Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Як заробити гроші в домашніх умовах Як заробити гроші в домашніх умовах

Суспільство

Час монетизувати захоплення. 12 ідей, як заробити гроші на хобі

Опубліковано

Зазвичай робота приносить гроші, а хобі — задоволення. Але чимало людей доводять, що приємне з корисним можна поєднати, і улюблена справа може перетворитися на непогане джерело доходу. Тим більше, карантин змусив багатьох замислитися над тим, як заробити гроші в домашніх умовах.

Ми розібралися, які захоплення можна монетизувати та як заробити на хобі.

Заробіток вдома на улюбленій справі. Основні правила

  1. Оберіть свою нішу. Звісно, талановита людина талановита у всьому, але необхідно обрати саме те, що приносить найбільше задоволення, найкраще виходить та, що дуже важливо, користується попитом.
  2. Визначте об‘єктивну ціну. Задешевий товар чи послуги це, по-перше, невигідно для вас, а по-друге, це викликає острах у потенційних клієнтів. Завищені ціни в умовах конкуренції теж лише нашкодять.
  3. Складіть бізнес-план. Покроково розписана стратегія допоможе оцінити результат роботи.
  4. Будьте готові до рутини. Хобі як віддушина приносить задоволення, але щоб заробляти на ньому, треба працювати, не лише тоді, коли є натхнення. Також додаються організаційні моменти, якими треба займатися щодня, наприклад, доставка, прийом дзвінків і т.д.
  5. Будьте клієнтоорієнтованими. Хобі — це зазвичай про творчість та власний підхід, побажання клієнта, навіть якщо вони вам здаються дивними, необхідно враховувати.

Хобі, на яких можна заробити

Фотографія

Уміння гарно фотографувати дозволить заробити непогані гроші. Звісно, для професійної зйомки потрібна гарна техніка і прокачані навички. Але зараз попитом користуються і фотосесії для соцмереж, зроблені на смартфон. Також можна знімати речі для інтернет-магазинів або продавати свої фото на фотостоках і фотобанках.

Читайте також: Як українка зробила бізнес на варенні

Фітнес

Людина, яка працює над собою і постійно підтримує тіло у гарній формі — чудовий приклад і мотиватор для інших. Закінчивши відповідні курси, можна зайнятися цим професійно. Особистим тренером можна бути не пише у фітнес-клубі. Консультування, тренування і мотивація в режимі онлайн зараз дуже актуальні.

Музика

Як заробити гроші в домашніх умовах
Навчіть музиці інших

Гарно граєте на інструменті чи неперевершено співаєте? Навчіть цьому інших і отримайте задоволення від того, що робите корисну справу та гроші. Заняття можна проводити у себе вдома або онлайн, а згодом відкрити власну школу чи студію.

Мода

Знаєте все про актуальні тенденції, а друзі постійно просять допомогти підібрати лук? Відчуття стилю та захоплення модою можуть принести заробіток. Чимало людей із задоволенням заплатять, якщо ви підберете для них гардероб на сезон чи лук до важливої події, допоможете визначитись зі стилем та розібратися з комбінуванням речей. 

Мейкап

Якщо ви можете намалювати ідеальні стрілки, зробити контурінг та спокусливі смокі айс, без проблем робите собі макіяж щодня і на свята та уже встигли попрактикуватися на подругах, вважайте, що джерело доходу у вас вже є. Заробляти можна, навіть не відкриваючи власного кабінету чи салону, виїжджаючи до клієнта.

Кулінарія

Заробити гроші в домашніх умовах допоможуть кулінарні навички

Кулінарний талант допоможе не лише смачно нагодувати родину, а й прогодувати її. Наприклад, високо цінується випічка ручної роботи з натуральних інгредієнтів. Продавати її можна по знайомих, через соцмережі чи дошки оголошень. Інший варіант монетизації кулінарних здібностей — знімати відео-рецепти приготування страв.

Антикваріат

Колекціонування антиквару чи вінтажних речей може стати прибутковим бізнесом. Такі речі можна купити та продати на спеціалізованих форумах, на дошках оголошень чи у соцмережах. 

Організація заходів

Гарного свята хочеться всім, але для когось передсвяткова підготовка — це виклик і драйв, а для когось — справжній жах. Якщо ви комунікабельний, активний, ініціативний та належите до першої категорії, можете сміливо братися за організацію свят. Цим ви полегшите життя дуже багатьом людям та отримаєте дохід.

Роботи по дереву

Як заробити гроші в домашніх умовах
Зараз користуються попитом дерев‘яні сувеніри

Ексклюзивні меблі на замовлення не вийдуть з моди ніколи. Якщо роботи по дереву — це ваше, то можна заробити і з мінімум обладнання, переобладнавши під майстерню гараж. Попитом користуються дерев‘яні персоналізовані сувеніри, наприклад, іменні кухонні дощечки, настінні ключниці, дерев‘яні світильники у формі літер і т.д.

Читайте також: Лучанка перетворила хобі на успішний бізнес і шиє еротичну білизну

Садівництво

Якщо вам робота на клумбі чи городі приносить задоволення, то знайте, що є багато людей, для яких порпання у землі – заняття не з приємних. Тому ви можете заробити, утримуючи в порядку їхній газон, квітник чи город.

Перетримка та вигул тварин

Обожнюєте песиків та котиків? Ви можете набавитися з ними досхочу і заробити на цьому грошей. Є чимало людей, яким ні з ким залишити улюбленця на час відпустки чи немає часу погуляти з ним на вулиці. Вам достатньо пошукати такі оголошення чи розклеїти свої оголошення, пропонуючи послуги.

Блогерство

Як заробити гроші в домашніх умовах
Сміливо починайте власний блог у будь-якому віці

Неважливо, чим ви займаєтесь чи захоплюєтесь, якщо у вас є цікаві історії чи знання, якими хочеться поділитися, сміливо заводьте власний блог. Звісно, він не принесе вам прибутку прямо завтра, але якщо регулярно розміщувати цікаві відео, спілкувати з підписниками та знайти свою аудиторію, можна отримувати пристойний дохід.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі