Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Буковинець створив унікальний розплідник горіхів

Опубліковано

Буковинець Софрон Фарфуляк вирощує саджанці, щоб кожен охочий зміг посадити вдома хороший горіх. Разом з вченими прищеплює дерева за новими для України технологіями і вірить – незабаром горіхових садів побільшає. про це повідомляє портал agronews.ua.

У Глибоцькому районі у Чернівецькій області господарство Сафрона Фарфуляка орендує близько 100 га земель, 10 з яких відведено під волоський горіх. Тут росте  близько 40 000 саджанців горіха.

“Сільським господарством почав займатись 10 років тому, спочатку посадили сади — 30 га яблуні, 30 га смородини. Уже чотири роки, як зайнялися саджанцями горіха. Практично у мене агронома немає — я сам і агроном, і директор господарства. Зараз на горіховому господарстві у нас є головний технолог, який пропрацював в Голландії, Чехії та має великий досвід. На сьогоднішній день він керує технологією вирощування горіха”, — розповідає Сафрон Фарфуляк.

Чому його горіхи особливі?

Спочатку сіянці викопують восени, прищеплюють, кладуть в холодильник, аби зупинити ріст і адаптувати до низьких температур. Весною знову висаджують вже сортові горіхи. При цьому, використовують нову для України технологію – щеплення на корені.

Горіхи буковинського садівника найбільш адаптовані до українських умов, адже вирощують їх на гірській території, де температура повітря на кілька градусів нижча, ніж в обласному центрі.

Читайте також: Як ветеран збудував успішний бізнес на полуниці

Потенціал тамтешнього саду становить близько 20 тис. саджанців на рік. Особлива гордість фермера — власна лабораторія, де проводитиметься прищеплення горіхів. На території України вона унікальна. Ціна щепленого саджанця горіха досягає 12 євро.

Станція забезпечує посадковим матеріалом господарства-розплідники Черкаської, Житомирської, Миколаївської областей. Сорти характеризуються цінними господарськими показниками. Вихід ядра у них від 46 до 53%.

Сафрон Фарфуляк каже, що ці сорти є морозостійкими, оскільки проходять випробування у спеціальних клімокамерах, де піддаються впливу низьких температур.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Коментарі

Суспільство

У Києві багатоповерхівка самостійно приборкала пожежу завдяки сучасним будівельним нормам

Опубліковано

Багатоповерховий будинок у центральному районі Києва став прикладом ефективної роботи будівельних норм і технологій під час надзвичайної ситуації. Пожежа виникла на 33 поверсі внаслідок атаки російських дронів. Завдяки дотриманню будівельних норм та протипожежних вимог, вогонь не поширився на інші частини будівлі, що дозволило уникнути серйозних руйнувань.

Як повідомляє Конфедерація будівельників України (КБУ), важливу роль у цьому зіграла спринклерна система пожежогасіння, яка автоматично виявляє, локалізує та гасить займання за допомогою розпилення води або пінного розчину саме в осередку пожежі. Додатково будівля оснащена вогнестійкими конструкціями, що значно підвищили рівень захисту.

Фото: КБУ

Читати також: У Києві презентують проєкт простору відновлення для ветеранів (ФОТО)

Цей випадок демонструє, наскільки важливо будувати відповідно до ДБН «Висотні будівлі» та впроваджувати сучасні протипожежні системи, які рятують життя і зберігають майно навіть у критичних ситуаціях.

Нагадаємо, що у парках Києва залишатимуть стовбури неживих дерев: переваги ініціативи.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У парках Києва залишатимуть стовбури неживих дерев: переваги ініціативи

Опубліковано

Відтепер у Києві не прибиратимуть фрагменти мертвої деревини. Завдяки цій ініціативі у зелених зонах столиці планують створити природні умови для життя різних видів флори та фауни.

Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Олександр Возний.

Для чого впроваджують проєкт

Як вказують в КМДА, не прибиратимуть у зелених зонах обрізаний сухостій і відмерлі стовбури дерев, що лежать на землі.

«Така практика вже багато років застосовується в багатьох європейських країнах, оскільки мертва деревина є незамінним елементом екосистеми. Вона підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є «їдальнею» для синиць, дятлів та інших птахів», — зазначив Олександр Возний.

Разом із тим залишки мертвої деревини покращують якість ґрунту: вони насичують землю азотом, фосфором і вуглецем.

Читайте також: У Києві можна принести речі для переселенців із зони бойових дій: як допомогти

Фото: КМДА

У межах проєкту розробили спеціальні інформаційні таблички та QR-коди, які розмістили у київських парках. Більше про цю ініціативу можна дізнатися на сайті КП «Київський міський Будинок природи».

Нагадаємо, що на Київщині відкрили тимчасовий міст замість того, який росіяни зруйнували у 2022 році

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Косово відкрили українську новинну редакцію із фокусом на боротьбу з фейками

Опубліковано

У Приштині відкрили українську редакцію видання The Geopost. Відтепер журналісти висвітлюватимуть суспільно-політичні процеси в Західних Балканах українською мовою.

Українські журналістки редакції

Над новим проєктом працюватимуть українські журналістки Людмила Макей і Тетяна Красельникова. Вони знаходяться у столичному місті Приштина за програмою професійного захисту «Резиденція в Косові».

Читайте також: Руйнують міф про «хату скраю»: як пара з Києва інтегрувалася в життя гуцульської громади

Про видання The Geopost

«Наша головна місія — об’єднати балканський регіон у боротьбі з дезінформацією та зовнішнім впливом. Ми прагнемо протидіяти дезінформації та пропаганді на Західних Балканах завдяки роботі команди професійних журналістів-розслідувачів з Косова, Сербії, Боснії і Герцеговини, Північної Македонії та Чорногорії», — зазначив головний виконавчий продюсер видання Гюнен Венхарі.

Цю медійну організацію заснували у 2021 році за фінансування Посольства США. Дотепер у виданні публікували матеріали англійською, албанською та сербською мовами.

Нагадаємо, що українські медіа можуть отримати до 45 тисяч доларів на протидію дезінформації: деталі конкурсу

Фото обкладинки: The Geopost

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство24 години тому

Руйнують міф про «хату скраю»: як пара з Києва інтегрувалася в життя гуцульської громади

Катерина Светлакова кілька років працювала HR-спеціалісткою в столиці та вивчила, як працюють різні підприємства —...

Культура2 дні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство1 тиждень тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...