Суспільство
Час монетизувати захоплення. 12 ідей, як заробити гроші на хобі
Зазвичай робота приносить гроші, а хобі — задоволення. Але чимало людей доводять, що приємне з корисним можна поєднати, і улюблена справа може перетворитися на непогане джерело доходу. Тим більше, карантин змусив багатьох замислитися над тим, як заробити гроші в домашніх умовах.
Ми розібралися, які захоплення можна монетизувати та як заробити на хобі.
Заробіток вдома на улюбленій справі. Основні правила
- Оберіть свою нішу. Звісно, талановита людина талановита у всьому, але необхідно обрати саме те, що приносить найбільше задоволення, найкраще виходить та, що дуже важливо, користується попитом.
- Визначте об‘єктивну ціну. Задешевий товар чи послуги це, по-перше, невигідно для вас, а по-друге, це викликає острах у потенційних клієнтів. Завищені ціни в умовах конкуренції теж лише нашкодять.
- Складіть бізнес-план. Покроково розписана стратегія допоможе оцінити результат роботи.
- Будьте готові до рутини. Хобі як віддушина приносить задоволення, але щоб заробляти на ньому, треба працювати, не лише тоді, коли є натхнення. Також додаються організаційні моменти, якими треба займатися щодня, наприклад, доставка, прийом дзвінків і т.д.
- Будьте клієнтоорієнтованими. Хобі — це зазвичай про творчість та власний підхід, побажання клієнта, навіть якщо вони вам здаються дивними, необхідно враховувати.
Хобі, на яких можна заробити
Фотографія
Уміння гарно фотографувати дозволить заробити непогані гроші. Звісно, для професійної зйомки потрібна гарна техніка і прокачані навички. Але зараз попитом користуються і фотосесії для соцмереж, зроблені на смартфон. Також можна знімати речі для інтернет-магазинів або продавати свої фото на фотостоках і фотобанках.
Читайте також: Як українка зробила бізнес на варенні
Фітнес
Людина, яка працює над собою і постійно підтримує тіло у гарній формі — чудовий приклад і мотиватор для інших. Закінчивши відповідні курси, можна зайнятися цим професійно. Особистим тренером можна бути не пише у фітнес-клубі. Консультування, тренування і мотивація в режимі онлайн зараз дуже актуальні.
Музика
Гарно граєте на інструменті чи неперевершено співаєте? Навчіть цьому інших і отримайте задоволення від того, що робите корисну справу та гроші. Заняття можна проводити у себе вдома або онлайн, а згодом відкрити власну школу чи студію.
Мода
Знаєте все про актуальні тенденції, а друзі постійно просять допомогти підібрати лук? Відчуття стилю та захоплення модою можуть принести заробіток. Чимало людей із задоволенням заплатять, якщо ви підберете для них гардероб на сезон чи лук до важливої події, допоможете визначитись зі стилем та розібратися з комбінуванням речей.
Мейкап
Якщо ви можете намалювати ідеальні стрілки, зробити контурінг та спокусливі смокі айс, без проблем робите собі макіяж щодня і на свята та уже встигли попрактикуватися на подругах, вважайте, що джерело доходу у вас вже є. Заробляти можна, навіть не відкриваючи власного кабінету чи салону, виїжджаючи до клієнта.
Кулінарія
Кулінарний талант допоможе не лише смачно нагодувати родину, а й прогодувати її. Наприклад, високо цінується випічка ручної роботи з натуральних інгредієнтів. Продавати її можна по знайомих, через соцмережі чи дошки оголошень. Інший варіант монетизації кулінарних здібностей — знімати відео-рецепти приготування страв.
Антикваріат
Колекціонування антиквару чи вінтажних речей може стати прибутковим бізнесом. Такі речі можна купити та продати на спеціалізованих форумах, на дошках оголошень чи у соцмережах.
Організація заходів
Гарного свята хочеться всім, але для когось передсвяткова підготовка — це виклик і драйв, а для когось — справжній жах. Якщо ви комунікабельний, активний, ініціативний та належите до першої категорії, можете сміливо братися за організацію свят. Цим ви полегшите життя дуже багатьом людям та отримаєте дохід.
Роботи по дереву
Ексклюзивні меблі на замовлення не вийдуть з моди ніколи. Якщо роботи по дереву — це ваше, то можна заробити і з мінімум обладнання, переобладнавши під майстерню гараж. Попитом користуються дерев‘яні персоналізовані сувеніри, наприклад, іменні кухонні дощечки, настінні ключниці, дерев‘яні світильники у формі літер і т.д.
Читайте також: Лучанка перетворила хобі на успішний бізнес і шиє еротичну білизну
Садівництво
Якщо вам робота на клумбі чи городі приносить задоволення, то знайте, що є багато людей, для яких порпання у землі – заняття не з приємних. Тому ви можете заробити, утримуючи в порядку їхній газон, квітник чи город.
Перетримка та вигул тварин
Обожнюєте песиків та котиків? Ви можете набавитися з ними досхочу і заробити на цьому грошей. Є чимало людей, яким ні з ким залишити улюбленця на час відпустки чи немає часу погуляти з ним на вулиці. Вам достатньо пошукати такі оголошення чи розклеїти свої оголошення, пропонуючи послуги.
Блогерство
Неважливо, чим ви займаєтесь чи захоплюєтесь, якщо у вас є цікаві історії чи знання, якими хочеться поділитися, сміливо заводьте власний блог. Звісно, він не принесе вам прибутку прямо завтра, але якщо регулярно розміщувати цікаві відео, спілкувати з підписниками та знайти свою аудиторію, можна отримувати пристойний дохід.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі