Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. П’ять тенденцій на ринку праці

Опубліковано

Цей рік може виявитися кращим для співробітників українських компаній. Кількість вакансій має збільшитися, а заробітні плати – зрости. Оптимістичний прогноз від HR-експерта Тетяни Пашкіної.

Складні часи для ринку праці, наймовірніше, залишаться в минулому році. Роботодавців в усьому світі надихає поява відразу декількох вакцин для боротьби з Covid-19. США і Європейський союз приступають до вакцинації своїх громадян , а до весни ці препарати стануть доступними і в Україні. Ефективна боротьба з новим коронавірусом дозволить зняти обмеження на поїздки, скасувати карантин і бізнес знову почне розвиватися. Якщо все піде за оптимістичним сценарієм, то на ринку праці в Україні відбудуться позитивні зміни, говорить HR-експертка Тетяна Пашкіна. Вона назвала головні тенденції та популярні вакансії в 2021 році.

Тетяна Пашкіна
Тетяна Пашкіна

HR-експертка з більш ніж 20-річним досвідом роботи, колишня HR-експертка robota.ua

Попит на сезонних робітників зросте

Карантин і обмеження, які багато країн впровадили через поширення коронавірусної інфекції Covid-19, позначилися на роботі сезонних робітників. Туристи менше подорожували, розважальні програми в готелях Туреччини, Єгипту і на морських курортах Європейських країн в цьому році скасували, тому і попит на сезонних робітників скоротився. Але наступного сезону вакансії знову з’являться. Це стосується не тільки готелів, але і висотного, заміського будівництва, торгівлі в курортних містах не тільки України, а й, наприклад, південної Туреччини.

Сезонна робота – це хороший заробіток для студентів або молодих людей, які не хочуть зв’язувати себе постійною роботою, а люблять подорожувати. За місяць в іноземних готелях вони можуть заробити, в середньому, $ 800. При цьому робітники не несуть ніяких витрат – харчування та проживання, як і медичну страховку, їм надає роботодавець. За п’ять місяців такої роботи можна зібрати непогану суму.Однак весь цей час доведеться працювати з ранку до ночі та бачитися з друзями та близькими тільки у соціальних мережах.  

Підхід до підбору персоналу має змінитися

Більшість компаній в Україні займаються пошуком співробітників старими методами. Вони розміщують оголошення про вакансії на найпопулярніших сайтах, в спеціальних групах в facebook та telegram. Що зазвичай в них вказують? Кілька слів про компанію, потім – довгий список вимог і декілька пунктів про заробітну плату, соціальний пакет та ін. Але такий підхід не працює. HR-фахівці різних компаній скаржаться, що не отримують відгуків від потенційних претендентів. Те, що відбувається на ринку рекрутингу, можна порівняти з розпродажами в період «Чорної п’ятниці». В одних магазинах – ажіотаж, а в інших – незначне збільшення продажів. Чому? 

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Тому що багато компаній не розповідають про свої цінності, не розвивають бренд роботодавця, не стають місцем, куди влаштуватися на роботу мріють найсильніші фахівці. Потенційні співробітники хочуть працювати в компаніях, які поділяють їх цінності. І цього року це стане тенденцією.

Оголошення про вакансії потрібно буде складати по-іншому. Розповідати про цінності компанії, її досягнення, звертати увагу на зручний офіс або вільний графік. Наприклад, можна розповісти про ініціативи по захисту навколишнього середовища (збір елементів живлення і передача їх на подальшу переробку, висадка дерев кілька разів на рік, збір допомоги для багатодітних сімей) та ін.

Топменеджерам необхідно розвиватися

Найжорсткіша конкуренція на ринку праці спостерігається серед юристів через велику кількість випускників ВНЗ і топменеджерів. Професійних керівників в Україні значно більше, ніж робочих місць. Деякі топменеджери створюють власні консалтингові компанії, інші – йдуть на роботу в державний сектор, який потребує висококласних співробітників. Але якщо топменеджер хоче залишитися в приватному бізнесі, то йому необхідно вчитися. 

Читайте також: В Україні запустять національну цифрову валюту

Зараз затребувані кризові менеджери – співробітники, які можуть оптимізувати витрати, знаходити нові ринки збуту або освоювати нові для компанії напрямки розвитку. Вони будуть цікаві власникам компаній і цього року. А ось топи, які добре працюють, коли бізнес розвивається, будуть затребувані через кілька років. Українська економіка відновиться швидше, ніж під час попередніх криз, прогнозують фінансові аналітики. Але для цього потрібно не менше року-півтора. І ось тоді настане «зоряна година» для багатьох топменеджерів.

Спеціальності, які будуть затребувані

Найвищі шанси влаштуватися на роботу цього року- у менеджерів з продажів. Можливо, в першій половині року їм доведеться активніше використовувати онлайн-інструменти для переговорів з клієнтами. Але без цих фахівців бізнесу не обійтися. Затребуваними, як і раніше, будуть робітники на промислових виробництвах – механіки, зварювальники, працівники на виробничі лінії.

Агрохолдинги в Україні розвиваються, тому постійно потребують співробітників. Частина з них працює сезонно, але за цей час можно непогано заробити. Наприклад, комбайнер на сучасному тракторі, далекому від машин радянського зразка, може отримувати 100 тис. грн на місяць. Правда, тільки в короткий період збору врожаю.

Вакансії для різноробочих є завжди, і влаштуватися на таку роботу можна за кілька днів. Наступного року попит буде перевищувати пропозицію на кваліфікованих IT- фахівців. Багато компаній вже оголосили про планове розширення штату в наступному році.

