Суспільство
Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)
Навколо – заводи та труби, кипить промислова діяльність, а посередині – острів, де будь-хто знайде для себе заняття по душі. Таке воно – українське місто Запоріжжя, всередині якого буяє життя історичної місцини – острову Хортиця.
Неймовірний факт: Чи знали ви про те, що за розмірами Хортиця така, як, наприклад, половина всього Запоріжжя. І, для порівняння, відомий Центральний парк у Нью-Йорку, за площею у сім раз менше нашої Хортиці!
У цьому випуску “Шо, Реально?” блогер Саша Дьомін буде переконувати свого приятеля та, можливо, і вас, у тому, що Хортиця – найунікальніше місце в усій Україні.
“Хортиця? Що за попса, скажете ви мені. Але що, по факту, ви знаєте про цей острів? Січ і… І все! А це, друзі, найбільший річковий острів в Україні. І він у п’ятірці найбільших в Європі!” – розповідає Саша Дьомін.
Ви вже зацікавилися? А це ж ми ще не почали перераховувати наш ТОП-6 причин, чому варто її відвідати:
- звичайно ж, побачити реконструкцію Запорізької Січі;
- випробувати свої сили в екстремальному спорті (оренда велосипедів – лише 30 гривень за годину!);
- пошукати містичні язичницькі капища;
- відвідати музей потонулих кораблів;
- фотографувати неймовірну природу острову;
- і, на солоденьке, на Хортиці є місце, де можна абсолютно законно відпочивати з наметами, розводити багаття та співати старі романси під гітару.
Де воно знаходиться, спитаєте ви? А ми вам і так уже багацько розповіли, тому якщо хочете дізнатися ще більше – обов’язково подивіться цей випуск “Шо, Реально?” до кінця.
Довідка
You-Tube-канал “Шо, Реально?” розвінчує міфи про Україну. На каналі є ролики на теми “Чи можна почати в Україні успішний стартап?”, “Комп’ютерні ігри, зроблені в Україні” та ін.
Зйомки відеоблогу проходять за підтримки Громадської організації «Криголам» і Української ініціативи зміцнення громадської довіри UCBI.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»