Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Черкаський абсент та тернопільський віскі. П’ять крафтових алкогольних напоїв від українських виробників

Опубліковано

Карантин наочно показав: життя надто коротке, аби просто розпивати апероль на літніх терасках. Цей світ – і вашу вечірку зокрема – врятують лише експерименти та хардкор.

Зелена мавка, яєчний лікер, віскі, якісне вино за 140 гривень – список алкогольних смаків, які виробляють в Україні, можна продовжувати безперервно. 

Тому для початку розповімо про п’ять крафтових виробників, які порадують навіть затятих… алкогольних сомельє.

Абсент Zelena Mavka чи зелена фея з супермаркету?

У всьому світі абсент зветься зеленою феєю – не в останню чергу через його міцність 80 градусів та особливою речовиною в складі напою, яка здатна викликати відчуття легкої ейфорії. 

Дмитро Соловей, засновник бренду, каже: все починалось з хобі та експериментів з інгредієнтами. Потім експеримент сподобався друзям на одній з вечірок, і нарешті якось знайомий запропонував налагодити виробництво українського абсенту.

Покопирсавшись в фольклорі, Дмитро Соловей з братом вирішили назвати свій напій на честь українського різновиду русалок. 

Zelena Mavka – це авторський абсент, виготовлений за рецептом XVIII століття з цілющих трав та спецій. Основна нота в напої належить полину, але можна розрізнити й кардамон, і корицю, й коріандр.

Якщо порівнювати абсент “з полички” та Zelena Mavka, то це абсолютно різні напої: від рецептури до способу виготовлення. До того ж, абсент з супермаркету, каже Дмитро, не має основної фішки справжньої зеленої феї – тої самої речовини “туйон”, яка відповідає за вашу ейфорію п’ятничного вечора.

Вартість: 219 гривень за 0,05 літра.

Віскі з Микулинець

Ірландці та шотландці донині не можуть розібратись, хто ж з них першим у світі виготовив цей міцний благородний напій. Нехай сперечаються, а ми розповімо про броварню, яка точно перша в Україні почала виготовляти міцний односолодовий віскі.

Самі тільки-но дізнались, що на Тернопільщині в селі Микулинці створюють віскі за унікальним рецептом! Кажуть, воно повинно прийтись до смаку поціновувачам. 

“Микулинецьке віскі має глибокий янтарно-золотистий колір та м’яку, ніжну текстуру, неповторний смак та аромат. Характерний для віскі довершений смак зігріває і дарує відчуття м’якості”, – пишуть на сайті броварні.

Ну, якщо вже прийдеться до смаку поціновувачам, то тим, хто заллє його літром коли – й напоготів!

Вартість: 410 гривень за 0,7 літра.

“Воєводка”: чесний алкоголь і трохи фруктів

“Горілка – це найпростіший і чесний алкоголь. Пшеничний спирт та вода”, – каже про свої настоянки Антон Петров.

За професією він – журналіст, а “Воєводку” готує з 2007 року. 

Спершу це було його хобі: не любить жодного міцного алкоголю, окрім горілки, а вона сама по собі йому здавалась прісною. Вихід знайшовся сам собою: готувати на її основі настоянки. 

У 2014 році “Воєводка” з’явилась на полицях київських барів і з того часу “захоплені відгуки барменів та палаючі очі відвідувачів” – єдина робота, яка подобається Антону.

Зараз настоянки Антона можна спробувати в чотирьох київських барах, а можна й купити на сайті.

Вартість: настоянки поділяються на три групи: фрукти-ягоди, лікери на цукрі чи меду й міцні на кшталт хрінівки-зубрівки  – по 240 гривень за 0,5 літра. А ще є подарункові набори від 480 до 720 гривень.

Медове вино, як на Русі

Це не медовуха, кажуть в компанії “Медовий спас”. Медовуха – це мед, змішаний зі спиртом. А “Сікера” – аналог сухого вина й найбільше схожа за рецептурою на питні меди, що були широко відомі й популярні ще за часів Київської Русі. 

Хмільний напій, який отримав назву “Сікера” (квасний мед), виготовляють на основі меду, ягідних і фруктових соків і чистих культур дріжджів, використовуючи соки вишні, чорноплідної горобини, ожини, смородини та яблук. 

Витримують напій в дубових бочках, а його смак не схожий ні на одне з традиційних вин. Вміст алкоголю в медових винах не перевищує 14%.

Вартість: 198 гривень за 0,75 літра.

Хані Баджер: настоянка на справжніх бджолах

І знову в рецептурі настоянки мед. Але тепер і бджоли на додачу.  Артем Скубенко — один із засновників бренду наливок “Хані Баджер”(Медовий барсук з англ.). 

Фішка підприємства в тому, що вони шукають автентичні українські рецепти приготування алкогольних напоїв.

“Іноземці постійно розпитують про автентичні напої України. А ми не могли знайти нічого путнього, крім горілки та самогону”, – каже Артем. 

Але ж у кожного регіону є власні рецепти наливок. Так і почали шукати їх по областях, починаючи з Житомирщини, звідки дружина Артема. 

Саме в її родині знайшлась перша і найоригінальніша з настоянок – на бджолах, які померли своєю смертю)).

Сьогодні в них в асортименті 5 смаків, збираються щороку додавати по 3 нові рецепти. 

Вартість: 390-400 гривень за 0,5 літра.

Винарня Nota bene: натуральні вина по 90 гривень за пляшку

ezgif.com optimize 8

Василь Нодь – спадковий винороб, який виготовляє понад 15 тисяч літрів якісного вина на рік.

Зараз у його винарні, що на Берегівщині, виготовляється близько 15 сортів вин –  здебільшого сухих. 

“Є в мене і “Цвайгельт” з вишневим смаком для глінтвейну, й “Чорний лікар” чи “Роза Закарпаття”, а є й справжній Каберне Совіньйон з витримкою у 6 років”, – каже Василь. 

Витримка напоїв – від двох до п’яти років. А зберігаються вино в дубових діжках, створених власноруч виноробом у двохсотрічних підвалах з благородною винною пліснявою. 

Спробувати його вина можна, приїхавши до нього на Берегівщину. Або замовивши пересилки “Новою поштою”. 

“Люди, які були в нас і знають наші вина, стають нашими постійними покупцями”, – каже. 

На відміну від попередніх виробників, Василь Нодь не завів ще свого сайту. Тому всі охочі скуштувати якісне й недороге вино, можуть дзвонити за номером 0664770240.

Вартість: від 90 до 140 гривень за пляшку у 0,75 літра. 

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі