Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим зайнятися з дітьми на карантині? Топ 5 настільних ігор від українських виробників

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ви от уже 24 дні закриті з власними дітьми один на один в хаті, і єдина розвага – сперечатись з малечею, чия черга зараз вигуляти песика? Ми знайшли веселіші варіанти, чим зайнятися з дітьми на карантині.

Наприклад, позмагатись з ними за… майбутнє козацької держави! Чи подорожувати разом Україною, не встаючи з дивану. Або вчити з малими історію України через змагання та махлювання! (так, махлювання, бо більшості дат у однойменній грі ви навряд чи згадаєте одразу). 

Тримайте 5 цікавезних настільних ігор від українських виробників!

1. Козацький похід. Визначте долю країни самотужки

Ця настілка стосується часів славетного козацтва і поєднує в собі стратегічні дії на ігровому полі та карткові політичні інтриги, які плетуть козацькі ватажки. 

Як колись, політичним та військовим центром країни тут виступає Запорозька січ. Кілька суперлідерів намагаються привести державу до успіху. Але що робити, якщо кожен з них бачить цей шлях по своєму?

Мета “Козацького походу” – набрати у підсумку якомога більше балів. Їх можна набрати через:

  1. виконання завдань з вашої карти гетьмана;
  2. захоплення міст та поселеннь на мапі під час походів;
  3. виконання додаткових завданнь;
  4. використання у грі всіх фішок походів.

Ну то що, зможете, не зловживаючи батьківською владою, здобути гетьманські регалії?

Вік: 10+

Кількість гравців: 3-5

Вартість: 695 гривень

2. Подорож Україною. Прокладіть маршрут для майбутньої подорожі

Чим зайнятися з дітьми на карантині любителям активного відочинку? Готуватись до подорожей після карантину!

Гра “Подорож Україною” – це гра-ходилка з елементами покрокової стратегії для компанії від 2 до 5 осіб. Головне завдання тут – відвідати якнайбільше міст України та подолати якнайдовший маршрут. 

Для цього просто збирайте квитки на різні види транспорту. Варіантів багато, а мета одна – прокласти максимально довгі маршрути, подорожуючи містами України. 

Подорожуйте з родиною з допомогою гри, і може, коли епідемія піде на спад, ви вирішите по справжньому проїхатись маршрутами, які прокладали в часи соціальної ізоляції.

Вік: від 8 років

Кількість гравців: 2-5

Вартість: 200 грн

3. Містеріум. Комусь доведеться прикинутись мертвим

На початку гри “Містеріум” один із гравців бере на себе роль привида, що мешкає в покинутому маєтку. Решта гравців стають екстрасенсами. Вони в замку за запрошенням нового власника старого помістя

Хто зробив привида привидом? Магам потрібно розгадати таємницю маєтку та принести спокій у його стіни.

За старою легендою, привид — це душа колишнього господаря маєтку. Понад сто років тому він був покараний за скоєння злочину. Ходили чутки, що людину звинуватили помилково. 

Привид може розповісти те, що в день його смерті відбувалося в помісті, тільки проникаючи в їхні сни. 

Що треба від магів? Відтворити події останнього дня, щоб викрити справжнього злочинця. 

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-7

Вартість: 750 гривень.

4. Адмірал. Відправте на дно кораблі всіх суперників

Даєш морські баталії! В ході гри доведеться маневрувати, намагаючись підставити вітрила своїх кораблів вітру. Ви будете вступати в бій із кораблями суперників, брати їх на абордаж. Або відправляти на дно.

У грі є різні рівні складності і можливість підлаштувати гру під себе: на найпростішому рівні «Лейтенант» правила легко пояснити маленькій дитині. Для підлітків підійде рівень складності «Капітан». А рівень «Адмірал» розрахований на найбільш досвідчених морських вовків.

До цікавинок гри можна віднести і книгу правил, яка для більшої атмосферності містить багато достовірного історично-пізнавального матеріалу. Завдяки тому, що в книзі описані реальні події, її навіть можна читати і як історичну довідку, і як художній твір.

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-4

Вартість: 997 гривень.

5. Дата. Не переплутаєте місцями князя Святослава та Ігоря?

Чи знаєте ви, що було раніше: введення гривні в обіг чи, наприклад, підписання Будапештського меморандуму? Битва на річці Калка чи розорення Києва Боголюбським?

Ця гра точно для вас, якщо ви ненавиділи історію, а запам’ятовування дат вам ніколи не давалось. Замість того, аби зубрити – пограйте в настільну гру Data від WoodCat. Вона розрахована і на дітей,  і дорослих та досвідчених гравців. 

А готуватись з нею до ЗНО – одне задоволення.

У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими ілюстраціями, де на одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дата. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. На початку кожен обирає собі колоду і по одній карті викладає на центр ігрового кола, датою вгору. Так формується стартовий часовий потік. Задача кожного гравця — викласти 5 своїх карток в ігрову лінію.

Тут достатньо розуміти інтуїтивно, коли це сталось, раніше, чи пізніше вже відомих подій.

Вік: 10+

Кількість гравців: 2-4.

Вартість: 320 гривень.

Суспільство

В Україні почали виготовляти макове та конопляне борошно

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Агроснаб» виготовила у 2023 році новинку у сегменті не пшеничного борошна, а саме – борошно із макових зерен.

