Суспільство
Буде як у НАТО: в Україні змінюють порядок військової служби у ЗСУ
Міністерство оборони України розробляє зміни до Положення щодо проходження військової служби у ЗСУ. В основі змін — стандарти кадрового менеджменту НАТО.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.
За даними Міноборони, пропонуються такі зміни:
- Будуть чітко розмежовані і регульовані норми проходження служби в мирний час і в особливий період.
- Військовослужбовці призначатимуться на посади зі штатно-посадовими категоріями, які відповідають їх фактичним військовим званням;
- Будуть встановлені мінімальні і максимальні строки вислуги та перебування у військовому званні;
- Призначення на вищі посади відбуватиметься за рейтинговим принципом;
- Буде запроваджено проведення ротації військовослужбовців на відповідних посадах з метою набуття ними необхідного досвіду;
- Особи, кандидатури яких двічі відхиляли від просування по службі, будуть рекомендовані до звільнення.
Читайте також: Залізний тил. На Закарпатті художники створюють «пташок» для окупантів та пічки для ЗСУ
Після розробки, погодження та розгляду Кабінетом міністрів проекту змін до «Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ», його буде подано главі держави для уведення в дію указом президента України.
Про НАТО
Північноатлантичний альянс або НАТО — міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.
Відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів.
Нагадаємо, Україна офіційно вступила до кіберцентру при НАТО.
Раніше ми повідомляли, що за опитуванням вступ України до НАТО підтримують рекордні 86% українців.
Фото: t.me/ministry_of_defense_ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі