Стартапи
Біля Львова боєць-розвідник вирощує ірландські троянди
Розвідник Андрій Дробіт вирощує ірландські троянди під Львовом. У цій теплиці 6000 саджанців еустоми, а львівські квіткарні скубуться за квіти Андрія.
Андрій служив розвідником в АТО, має десяток медалей. Коли повернувся, вирішив розпочати такий бізнес, аби бути поруч із сім’єю. З батьком перекопали 300м3 власної ділянки у с. Вислобоки. Андрій зварив теплицю з крапельним поливом та стереосистемою.
Читайте також: Як ветеран АТО танго навчає
“І нам веселіше працювати, і квітам прикольно – слухають і краще ростуть”, – вважає Андрій Дробіт.
Його квіти користуються шаленим успіхом у Львові. Зараз подружжя вирощує кілька тисяч троянд. Дружина бійця жартує, що Андрій щодня засипає її квітами. У сімейному бізнесі жінка займається оформленням святкових букетів.
Читайте також: Як ветеран збудував успішний бізнес на полуниці
“Якщо везти еустому з Голландії, вона потовчеться, тому купують тепер у нас”, – пояснює Андрій Дробіт.
Постійного місця збуту вирощених рослин у сім’ї поки що немає. Букети реалізовують власними силами. Люди купують ірландські троянди на подарунок через знайомих та Facebook. Родина хоче розвивати квітковий бізнес, а у мріях – власний магазин.
Коментарі
Стартапи
В Україні стартує конкурс ІТ-проектів із призовим фондом 2 500 000 гривень

У четвер, 14 лютого, відбудеться запуск найбільшого щорічного конкурсу ІТ-проектів у сфері відкритих даних в Україні – Open Data Challenge. Про це повідомляє Укрінформ.
“14 лютого відбудеться запуск третього циклу найбільшого конкурсу ІТ-проектів у сфері відкритих даних в Україні Open Data Challenge з призовим фондом 2 500 000 гривень”, – йдеться в повідомленні.
Що відомо про конкурс?
Конкурс покликаний залучити розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем суспільства в будь-якій галузі, наприклад, будівництво, інфраструктура, право, захист довкілля, бізнес, тощо.
“У рамках Open Data Challenge організатори шукають та розвивають інноваційні проекти, що мають суспільне значення та бізнес-потенціал. Адже відкриті дані можуть приносити значну економічну цінність, коли на їх основі створюються продукти або сервіси, що допомагають вирішувати повсякденні проблеми”, – зазначається у повідомленні.
Організатори конкурсу – Державне агентство з питань електронного урядування України та проект USAID/ UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”.
Реєстрація на презентацію конкурсу обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/j8YhdIOi2CDgqez63
Стежте за оновленнями щодо спікерів на сторінці події.
Коментарі
Стартапи
Українську “розумну” розетку купують у 12 країнах світу

Українська компанія AJAX презентувала цікаву новинку – розумну розетку Socket. Пристрій може працювати із іншими смарт-пристроями у рамках “розумного” будинку.
Socket виготовлена у пластиковому корпусі зі світлодіодним кільцем і має компактний розмір. Вона вмикається з телефона, рахує гроші та попереджає пожежі. Ще вмикає і вимикає техніку через мобільний додаток. Рахує, скільки ви накрутили електроенергії і слідкує, аби праска чи обігрівач не зайнялися.
Читайте також: Українці вигадали радіокеровану “розумну” розетку
Розробили її розумники з AJAX, які роблять охоронні системи. А тепер вирішили охороняти хату ще й від пожежі. Коштує така розетка 1100 гривень.
Винахідники кажуть, що винахід швидко себе окупить. З ним можна знизити споживання електроенергії у рази. Вмикати водонагрівач або обігрівач лише перед поверненням додому. А в AJAX не натішаться, розетку замовляють вже у 12 країнах світу.
Коментарі
Стартапи
У Вінниці подружжя заснувало крокодилячу ферму

На фермі у Вінниці вирощують крокодилів. Тут живе кілька видів рептилій, декотрі з яких сягають 4 м у довжину. Про це повідомляє “Сегодня”.
Вирощують навіть з яєць
Власники ферми розводити крокодилів почали близько десяти років тому — їх купували у циркачів, любителів екзотичних тварин і в приватних зоопарках. Зараз утримуть до трьох десятків рептилій. Вирощують їх навіть з яєць. Світлана та Дмитро Бичковські своїх вихованців називають ніжно, хоча ті є одними з найнебезпечніших хижаків на планеті.
“Це гребний крокодил Юля, далі у нас Аріша”, – показала своїх вихованців власниця ферми. Крім них, в ролі домашніх улюбленців прижилися Маша, Гена і Кирило.
Читайте також: На Рівненщині ІТ-фірма вирощує равликів на експорт
Годують улюбленців виключно свіжими і добірними кормами. Це риба та м’ясо, приміром, бичаче серце.