Про це пише Newfood.media.

Зазначається, що макове борошно виготовляють з очищеного і знежиреного маку. Так продукт зберігає корисні речовини та добре засвоюється організмом. 

Борошно – найвищого ґатунку, без ароматизаторів чи шкідливих домішок та із високоякісної української сировини.  

Воно містить харчові волокна, ліпіди, вітаміни Е, PP, D, С, макро- та мікроелементи, такі як Р, К, Са, Na, Mg, Si, Fe, Co, Cu, Zn. Кальцій і магній, приміром, корисні для кістково-м’язової системи, а поліфеноли (антиоксиданти), що містяться у маку, знижують ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Читайте такожВійна та їжа: як логістика перемагала зброю. Розповідає історик Володимир Полторак

Також компанія меле рисове, кокосове, знежирене соєве борошно, гречане, конопляне, білкове соняшникове борошно, виготовляє рослинну клітковину, плодово-ягідні порошки тощо.

Конопляне борошно, як вказує компанія, є натуральним засобом для відновлення складу крові. Продукт багатий на вітаміни, калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і натрій. 

Гречане борошно – унікальна сировина для низькокалорійного печива, хліба та галет. Воно допомагає позбутися зайвої ваги та поліпшити загальне самопочуття.

«Надзвичайно важким для нас був 2022 рік, коли кілька місяців після початку повномасштабної війни ми не працювали – виробництво перебувало у зоні бойових дій», – діляться в компанії.

Після відновлення виробництва з’явилися спонтанні вимкнення електроенергії, які спричиняли поламки обладнання та подальші витрати на ремонти; необґрунтовані блокування податкових накладних; зростання цін на витратні матеріали та логістику. Тому усі зусилля бути спрямовані на стабілізацію ситуації.

На сьогодні ринок борошна та харчових добавок поступово стабілізується. Хоча ціни на витратні матеріали, електрику та логістику продовжують рости.

Нагадаємо, 13 українських сирів визнали кращими у світі на міжнародному конкурсі в Норвегії.

Також ми розповідали, що український виробник почав створювати цукати з кабачків.

Фото: harch.tech.

Читати далі

Суспільство

Дружина з фронту підтримує пораненого чоловіка (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Він — на реабілітації, а вона — на фронті. Це історія подружжя Олександрових, які вдвох стали на захист України.

Про історію, яка надихає та додає віри, розповідає ШоТам.

В’ячеслав та Світлана разом 28 років. Поки В’ячеслав бив окупантів, Світлана як військова кухарка готувала для воїнів.

9 червня 2023 в районі Бахмута В’ячеслав з побратимами потрапив під ворожий мінометний вогонь. Поранений, з турнікетом на нозі повз кілька кілометрів, а ворог намагався добити його з дрона.

Евакуювавшись, В’ячеслав зняв турнікет, але було вже надто пізно — ногу довелось ампутувати. Поранену руку лікарі змогли вберегти, втім, вона лишилася нерухомою.

Захисник усе ще без протеза на нозі, бо перші кроки треба робити за допомогою милиць і рук. Та фізіотерапевти центру «НЕЗЛАМНІ» щодня з ним працюють, і ці заняття дають перші результати.

Функції руки наразі вдалося відновити на 30%, і В’ячеслав уже може підіймати легкі предмети!

З дружиною В’ячеслав поки що бачиться лише через екран смартфона, адже кохана на службі. Воїн впевнений: спільно вони здолають все та разом зустрінуть Перемогу.

Читайте такожЯк в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

Нагадаємо, захисник після втрати ноги повернувся на фронт і боронить Україну на протезі.

Також ми повідомляли, як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона.

Читати далі

Суспільство

В України максимально спростили встановлення міні-ТЕЦ під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кабінет міністрів спростив процедуру розміщення Міні-ТЕЦ або ж когенераційних газопоршневих установок. Тепер їх можна буде встановити без проходження низки дозвільних процедур.

Про це повідомили у телеграм-каналі прем’єр-міністра України.

«Ці установки створять резерв потужності на випадки екстреного відключення електропостачання й водночас децентралізують генерацію», — йдеться у дописі.

Зазначається, що установки необхідні для забезпечення безперебійного електроживлення шкіл, лікарень та об’єктів критичної інфраструктури.

Читайте також«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Шмигаль повідомив, що завдяки співпраці з USAID до кінця 2023 року Україна має отримати 69 установок малої та середньої потужності і вже цієї зими Україна матиме позитивний результат від їхньої експлуатації.

Про Міні-ТЕЦ

Когенерація — це енергоефективний процес, який передбачає одночасне виробництво електричної й теплової енергії.

На відміну від великих централізованих електростанцій, які також використовують комбіноване виробництво електрики і тепла (ТЕЦ), когенерація — метод, який застосовується на об’єктах розподіленої енергетики (міні-ТЕЦ) — власних електростанціях на підприємствах, інфраструктурних та житлових об’єктах.

Нагадаємо, Сполучені Штати передали українським громадам 22 мобільні котельні для проходження зими в умовах війни, та готують нові такі поставки.

Також у Бучі на Київщині побудували нову котельню, яка забезпечить теплом 14 багатоповерхівок.

Раніше ми повідомляли, що Миколаїв отримав три блочно-модульні котельні від Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

Фото: eurodiesel.com.ua.

Читати далі