Суспільство
«Чорнобильські бабусі», «Компас» і «Заповідник Асканія». 11 фільмів про екологію та Україну – радять ШоТам і Такфлікс
«Чорнобильські бабусі», які попри все залишаються жити в зоні відчуження, унікальний заповідник «Асканія Нова», що опинився під окупацією, та історія хранительки Зимового саду на території київської ВДНГ. ШоТам та онлайн-кінотеатр Такфлікс зібрали 11 стрічок про екологію та Україну – абсолютно різних фільмів, які має побачити кожен.
Чорнобильські бабусі
Екологія
Режисери: Голлі Морріс, Енн Боґарт
Про що фільм? Ці жінки нізащо не покинуть свої рідні домівки в Чорнобильській зоні відчуження. Більшість їхніх сусідів уже давно виїхали, а чоловіки померли, та ця вперта жіноча компанія все ще тримається, — ба більше — горя не знає, живучи в одному з найнебезпечніших місць світу.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Заповідник Асканія
Екологія
Режисер: Андрій Литвиненко
Про що фільм? В Асканії-Нові уживаються дуже різні види тварин і людей. Науковець, директор, колишній хіппі, молоді репери, а також буйволи, зебри і пелікани. Вже ціле століття Асканія захищає природу від змін, які несе людина. Та чи прийме вона зміни, необхідні для власного виживання?
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Не все буде добре
Екологія, драма, Київ
Режисери: Адріан Пірву, Хелена Максьом
Про що фільм? Адріан народився того ж року коли сталася Чорнобильська аварія. Його матір завжди вірила – те, що він наполовину сліпий і має глаукому, пов’язано з її візитом до України на шостому місяці вагітності. Адріану майже тридцять – він самотній і не має цілі. Він приймає рішення поїхати до України, щоб зняти фільм про людей, що постраждали від Чорнобиля та, можливо, знайти якийсь спосіб, що допоможе йому почуватися трішки краще про самого себе.
Читайте також: «Я піду в далекі гори». 13 українських фільмів про наші Карпати – радять ШоТам і Такфлікс
В Києві він зустрічає Хелену, яка зростала в Україні з наслідками катастрофи. Після того як вона кидає роботу і переносить складну операцію на спині, вони стають партнерами у створенні фільму. Подорожуючи разом, вони знаходять людей що живуть з наслідками того, що сталося у 1986 році. Але, коли вони виявляють масштаб впливу Чорнобиля на нове покоління, проблеми зі здоров’ям наздоганяють їх і це змушує не раз переглядати і змінювати плани.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Компас
Маріуполь, експериментальний, екологія
Режисер: Олександр Суровцов
Про що фільм? Тут немає нічого абсолютного. Усе унікальне. Пошук універсального напрямку допоможе нам зробити повне коло і визначитися з вірним маршрутом у майбутнє. Це є…
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Територія пустих вікон
Маріуполь, воєнний, екологія
Режисерка: Зоя Лактіонова
Про що фільм? Друга світова війна і завод стають причиною переїзду родини Зої до Маріуполя. Війна з Росією та екологічні наслідки роботи заводу відіграють ключову роль в її подальшому житті.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Май далеко – май добре
Фільм-портрет, екологія, Карпати
Режисерка: Ганна Ярошевич
Про що фільм? Молодий німець Мішель, захоплений природою України, переїжджає до Карпат. У горах він розводить водяних буйволів, що опинилися на межі зникнення. Хлопець мріє присвячувати весь час улюбленій справі, але змушений регулярно повертатися до Німеччини, де працює в сімейному бізнесі й зустрічається з дівчиною Вєрою. Без належного догляду буйволи починають хворіти. До всього Мішеля спіткають негаразди в особистому житті: Вєра не впевнена, що зможе виховати двох маленьких дітей у віддаленому карпатському селі.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Жива ватра
Екологія, етнографія, Карпати
Режисер: Остап Костюк
Про що фільм? Це історія про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. Та настане весна й усі троє піднімуться в гори вслід за вівчарським покликанням, якому все важче слідувати в сучасному світі.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Гірська жінка: на війні
Драма, трилер, екологія
Режисер: Бенедикт Ерлінґссон
Про що фільм? Хатла — диригентка хору, їй за п’ятдесят, однак за лаштунками тихої рутини вона веде таємне життя пристрасної захисниці екології. Коли Хатла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, вона отримує неочікуваного листа, який змінює все. Її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено, і на неї чекає маленька дівчинка з України.
Оскільки Хатла готується покинути роль диверсантки та захисниці нагір’я, щоб втілити мрію про материнство, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб завдати руйнівного удару алюмінієвій промисловості.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Історія Зимового Саду
Урбаністика, екологія, Київ
Режисер: Семен Мозговий
Про що фільм? На території київської ВДНГ стоїть павільйон квітникарства, що має назву Зимовий сад. Хранителька павільйону, Валентина Миколаївна, вже 45 років ретельно доглядає колекцію екзотичних рослин і оранжерею, де вони розмістилися.
Час виходу на пенсію невблаганно наближається, але прохання керівництва скласти повноваження шокує Валентину Миколаївну. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже що її сад живе за власними законами.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Дельта
Екологія
Режисер: Олександр Течинський
Про що фільм? На перехресті дикого Сходу й цивілізованого Заходу мешканці дельти Дунаю заробляють на життя важкою працею – косінням очерету взимку, але всі як один мріють про фантастичний улов – легендарну білугу, варту цілого статку. З мріями замість планів і водою замість землі під ногами вони радіють кожній миті свого буття.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Діорама
Маріуполь, воєнний, екологія
Режисерка: Зоя Лактіонова
Про що фільм? Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.
Де дивитися? Стрічка на «Такфліксі».
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі