Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Чи потрібно вашому бізнесу бути в Threads? Кілька аргументів на користь нової соцмережі

Опубліковано

Я заощаджу час підприємців і одразу відповім ствердно. Із великою ймовірністю, яким би не був напрямок вашого бізнесу – так, вам потрібно там бути. Вже зараз. А тепер я розповім чому.

По-перше, це платформа Instagram, чия аудиторія налічує понад 2 млрд людей у світі. Українська ж аудиторія мережі близько — 12-15 млн користувачів (дані різняться). Справа часу, коли в Threads перетече українська аудиторія, яка буде цікава бізнесу. 

Так, першопроходцями цієї платформи стала молодь і її там зараз переважна більшість. Як, власне, це було і з ТікТок та Instagram на зорі їхньої кар’єри. Натомість сьогодні нікого вже не дивують політичні стріми чи новини в ТікТок, а в Instagram – присутність брендів зі світовим ім’ям. Просто молодь готова до експериментів більше, згодом аудиторія однозначно подорослішає.

Намагання прогнозувати Threads долю Clubhouse – некоректні. Instagram – величезна корпорація, яка обробляє і збирає об’єми даних про 2 млрд користувачів. Починаючи від сексуальної орієнтації та політичних і релігійних переконань, завершуючи збором інформації вашого пошуку в браузері, звісно, для благородної суспільної мети, не подумайте поганого.

Тому, якщо такий гігант щось робить, він спирається на великі об’єми даних. І друге, корпорації такої величини не можуть дозволити собі невдалі кроки, які можуть призвести до репутаційних збитків, що тягнуть за собою великі фінансові втрати.

На цей момент Threads – ще дуже молода платформа, щоб говорити про роботу її алгоритмів. Потрібна присутність більшої кількості людей, аби точніше простежити переваги для бізнесу і формування свого іміджу. Але вже зараз зрозуміло, що для бізнесу присутність там – це можливість прояву у стрічках незнайомих людей.

Читайте також: Про «безкоштовні» державні послуги та інші парадокси нашої економіки

Згодом, коли в Threads буде бодай декілька мільйонів українців, алгоритми дозволятимуть досягати контакту із зовсім незнайомими людьми по всій Україні. І тут цікаво, який відсоток цих людей буде безоплатним для бізнесу. Яким чином буде пропонуватися місцеположення цих людей. Але це точно дозволить розширювати охоплення і залучати нових потенційних клієнтів.

До того ж Threads для бізнесу – можливість показати себе із неочікуваного боку. Заява керівництва Instagram свідчить про те, що платформа зробить все можливе, щоб стимулювати обмін простою інформацією, і не робитиме нічого для заохочення політики та «важких новин». Ця платформа – про захоплення музикою, красою, подорожами. Тому це можливість продемонструвати іншу грань індивідуальності бізнесу, зовсім іншу, яку, можливо, і ніде було б проявити. Такий інструмент дозволить підвищувати лояльність і знаходити нові точки дотику.

Враховуючи політизованість процесів навколо соціальних мереж, Twitter і Telegram стають токсичними для української аудиторії. І ця токсичність з великою ймовірністю буде посилюватися. Проте закриття сторінок на згаданих вище платформах із вже наявною великою аудиторії навряд чи відбудеться. Це занадто болісно, та й суспільство дозволяє продовжувати роботу на цих майданчиках. Але саме поява нових платформ викликатиме запитання. Чому попри скандальність заяв Маска щодо України бізнес обирає Twitter? Чому попри застороги можливої дотичності Telegram до російських олігархів та спецслужб, бізнес обирає цю платформу?

Отже, Threads вже зовсім скоро може стати допоміжним майданчиком, який дозволить примножити аудиторію, збільшити лояльність, розкритися з нової сторони. А водночас – уникнути токсичних звинувачень у присутності в мережах, чиї власники викликають багато запитань у проукраїнської аудиторії. Не втрачайте час.

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. Усі фото в матеріалі належать автору.

Підписатися на автора колонки в Threads можна за цим посиланням, а сторінку ШоТам шукайте тут.

Колонки

Видавництво «Основи» перевидає фотокнигу про українські балкони (ФОТО)

Опубліковано

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.

Про це повідомляє видавництво.

Що нового у Balcony Chic

Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу

Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.

Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися

Балкон як дзеркало часу

Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.

Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.

Фото: видавництво «Основи».

Читати далі

Колонки

Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на «Євробачення-2025»

Опубліковано

«Суспільне» назвало дев’ять фіналістів Національного відбору на «Євробачення-2025». Десятого учасника обиратимуть українці через голосування у застосунку «Дія».

Про це повідомляє «Суспільне».

Фіналісти, які вже змагатимуться за участь у «Євробаченні»:

  • Future Culture — Waste My Time;
  • Khayat — Honor;
  • Krylata — Stay true;
  • Molodi — My sea;
  • Ziferblat — Bird of pray;
  • Абіє — Дім;
  • ДК Енергетик — Сіль;
  • Маша Кондратенко — No time to cry;
  • Влад Шериф — Wind of change.

Читати також: Оголосили список учасників нацвідбору на «Євробачення-2025»

Музиканти, які потрапили до лонгліста, але не пройшли до фіналу після прослуховувань, змагатимуться за десяте місце через голосування в «Дії». Паралельно до 23 грудня триває голосування за членів журі фіналу.

Фінал відбору — 8 лютого.

Телевізійний концерт визначить, хто представить Україну на «Євробаченні-2025». Повний список фіналістів оголосять до 17 січня 2025 року.

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм про досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: «Суспільне».

Читати далі

Колонки

У межах проєкту єРобота українські підприємці отримали 10 мільярдів гривень

Опубліковано

За понад два роки дії програми 21 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу. За цей час держава інвестувала 10 мільярдів гривень, з яких понад 4 мільярди повернулися в бюджет.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

«Завдяки грантовій підтримці підприємці відкрили тисячі нових компаній, змогли збільшити виробництво, розширити асортимент продукції та послуг, освоїти нові напрямки діяльності та заявити про себе на нових ринках. А також створити близько 60 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Бізнес працює, розвивається, сплачує податки, зміцнює нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Вона повідомила, що понад чотири мільярди гривень повернулися в бюджет завдяки сплаченим податкам та зборам.

Статистика проєкту

Від запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
  • ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Фото: телеграм-канал Мінекономіки

Читайте також: Творче об’єднання МУР оголосило про створення премії для викладачів: як взяти участь

Як отримати грант

Подати заявку на отримання гранту можуть як підприємці, що вже працюють, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Заяви та бізнес-план можна подати через Дію. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць: від одного-двох при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, що в Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Суспільство7 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології4 дні тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології5 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо6 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...