Суспільство
Бійці СБУ знищили 2 спостережні комплекси «Муроми» і 10 ворожих складів із БК (ВІДЕО)
Спецпризначенці Центру спецоперацій «А» Служби безпеки України за два тижні знищили низку техніку на двох найгарячіших напрямках — на півдні та в районі Авдіївки Донецької області.
Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
«ЦСО “А” СБУ продовжує палити ворога: росіяни зазнали втрат біля Авдіївки та на південному напрямку», — йдеться в повідомленні, де зазначається, що за два тижні вони суттєво зменшили «військовий потенціал» російських окупантів.
Читайте також: Наткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті
На найбільш гарячих напрямках фронту ударними дронами та іншими засобами «відмінусувано»:
- 232 загарбники;
- 20 танків;
- 42 ББМ;
- 21 артилерійську систему;
- 2 системи ППО та 10 засобів РЕБ/РЕР;
- 96 одиниць автомобільної техніки;
- 6 човнів;
- 2 спостережні комплекси «Муром»
- 157 фортифікаційних споруд та укріплень;
- 10 складів з боєприпасами.
Відзначимо, що Служба безпеки України є спецуповноваженим органом України у сфері контррозвідувальної діяльності. Метою контррозвідувальної діяльності є попередження, своєчасне виявлення і запобігання зовнішніх і внутрішніх загроз безпеки України, припинення розвідувальних, терористичних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав.
Нагадаємо, кіберфахівці СБУ знищили ворожі комплекси стеження.
Окрім того, 18 дронів СБУ накрили військовий табор біля аеродрому у Курській області.
Раніше ми повідомляли, що спецпризначенці Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України за три тижні знищили 57 одиниць техніки та озброєння російських загарбників.
Фото: ssu.gov.ua.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі