Суспільство
Буковинець створив унікальний розплідник горіхів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Буковинець Софрон Фарфуляк вирощує саджанці, щоб кожен охочий зміг посадити вдома хороший горіх. Разом з вченими прищеплює дерева за новими для України технологіями і вірить – незабаром горіхових садів побільшає. про це повідомляє портал agronews.ua.
У Глибоцькому районі у Чернівецькій області господарство Сафрона Фарфуляка орендує близько 100 га земель, 10 з яких відведено під волоський горіх. Тут росте близько 40 000 саджанців горіха.
“Сільським господарством почав займатись 10 років тому, спочатку посадили сади — 30 га яблуні, 30 га смородини. Уже чотири роки, як зайнялися саджанцями горіха. Практично у мене агронома немає — я сам і агроном, і директор господарства. Зараз на горіховому господарстві у нас є головний технолог, який пропрацював в Голландії, Чехії та має великий досвід. На сьогоднішній день він керує технологією вирощування горіха”, — розповідає Сафрон Фарфуляк.
Чому його горіхи особливі?
Спочатку сіянці викопують восени, прищеплюють, кладуть в холодильник, аби зупинити ріст і адаптувати до низьких температур. Весною знову висаджують вже сортові горіхи. При цьому, використовують нову для України технологію – щеплення на корені.
Горіхи буковинського садівника найбільш адаптовані до українських умов, адже вирощують їх на гірській території, де температура повітря на кілька градусів нижча, ніж в обласному центрі.
Читайте також: Як ветеран збудував успішний бізнес на полуниці
Потенціал тамтешнього саду становить близько 20 тис. саджанців на рік. Особлива гордість фермера — власна лабораторія, де проводитиметься прищеплення горіхів. На території України вона унікальна. Ціна щепленого саджанця горіха досягає 12 євро.
Станція забезпечує посадковим матеріалом господарства-розплідники Черкаської, Житомирської, Миколаївської областей. Сорти характеризуються цінними господарськими показниками. Вихід ядра у них від 46 до 53%.
Сафрон Фарфуляк каже, що ці сорти є морозостійкими, оскільки проходять випробування у спеціальних клімокамерах, де піддаються впливу низьких температур.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Суспільство
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У місті Овруч на Житомирщині зводять модульний дитячий садочок. Це перший проєкт міжнародної програми відбудови в області, який буде зведено з «нуля».
Про новину повідомив керівник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Садочок розрахований на 160 діток та 20 працівників. Його загальна вартість становить майже мільйон євро. Більшу частину витрат взяв на себе естонський уряд.
Зазначається, що кілька днів тому до будівельного майданчика були доставлені з Естонії модулі майбутньої будівлі. Нині триває монтаж конструкцій на підготовлений фундамент.
Модулі прибувають одразу з усім необхідним устаткуванням: меблями, побутовою технікою та, навіть покриттям для ігрових кімнат та іграшками.
Читайте також: Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ
Як запевняють естонські фахівці, модульні садочки – це нова концепція дитячих закладів, яка з’явилася в останні роки. Основною перевагою таких садків є їхня повна адаптивність до теперішніх умов, дотримання усіх інклюзивних й енергоощадних норм та головне, довговічність. Конструкції розраховані щонайменше на 50 років служби.

Такі споруди – екологічно безпечні для малюків та готові до експлуатації одразу після завершення монтажу. Також садочок буде укомплектований кухнею, їдальнею і великим бомбосховищем для усіх дошкільнят та персоналу закладу.

Фото: facebook.com/vitaliy.bunechko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні створили та запустили онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
Курс безкоштовний і доступний на освітній онлайн-платформі Зрозуміло за посиланням.
У новому онлайн-курсі «ProKrym» йдеться про:
- історію Кримського півострова, зокрема у контексті розвитку корінних народів та українців;
- основні події та наслідки окупації для півострова та його населення;
- ключові нормативно-правові акти, позиції України щодо термінології та окремих важливих питань, пов’язаних із окупацією;
- кримські органи державної влади, які тимчасово переміщені та діють на підконтрольній території України;
- позиції міжнародних інституцій у контексті тимчасової окупації Криму;
- міжнародні судові процеси між Україною та Росією.
Ведучими курсу стали відомі українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська.
Читайте також: «Кримськотарські чебуреки» та «Українська ковбаса»: Укрпошта презентувала нові марки
Свої коментарі про Крим дали також запрошені українські експерти і представники органів влади, серед них: Таміла Ташева, Ірина Верещук, Антон Кориневич, Ігор Поночовний, Марія Томак, Арсен Жумаділов, Альона Луньова, Ольга Скрипник, Андрій Іванець.
Розробниці: відомі українські експертки Дар’я Свиридова та Юлія Тищенко.
Для кого?
Курс розроблений для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, політиків і просто громадян України, які цікавляться питаннями державної політики в контексті тимчасової окупації Криму.
До всіх лекцій додані кримськотатарські субтитри. Після успішно складеного фінального тесту слухачі отримають сертифікат із 0,2 кредитами ЄКТС.
Курс розроблений у межах Проєкту «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим – це Україна», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння USAID – US Agency for International Development.
Нагадаємо, у Києві презентували онлайн-курсу «Qırım: Крим – це ми», створеного викладачами, науковцями та громадськими і державними діячами.
Раніше ми повідомляли, що у небо над Кримом запустили кримськотатарський прапор і тисячі листівок.
Фото: facebook.com/ppu.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійці 72-ї бригади ЗСУ на Вугледарському напрямку влучили із безпілотника у БМП-2 окупантів та знищили бойову машину.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.
«Весняний Вугледарський Джаз», — підписали ролик наші захисники.
У коментарях користувачі відзначили, що на ворожу машину наші бійці скинули термобаричну гранату РГТ-27С2.
Про 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців
72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців — військове формування механізованих військ ЗСУ. Бригада створена в 2002 році на базі 72-ї гвардійської механізованої дивізії. З 2014 року бригада брала участь у війні на сході України. У серпні 2017 року бригада названа на честь військового формування часів УНР — Чорних запорожців.
Нагадаємо, «Чорні запорожці» точним ударом підбили ворожий БТР на Херсонщині.
Окрім того, «Чорні Запорожці» збили на Донеччині ворожий штурмовик Су-25.
Фото: скриншот із відео.