Зарплати зростатимуть

Понад 50% роботодавців визнали, що не знижували заробітні плати своїм співробітникам цього року. Офіційна статистика свідчить, що після весняного карантину рівень фінансової винагороди фахівців повернувся на докарантинний рівень. У жовтні, за даними Державної служби статистики, середня зарплата по Україні склала 12,2 тис. грн на місяць, тоді як ще в квітні-травні становила в середньому 10,5 тис. грн на місяць.

Роботодавці готові підвищувати заробітні плати співробітникам в середньому на 10-15%. За умови, що Україна, як і Європейські країни, зможуть подолати епідемію Covid-19. Якщо це станеться, то доходи фахівців виростуть і в другій половині наступного року. Ці прогнози виглядають реалістичними.

Коментарі

Економіка і бізнес

На Київщині ветеран відкрив екологічну майстерню з унікальними деревʼяними іграшками

Опубліковано

На Київщині з’явився новий ветеранський бізнес — екологічна майстерня «Funny owls», заснована колишнім військовим Андрієм Смиком.

Про це повідомили в Ірпінській міськраді.

Про ветерана

Андрій — професійний снайпер, який із 2014 року брав участь у бойових діях, захищав Київщину, Харківщину та Донеччину. Через отримані поранення у 2023 році він повернувся до рідного Ірпеня й вирішив започаткувати власну справу.

Про майстерню

Майстерню «Funny owls» Андрій заснував улітку 2024 року. Разом із командою вони виготовляють екологічні товари: дитячі іграшки, кухонне приладдя, підставки під телефони, підсвічники, пазли та навіть речі на замовлення.

Читати також: Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

«Це не просто бізнес, а спосіб підтримати інших військових і показати, що життя після війни триває», — говорить Андрій.

Для військових і їхніх родин у майстерні діє знижка 30% на всі товари.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: «Funny owls».

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Кияни можуть перевірити витрати тепла свого будинку: як це зробити

Опубліковано

Онлайн-сервіс TEPLO.ORG.UA, створений Київтеплоенерго, допомагає жителям багатоповерхівок проаналізувати витрати енергії та споживання тепла у своєму будинку. Система охоплює дані про 9,4 тисячі будинків столиці.

Про це повідомляють на сайті сервісу.

Що показує сервіс?

Достатньо ввести адресу будинку, і ви побачите:

  • обсяги тепла, яке споживає будинок в опалювальний сезон;
  • структуру споживання;
  • встановлені прилади обліку;
  • опалювальні площі;
  • джерело, що постачає тепло до будинку.

Читати також: Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Що робити, якщо ваш будинок споживає забагато?

Сервіс дозволяє порівняти витрати тепла із аналогічними будинками. Якщо показники вищі за середні, мешканці можуть використати технічні рішення, сучасні технології або обладнання для зменшення витрат.

На сайті також доступна інформація про програми енергоефективності та умови участі у них.

Скористатися ним можна тут.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Олег Осадчий.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянка Антоніна Борисюк 15 років працювала другою режисеркою, але мріяла про власний бізнес. У 2021 році вона відкрила власну кіностудію, де вже зняли рекламу для Disney і фотографують для Київстару та Нової пошти. Історію Антоніни ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Шлях до успіху

Антоніна Борисюк з дитинства мріяла про режисуру — в школі організовувала свята й концерти. Потім вона навчалася кіномистецтва в університеті та загорілася підприємництвом. У 20 років відкрила маленький неприбутковий магазин, тому він швидко закрився. Згодом вона спробувала започаткувати онлайн-магазин одягу, але і цього разу не вийшло.

«Це був дуже дорогий урок, але саме він дав мені навичку прораховувати фінансові ризики та найгірші сценарії, а для ведення бізнесу це важливо», — ділиться Антоніна Борисюк.

На тлі спроб бізнесу кар’єра йшла вгору, і з помічниці режисера дівчина стала другою режисеркою. Працювала з режисерами з усіх куточків світу, але хотіла розвиватися в Україні.

Читайте також: Як Іванка Білоус врятувала реліквійні сорти квасолі та насіння під час війни (ВІДЕО)

Розвиток своєї справи в кіно та рекламі

«У моєму творчому доробку понад 700 рекламних роликів, 100 з яких було знято для міжнародного ринку, і 30 серіалів і три повнометражні фільми, серед яких один за участі Жана Рено. За час роботи в кіноіндустрії я отримала безцінний досвід і познайомилася з великою кількістю українських та іноземних фахівців кіноіндустрії», — сказала режисерка.

З досвідом Антоніна зрозуміла — в Україні майже нема інфраструктури кіно та реклами. Аби зняти рекламний ролик, більшість декорацій вона будувала з нуля. Так і народилася ідея поєднати кіно та бізнес і відкрити інтер’єрну кіностудію. Від задуму до реалізації минуло аж три роки: Тоня збирала кошти та відточувала концепцію. Дизайн робила разом із чоловіком. А в листопаді 2021 року дівчина відкрила першу залу кіностудії.

Серед клієнтів студії були такі компанії як Нова Пошта та McDonald’s, а також Міністерство оборони України.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як дівчина розвивала свій бізнес після 24 лютого 2022 року, і як подалася на проєкт для жінок «Відважна 2» та отримала 500 000 гривень, дивіться на ютуб-каналі ШоТам.

Нагадаємо, що підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі