023 року. Роботи стартували з демонтажу зруйнованих елементів і підготовки до відновлення. Будівельники укріпили стіни, відремонтували шви між плитами перекриття, замінили всі вікна й двері.

Читати також: В Ірпені відбудували ТРЦ, який зруйнували окупанти

На завершальному етапі утеплили фасад, відновили покрівлю, а також утеплили цоколь. Зараз триває його облицювання та фінальні внутрішні роботи.

Ремонт дозволить понад 200 мешканцям повернутися до своїх домівок.

«Ми не просто відновлюємо будівлю — ми відновлюємо життєвий простір для людей, які пережили війну», — наголошують у Київській обласній військовій адміністрації.

Нагадаємо, що дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО).

Фото: Київська обласна військова адміністрація.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Волині створили настільну гру про гендер і екологію (ВІДЕО)

Опубліковано

Історикиня Галина Єрко, яка понад 20 років займається просвітницькою діяльністю у сфері гендерної рівності, презентувала унікальну настільну гру, яка поєднує теми екології та гендерних питань. Гра стала результатом її багаторічного досвіду й нових досліджень, які вона провела після початку повномасштабного вторгнення.

Повне відео про гру доступне на ютуб-каналі ШоТам.

Війна і екологія: як змінилося бачення проблем

Повномасштабна війна в Україні поглибила екологічні кризи, що, за словами Галини Єрко, по-різному впливають на жінок і чоловіків. Наприклад, жінки частіше страждають від обмеженого доступу до чистої води або змушені виконувати понаднормову роботу, пов’язану із домашнім господарством, що погіршує умови їхнього життя. Ці спостереження стали основою для розробки гри, яка допомагає краще зрозуміти зв’язок між гендерними і кліматичними викликами.

Про гру

Настільна гра, яку вже використовують для навчання у різних містах України, спрямована на студентів університетів, коледжів, молодіжні ради, громадських діячів і навіть представників органів місцевого самоврядування. Учасники гри аналізують проблеми використання ресурсів, вплив екологічних умов на життя людей у світі та Україні, а також шукають шляхи ефективного й відповідального використання ресурсів.

Читати також: 256 жінок, які зазнали гендерно зумовлене насилля, пройшли навчання з побудови власної кар’єри

Авторка сподівається, що гра допоможе учасникам глибше усвідомити сучасні глобальні проблеми та мотивуватиме до відповідальних дій у повсякденному житті.

«Ми хочемо, щоб люди розуміли важливість ресурсів і їхнього раціонального використання, а також замислилися над тим, як їхні дії впливають на інших», — каже Галина Єрко.

Детальніше про гру та історію створення можна дізнатися у відео ШоТам.

Нагадаємо, що в Україні стартувала ініціатива «Стань таємним Миколайчиком для захисниці»: як доєднатися.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На квитках «Укрзалізниці» повністю прибрали російську мову

Опубліковано

«Укрзалізниця» офіційно вилучила російську мову з бланків залізничних квитків. Тепер інформацію друкують виключно українською та англійською мовами.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко.

За його словами, такий крок зміцнює статус української мови як єдиної державної та спрощує користування для іноземних пасажирів, відповідаючи європейським стандартам обслуговування.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає «Магічні експреси» з Гаррі Поттера: як доєднатися

«Укрзалізниця» планує й надалі вдосконалювати дизайн квитків. Зокрема, затвердили нові бланки для друку в терміналах самообслуговування. Це дасть змогу впровадити більше сервісів для пасажирів, покращивши їхній досвід подорожей.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає зимовий сезон на Київській дитячій залізниці.

Фото: «Укрзалізниця».

Коментарі

Читати далі