Колонки
Чи потрібно вашому бізнесу бути в Threads? Кілька аргументів на користь нової соцмережі
Я заощаджу час підприємців і одразу відповім ствердно. Із великою ймовірністю, яким би не був напрямок вашого бізнесу – так, вам потрібно там бути. Вже зараз. А тепер я розповім чому.
По-перше, це платформа Instagram, чия аудиторія налічує понад 2 млрд людей у світі. Українська ж аудиторія мережі близько — 12-15 млн користувачів (дані різняться). Справа часу, коли в Threads перетече українська аудиторія, яка буде цікава бізнесу.
Так, першопроходцями цієї платформи стала молодь і її там зараз переважна більшість. Як, власне, це було і з ТікТок та Instagram на зорі їхньої кар’єри. Натомість сьогодні нікого вже не дивують політичні стріми чи новини в ТікТок, а в Instagram – присутність брендів зі світовим ім’ям. Просто молодь готова до експериментів більше, згодом аудиторія однозначно подорослішає.
Намагання прогнозувати Threads долю Clubhouse – некоректні. Instagram – величезна корпорація, яка обробляє і збирає об’єми даних про 2 млрд користувачів. Починаючи від сексуальної орієнтації та політичних і релігійних переконань, завершуючи збором інформації вашого пошуку в браузері, звісно, для благородної суспільної мети, не подумайте поганого.
Тому, якщо такий гігант щось робить, він спирається на великі об’єми даних. І друге, корпорації такої величини не можуть дозволити собі невдалі кроки, які можуть призвести до репутаційних збитків, що тягнуть за собою великі фінансові втрати.
На цей момент Threads – ще дуже молода платформа, щоб говорити про роботу її алгоритмів. Потрібна присутність більшої кількості людей, аби точніше простежити переваги для бізнесу і формування свого іміджу. Але вже зараз зрозуміло, що для бізнесу присутність там – це можливість прояву у стрічках незнайомих людей.
Читайте також: Про «безкоштовні» державні послуги та інші парадокси нашої економіки
Згодом, коли в Threads буде бодай декілька мільйонів українців, алгоритми дозволятимуть досягати контакту із зовсім незнайомими людьми по всій Україні. І тут цікаво, який відсоток цих людей буде безоплатним для бізнесу. Яким чином буде пропонуватися місцеположення цих людей. Але це точно дозволить розширювати охоплення і залучати нових потенційних клієнтів.
До того ж Threads для бізнесу – можливість показати себе із неочікуваного боку. Заява керівництва Instagram свідчить про те, що платформа зробить все можливе, щоб стимулювати обмін простою інформацією, і не робитиме нічого для заохочення політики та «важких новин». Ця платформа – про захоплення музикою, красою, подорожами. Тому це можливість продемонструвати іншу грань індивідуальності бізнесу, зовсім іншу, яку, можливо, і ніде було б проявити. Такий інструмент дозволить підвищувати лояльність і знаходити нові точки дотику.
Враховуючи політизованість процесів навколо соціальних мереж, Twitter і Telegram стають токсичними для української аудиторії. І ця токсичність з великою ймовірністю буде посилюватися. Проте закриття сторінок на згаданих вище платформах із вже наявною великою аудиторії навряд чи відбудеться. Це занадто болісно, та й суспільство дозволяє продовжувати роботу на цих майданчиках. Але саме поява нових платформ викликатиме запитання. Чому попри скандальність заяв Маска щодо України бізнес обирає Twitter? Чому попри застороги можливої дотичності Telegram до російських олігархів та спецслужб, бізнес обирає цю платформу?
Отже, Threads вже зовсім скоро може стати допоміжним майданчиком, який дозволить примножити аудиторію, збільшити лояльність, розкритися з нової сторони. А водночас – уникнути токсичних звинувачень у присутності в мережах, чиї власники викликають багато запитань у проукраїнської аудиторії. Не втрачайте час.
Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. Усі фото в матеріалі належать автору.
Підписатися на автора колонки в Threads можна за цим посиланням, а сторінку ШоТам шукайте тут.
Колонки
Статистика проєкту
- за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
- на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
- ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Коментарі