“Крокодилам потрібна, по-перше, підвищена температура, по-друге, велика водойма, в якій відбувається безпосередньо процес спарювання. Крокодили розмножуються шляхом відкладання яєць, тобто наша самочка знесла яйця, ми заклали їх в інкубатор”, — розповіла власниця крокодилової ферми Світлана Бичковська.
Читайте також: Колишній журналіст став рибоводом і зайнявся виробництвом чорної ікри
Як пояснив Дмитро Бичковський, розводити крокодилів – справа всього його життя. Ці хижаки для нього як діти, а тому, подорожуючи світом, він ніколи навіть не думав покуштувати їх м’яса, хоча воно – звичайне блюдо для жителів півдня США.

Будинок малятка для зубастиків
Поруч з крокодилами живуть черепахи і змії. За словами власника ферми, кайманові черепахи, які є на фермі, вважаються одними з найнебезпечних, бо вільно можуть перекусити фалангу пальця людини.
Чоловік зізнається — розведення крокодилів це справа усього його життя. На фермі не продають тварин на м’ясо.

“У нас ферма не для цього. У нас ферма для розширення видів, для збереження всіх видів. Ось ми хочемо їх всіх обігріти. У нас — як маленький інтернат або будинок, будинок малятка для таких зубастиків”, — запевнив він.
Читайте також: В Україні відкрили найбільший у світі притулок для свійських тварин
Світлана та Дмитро не продають навіть новонароджених крокодилів, оскільки хочуть зберегти вимираючі види, а тому на початку літа біля Одеси вони планують відкрити великий заповідник для своїх рептилій.
Цікаве про крокодилів
Крокодили — хижі екзотичні рептилії. Спочатку середовищем їхнього життя була суша. Потім вони поступово перейшли до напівводного життя.
У щелепах крокодилів від 64 до 70 зубів. Їх точна кількість залежить від виду. Але і ці зуби не призначені для пережовування їжі. Вони допомагають зхоплювати і роздирати жертву. Змінюються зуби до ста разів за життя. Тому пащу крокодила можна зачиняють, перемотавши її скотчем.
У крові крокодилів є речовина, природний антибіотик, який перешкоджає нагноєнню ран і запаленню шкірних покривів.
У середньому, крокодили живуть до 50 років. Але існують і довгожителі віком у 110 років. Шкіра живота крокодила вважається одним з найкращих і дорогих матеріалів для виготовлення галантерейних товарів.
Коментарі
Стартапи
Ветеран АТО робить бізнес на засобах для укладки волосся

Ветеран АТО Володимир Щербан заснував бізнес на волоссі – з рожевої солі робить засоби для укладки та відновлення.
Цей мужній чоловік робить засоби для укладки та відновлення. Копає цілющу рожеву сіль на Кінбурській косі та збирає травичку. До нього вишикувалися клієнтки з усієї країни.
Читайте також: Біля Львова боєць-розвідник вирощує ірландські троянди
Володимир Щербан з Миколаєва одним із перших пішов на фронт 2014. А коли повернувся, роботу довелося шукати заново.
“Ідею підказали жінка та донька, бо постійно жалілися на волосся, яке не розчісується і не вкладається”, – говорить Володимир Щербан.
Читайте також: Як ветеран збудував успішний бізнес на полуниці
Перші досліди ставив на жінці та доньці, тому не додає жодної хімії. Облаштував власну лабораторію в хаті. Розпочати бізнес допоміг грант від області на 50 000 гривень. Тепер на кожен інгредієнт має повний пакет документів.
“Немає ніяких “жіночих” професій. Займайтесь тим, що приносить радість вам і вашим коханим”, – переконує Володимир Щербан.
Коментарі
Стартапи
Вінничанин робить олію з кокоса, малини і конопель

На Вінниччині виробляють олію з незвичної сировини: насіння кропу, льону, кісточок абрикосів, малини. Керує невеликим підприємством “Ecoliya” Ігор Мудрик, повідомляє vn.20minut.ua.
У виробництві тут використовують найкращу сировину, станки з Німеччини, а готовий продукт роблять “сирим”.
З інженера в екобізнесмени
Інженер-електрик за освітою Ігор Мудрик працював у фірмі, яка займалася системами опалення. Він ніколи не уявляв те, що покине стару роботу та буде займатися екологічними продуктами.

