Суспільство
Чортківська громада дбає про дітей з інвалідністю із гарячих точок (ВІДЕО)
У Чортківській громаді на Тернопільщині організували «Дім милосердя», де турбуються про переселенців із інвалідністю.
Тетяна Дубина опікується такою малечею й дорослими із зони бойових дій. Тут люди знайшли домівку, друзів, мають психологічну підтримку й фізичну реабілітацію.
Як діти долають у центрі психологічні травми через війну, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Центр організувала жителька громади
Чортківська громада прихистила дітей з інвалідністю з гарячих точок. А організувала це жінка, яка сама виховує особливого сина.
У своєму центрі вона допомагає малечі й дорослим відчути повноцінне життя. 15 років тому Тетяна Дубина народила другого сина — Івана.
Хлопчику поставили діагноз аутизм. Тоді Тетяна створила центр допомоги для дорослих і дітей з інвалідністю.
«Пройшло реабілітацію понад 400 дітей, які на сьогодні на інклюзивному навчанні і в звичайних школах», — розповідає Тетяна Дубина, директорка КУ «Центр соціально-психологічної допомоги».
З початком війни громада почала приймати людей з усіх куточків України.
Вікторія Гостренко разом із двома дітьми втікала з охопленої вогнем Донеччини. За пів року центр став для неї другою домівкою.
«Отримуємо чотириразове харчування, нам дали теплий одяг, влітку дали літній одяг. Тут дуже всі чуйні люди, дуже тепло прийняли, підтримують нас», — Вікторія Гостренко, переселенка з Донеччини.
Загалом центр прихистив понад 500 переселенців
«Діти, коли до нас потрапляли сюди, зрозуміло, вони всі отримали психологічні травми. І, відповідно, діти здорові це важко переносять. Ну, а діти з особливостями — це набагато більше», — каже Тетяна Дубина, директорка КУ «Центр соціально-психологічної допомоги».
Дітки проходять соціально-психологічну реабілітацію. Малюють, співають, з ними працюють логопед і реабілітолог.
Читайте також: «За день годуємо пів тисячі відвідувачів». Як харківська «Каша Маслом» релокувалася до Чернівців
«Вранці ми з добрим ділом привітали… понеділок! Ніченька настала скоро, трудовий день вівторок!», — розповідає Роман Веклич, асистент учителя-реабілітолога.
«Усі дітки, які тепер повернулися додому в ті точки, де можна проживати, — вони всі поїхали звідси спокійні. Наздогнали те, що втратили, тобто і розвиток, і свою емоційну стабільність відновили», — Тетяна Дубина, директорка КУ «Центр соціально-психологічної допомоги».
Нині ще багато родин переселенців залишається у Чортківській громаді. А Тетяна прийматиме їх у своєму «Домі милосердя» до самої Перемоги.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, волонтерка зі Слов’янська ризикнула життям, щоб врятувати людей.
Також ШоТам розповідав, як медики врятували 11-річного харків’янина після триденної коми.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі