Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Фільм українського режисера Мстислава Чернова про контрнаступ покажуть на «Санденсі»

Опубліковано

З 23 січня по 2 лютого в США пройде престижний фестиваль незалежного кіно «Санденс». У категорії «Світове документальне кіно» презентують нову стрічку українського режисера й журналіста Мстислава Чернова — «2000 метрів до Андріївки».

Про це йдеться на сайті кінофестивалю.

Про що фільм

Документальна картина переносить глядача у 2023 рік — період українського контрнаступу. Вона розповідає історію взводу, що долає два кілометри укріпленого лісу, аби звільнити стратегічно важливе село Андріївка.

Солдатів супроводжує журналіст, який стає свідком їхніх зусиль і усвідомлює, що ця війна може ніколи не закінчитися.

Читати також: Військовослужбовець присвятив пісню Сухопутним військам ЗСУ (ВІДЕО)

Чому варто подивитися

Критики «Санденсу» високо оцінили роботу Чернова, назвавши її «жахливо красивою історією визволення рідного дому». У стрічці переплітаються бойові сцени, поховання загиблих та моменти командної роботи. Фільм показує неймовірну мужність людей, які ще кілька років тому вели звичайне мирне життя.

Для Чернова це не перша участь у великих проєктах — режисер є лауреатом премії «Оскар» і добре відомий у міжнародному кіносередовищі.

Нагадаємо, що столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо.

Фото: кадр з фільму «2000 метрів до Андріївки».

Військо

Данія передала Україні САУ «Гвоздика»

Опубліковано

Данія без публічних заяв передала Україні 122-мм самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика». Ці системи додали до списку військових постачань.

На це звернув увагу данський безпековий аналітик та гендиректор компанії Risk Intelligence Ганс Тіно Хансен.

Що відомо про постачання

У списку міністерств оборони Данії немає конкретики щодо продуктів «Гвоздик», переданих українським Силам оборони, та джерела їх походження. На озброєнні Данії такі радянські артилерійські системи раніше не перебували, а про їх передачу офіційно не заявляли.

Ці САУ, здатні ефективно виконувати завдання на полі бою, стали ще одним числом елементів у рамках військової допомоги Україні.

Читати також: Міноборони отримало техніку на 3,3 мільйона євро для цифровізації війська

З початку повномасштабного вторгнення Росії Данія підтримує Україну, зневажаючи власні обмежені ресурси техніки. У 2023 році вона передала 19 колісних САУ Caesar, а згодом замовила нові французькі самохідні гаубиці для України.

Нагадаємо, що Данія надає 281 мільйон євро на посилення української ППО.

Фото: DP SHRZ.

Читати далі

Військо

Третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ

Опубліковано

Наприкінці лютого третя група добровольців, які проживають за кордоном, укладе контракти із ЗСУ та долучиться до Українського легіону.

Про це повідомив посол України в Польщі Василь Боднар у коментарі «Укрінформу».

Хто увійде до третьої хвилі

До нової групи долучаться й ті добровольці, які не встигли підписати контракти під час другої хвилі 10 січня в Любліні. Василь Боднар підкреслив, що спостерігається позитивний тренд — кількість українців за кордоном, готових укласти контракти з українською армією, зростає.

Читати також: До лав «Українського легіону» долучилися жінки

Інформаційна кампанія для добровольців

Дипломат зауважив, що для ефективнішого залучення добровольців потрібно активізувати інформаційну кампанію. Завдання — забезпечити максимальну обізнаність українців за кордоном про роботу рекрутингового центру в Любліні.

Як приєднатися до Українського легіону

Заявку на вступ можна подати:

  • у рекрутинговому центрі в Любліні;
  • через офіційний сайт;
  • у консульствах і посольствах України в європейських країнах.

Нагадаємо, що український дрон «Змій Логістичний» отримав кодифікацію НАТО: які його можливості.

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Військо

Демонтовані у Києві МАФи передають військовим для оборони

Опубліковано

Малі архітектурні форми, демонтовані у столиці, отримують нове життя — їх передають військовим для потреб оборони.

Про це розповів директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.

Ініціатива стартувала з початку повномасштабного вторгнення. Станом на зараз військові вже отримали 805 таких об’єктів, із яких 220 передали у 2024 році.

Раніше демонтовані МАФи, які власники не забрали, тепер виконують важливі завдання. За словами Буділова, понад 60 військових формувань уже використовують ці конструкції як склади, мобільні пункти чи обігрівальні станції.

Читати також: Військові на Харківщині отримали перші модульні кухні для фронту (ВІДЕО)

Запити надходять щодня

«Нові звернення від військових ми отримуємо щоденно. Займаємося цим питанням разом із комунальним підприємством “Київблагоустрій”, — зазначив посадовець. — Готові працювати далі. Для комунікації можна звертатися в особисті або через офіційні сторінки».

Нагадаємо, що оборонні компанії з України та Німеччини відкрили підприємство для ремонту техніки.

Фото: фейсбук Михайла Буділова.

Читати далі

Шопочитати