Бізнес почався зі знайомства з швейцарцем Вальтером Данцером, який показав своє підприємство із виготовлення олій шляхом холодного пресування. За цією технологією, олія має бути температурою не вище 40 градусів за Цельсієм. За таких умов речовина зберігає корисні властивості.
Читайте також: Фермер з Нідерландів вклав у теплицю на Львівщині 600 000 євро
Тож Ігор вирішив спробувати і собі таку олію зробити. Замовив прес з Німеччини, на якому зробив кілька пляшок з льону, розторопші та кокосу. Спочатку для себе та друзів. А потім почав показувати на виставках по вегетаріанству та веганству в Україні, де його олію почали купувати.

Зрозумівши, що є попит — вирішили оформити це як підприємство, яке назвали “Ecoliya”.
20 літрів олії за 15 годин
У приміщеннях колишнього магазину автозапчастин зробили робочі приміщення та поставили обладнання. Аби не заносити бруд з вулиці, робітники мають змінний одяг.

Для виробництва олії використовують три станки, де через прес віджимають насіння. — Аби наповнити олією 20-літрове відро, потрібно до 15 годин.
Читайте також: Буковинський кооператив продає гриби в США та Ізраїль
“Ще ми тут виготовляємо косметичну олію з насіння кропу, петрушки, моркви, насіння малини. Для прикладу, з кілограма кісточок малини виходить приблизно грам 50 цієї олії”, — пояснює Ігор Мудрик.

Хто купує і за скільки?
Готову продукцію вінничани постачають як у еко-крамниці міста, так і в інші обласні центри. Наприклад, у Києві замовляють корисні олії від “Еколія” до десяти магазинів, у Одесі та Дніпрі — по п’ять.

Об’єми невеликі: до 10 тисяч пляшок та стільки ж банок з пастами на рік. Чистий прибуток, в середньому, 20-30% від собівартості виробництва.
“Умовно кажучи, якщо ми пляшку олії продаємо замовнику за 50 гривень, то отримаємо чистий прибуток з цього — 10-15 гривень”, — розказав Ігор Мудрик.
Читайте також: У селі на Київщині виготовляють елітну фуа-гра
Для підприємця його екобізнес – це справа життя, те, що подобається та приносить задоволення.

Щоб запустити бізнес в цій сфері, розповідає Ігор, потрібно напрацювати базу постачальників, які продаватимуть вам насіння та іншу сировину. Насіння має бути здоровим, без хімічної обробки. Треба розуміти, кому буде потрібна ваша продукція, хто ваш покупець. Для цього зробити партію товару, яку показувати на виставках для вегетаріанців, пропонувати його еко-крамницям. Органічного продукту краще робити небагато, і одразу відправляти замовнику, щоб продукт був завжди свіжим.
Коментарі
Стартапи
Українці вигадали радіокеровану “розумну” розетку

Українська компанія AJAX презентувала цікаву новинку – розумну розетку Socket. Пристрій може працювати із іншими смарт-пристроями у рамках “розумного” будинку.
Як сказано на сайті компанії, Socket виготовлена у пластиковому корпусі зі світлодіодним кільцем і має компактний розмір.
Що “розумного” вміє Socket?
Розетка може підрахувати енергоспоживання підключеної техніки. Пристрій можна синхронізувати через спеціальний додаток і керувати за допомогою смартфона, наприклад вмикати чи вимикати підключені пристрої.
Читайте також: Українці виготовляють будинки на колесах і продають за 14 000 євро
“Забудьте про клопоти та метушню. Socket увімкне чайник і перезавантажить роутер, а вам навіть не доведеться вставати з дивана. Активуйте режим нічної охорони перед сном, і, наче за помахом чарівної палички, у домівці згасне світло та вимкнеться техніка”, – кажуть у компанії.

Смарт-розетка Socket вже надійшла в продаж з цінником 1100 гривень.
Вона сумісна з євророзетками, подовжувачами і трійниками популярних виробників. Також, виробники запевнили, що розумна розетка має захист від перегорання, короткого замикання.