

Суспільство
Чим зайнятись взимку: вісім незвичайних розваг
Для того, щоб активно відпочити взимку, не треба виїжджати за місто — розваги є всюди. І якщо вам вже не цікаві катання на лижах, ковзанах чи сноуборді, то зараз ряди зимових розваг поповнили сноукайтинг, пузокерлінг, скіджорінг та інші. Розповідаємо, що означають ці дивні слова та де можна спробувати незвичайні види спорту. Потрібно лише дочекатись снігу.
Сноукайтинг — водні лижі на снігу

Сноукайтинг — це різновид кайтсерфінгу (від англ. – “повітряний змій”), що являє собою ковзання по воді на водних лижах вслід за кайтом, який грає роль тягача. А зимовий варіант — це катання по сніговій чи льодові поверхні на лижах чи сноуборді з кайтом.
В Україні такий вид зимового спорту набирає обертів. У Києві навіть є школа KITE’N’FUN, яка навчає кайтсерфінгу і сноукайтингу, та організовує кайт-тури в Україні і закордоном. Цього року організатори навіть пропонують придбати сертифікат і зайнятись благодійністю. Адже частина коштів перейде на благодійну кампанію Kind Challenge та піде на оплату ліків для онкохворих дітей.
Пузокерлінг — покатайся на животі
Як тільки Дніпро замерзне, обов’язково спробуйте незвичайний вид спорту — пузокерлінг. Замість транспортного засобу — власний живіт. А ще ви можете позмагатись з друзями, хто довше може проїхати животом по льоду.
Ви можете самостійно знайти місце для такої розваги, а можете завітати в Екстремальний X-Park у парку Дружби народів. Тут щорічно проводять фестивалі для любителів екстремального відпочинку. І саме тут можна буде проїхатись животом по льоду.
Сноутюбінг — з гірки на шинах

Всі ми в дитинстві спускались з гірки на санчатах. Сноутюбінг — це варіант для тих, хто обожнює веселощі на снігу. Для такого виду розваг будують спеціальні траси, з яких спускаються на санках-ватрушках (тюбінгах), що нагадують автомобільну камеру. А спускання гуртом з друзями додасть ще більше веселощів.
Сноутюбінг має переваги у порівнянні з катанням на санях, адже такі розваги не зможуть травмувати і приємні для тіла. Та й навчатись кататись на тюбінгах не треба, у порівнянні з лижами чи сноубордом.
Щоб покататись на “шинах”, їх можна купити в спортивних магазинах, або орендувати на місцях, де є снігові спуски.
Скіджорінг — запрягай собаку чи коня

У країнах Скандинавії такий вид спорту є неабияким популярним. Це їзда на лижах за собакою, конем або будь-яким транспортом. Якщо це їзда з твариною, то лижнику потрібно нею управляти. На трасах, де займаються скіджорінгом, встановлюють різноманітні перешкоди та трампліни, які ускладнюють завдання лижникові.
Для активноЇ зимової розваги вам потрібні звичайні бігові лижі, лижні палки та спеціальний пояс із амортизаційним шнуром, довжиною 2,5-4 метри.
Буксирування лижника завдяки своїй доступності та захопливості набирає сьогодні популярність скаженими темпами. Тому і у Києві регулярно проводять змагання зі скіджорінгу.
Брумбол — хоккей з мітлами

Якщо ви захотіли пограти з друзями в хокей на замерзлому озері, але не маєте клюшок, шайб чи ковзанів — не проблема. Все це можна замінити зручним взуттям, м’ячем та мітлами. Уявіть собі, що існує навіть такий вид спорту — брумбол.
Вперше в брумбол почали грати в Канаді в середині XIX століття. У 1901 році відбувся перший матч з цього виду спорту. Зараз справжні мітли замінили пластиковими, а професійні змагання проводять по всьому світу.
Загалом у цю гру грають командою з шести людей, але може бути і менше. У команді мають бути захисники, нападники та воротар.
Снігоступінг — походи по заметах

Якщо ви любите ходити у гори в походи, то чому б не спробувати снігоступінг? Це фактично похід по схилах, в якому використовуються снігоступи — подібне до лиж спорядження. Так можна гуляти по глибокому снігу і не провалюватися.
Відмінною рисою їх є те, що платформи не ковзають як лижі. Опорою для переміщення служить ущільнений під вагою людини, що стоїть на снігоступах, сніг. До речі, такі снігоступи можна брати і напрокат. Ну і звісно, не забудьте про термобілизну і теплі черевики, щоб не замерзнути під час такої надзвичайної зимової прогулянки.
Сноубайк — на велосипеді по снігу

Сноубайк — це австрійський “сніговий велосипед”, схожий на байк, який здатен подолати будь-які сніжні схили. Вага сноубайків (від 3кг до 7кг) та їх конструкція дозволяють піднятись на гору легко і кататись максимально комфортно.
Такому виду зимових розваг не потрібно довго навчатись, а покататись на зимовому велосипеді зможуть і діти. Сноубайк можна придбати самостійно, а можна взяти в оренду та покататись на гірськолижних курортах вашого міста.
Зорб по снігових схилах

Чи бачили ви влітку як справжні екстремали спускаються з пагорба у спеціальній прозорій кулі величезного розміру. А ще можна спускатися у зорбі із засніжених гірок.
Вас закріплюють всередині кулі, а потім інструктор зіштовхує вас вниз. Ваше завдання – отримувати позитивні враження і шалений адреналін.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової