Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Біг на руках та сальто між вантажівками. Рекорди українців 2020 року, що дійсно вражають

Опубліковано

Українці продовжують дивувати. Минулий рік запам’ятався фантастичними досягненнями громадян у спорті, акробатиці та мистецтві, розповідає керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Сальто між рухомими автовозами, біг на руках, знаменитий трюк з яблуком від сестер Росс. Який саме рекордсмен чи рекордсменка здивує вас найбільше — у підбірці досягнень українців за 2020 рік, які дійсно вражають.

Без ніг і руки переплив Дніпро

Шістнадцятирічний Микола Нижниковський із Маріуполя встановив рекорд України, перепливши Дніпро в районі Пішохідного мосту у Києві без жодної сторонньої допомоги. Юний рекордсмен не має обох ніг та однієї руки. Фінішувати хлопцю вдалося за 13 хвилин, подолавши дистанцію у приблизно чотири сотні метрів.

Рекордсмен Микола Нижниковський

У 2015 році на Донеччині Микола разом із братом знайшли боєприпас. Снаряд здетонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку та обидві ноги. Після трагедії хлопець написав листа прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо. Урядовця вразила історія українського підлітка і він запросив Миколу в Канаду. Там хлопчина майже рік відновлювався після травми. 

Дасть фору відомому магу Копперфілду

Семирічний Сашко Загарій із Кривого Рогу став рекордсменом у номінації «наймолодший в Україні ілюзіоніст». У своєму арсеналі він має 65 фокусів, на великій сцені успішно виступав вже безліч разів. У його колекції не лише традиційні магічні трюки з хустинками, квітами та парасольками, а й складніші — з вогнем, тваринами, світлом і, навіть, з левітацією. Для порівняння, знаменитий американський маг Девід Копперфілд почав виступи на професійній сцені з 12 років.

Рекордсмен Олександр Загарій

У школі Сашко є відмінником. Маленький маг мріє вступити в Міжнародне братство магів (ІВМ) та з часом створити свій театр ілюзій. Хоча це не заважає йому мати багато інших захоплень, серед яких програмування, іноземні мови, джиу-джитсу, акробатика та плавання.

Зіграймо мелодію на сірниках

Жашківський ансамбль музичних інструментів із сірників під керівництвом Івана Сухого — єдиний такий у світі. Торік він потрапив до Книги Рекордів Гіннеса. Майстер Богдан Сенчуков виготовив усі 14 інструментів із сірників. Це гітара, гармоніка, кобза, бандура, гармошка, барабани, баян та шумові інструменти. Щоб їх змайструвати, знадобилися 10 років і 150 тисяч сірників.

Рекордсмен Богдан Сенчуков

Створювати унікальні музичні інструменти Богдана надихнув його вчитель музики Іван Суховий, який тепер є керівником «сірникового» ансамблю. Ідея виникла після того, як він подарував педагогу на день народження макет баяна з сірників. І той сказав: «От якби зробити з них інструмент. Такий, щоб ще й грав». Так у 2011 році з’явився перший музичний інструмент із 18 тисяч сірників — гармонь «Єдність». Другим стала гітара «Душа». Третім — скрипка «Білосніжка», після якої й «народився» «сірниковий» ансамбль.

Бігати можна й на руках

Торік 28-річний Віктор Набок встановив рекорд у номінації «мінімальний час подолання на руках дистанції 60 метрів». Спортсмен пробіг на руках 60 метрів за 41 секунду. Попередній рекорд у цій номінації поставили ще сім років тому: Юрій Гора з Донецької області пройшов на руках 60 метрів за 54,57 секунди. Час швидкісного забігу на руках фіксували відповідно до правил академічної гімнастики — з лінії старту до чіткого перетину лінії фінішу. 

Рекордсмен Віктор Набок

Спортсмен вже двічі потрапляв до Національного реєстру рекордів України та один раз до Книги рекордів Гіннеса. Сам він із Дніпра, але мешкає в Києві. Передостанній його рекорд стосувався найбільшої кількості віджимань на двох руках у стійці та на руках без опори. Тобто, з піднятими ногами та тулубом. Це надскладна вправа, адже одночасно треба стежити за координацією тіла та рівновагою, залучати всі групи м’язів. 

Читайте також: Хендлерка та скелелаз. Найцікавіші рекорди українських пенсіонерів за 2020 рік

Автомобільний екстрим у парі

Торік у листопаді під Києвом на автодромі «Чайка» вперше встановили унікальний рекорд: «максимальна швидкість автомобілів у парному дрифті». Дрифт — це відносно молодий екстремальний вид автоспорту в нашій країні. Автівки з пілотами рухалися з неймовірною швидкістю: 214 кілометрів на годину.

Рекордсмени Юрій Рак та Артур Підлужний

Свою техніку на автодромі демонстрував професійний пілот Юрій Рак — володар титулу віцечемпіона Drift Games 2020, чемпіон в командному заліку NM Drift Games 2020, бронзовий призер Bitlook Pro-Am 2020. А також його партнер, професійний пілот Артур Підлужний — чемпіон NM Championship 2019, Шосейно-Кільцевих Мотогонок 2016 і володар звання Discovery of the 2019 year in Drift.

Про українського силача почув світ

Станова тяга — одна з найважчих і технічно складних вправ паверліфтингу. Торік у Кривому Розі силач В’ячеслав Павлічук встановив національний рекорд України, виконавши максимальну кількість повторів станової тяги штанги з лямками за 60 секунд. Для розуміння, при вазі штанги 100 кілограмів будь-яка похибка у техніці може призвести до серйозної травми. Тому станова тяга вимагає ідеальної підготовки. В’ячеслав виконав її 63 рази за 60 секунд.

Рекордсмен В’ячеслав Павлічук

Ба більше, напередодні, 15 квітня 2021 року, майстер спорту України В’ячеслав Павлічук став ще й володарем світового рекорду. Його досягнення зафіксували експерти міжнародного відділу Національного реєстру рекордів та внесли до Книги рекордів Гіннеса в номінації «Найбільша вага, піднята в становій тязі за одну хвилину».

Сальто між рухомими вантажівками

Паркурист Олександр Титаренко з Маріуполя у 2020 році здійснив сальто на відстань між двома рухомими автовозами. Дійство відбувалося на Дарницькому мосту в Києві. Швидкість автівок становила 20-25 кілометрів на годину, відстань від однієї до іншої — 3,5 метри. А ось загальна відстань стрибка (відрив і приземлення) становила 5,2 метри.

Рекордсмен Олександр Титаренко

Перша спроба паркуриста встановити рекорд відбулася ще у 2019 році, на трасі поблизу Вишгорода, але була невдалою. Серйозна травма коліна під час приземлення на фуру, яка їхала на швидкості, не дозволила йому одразу зробити другу спробу. Після цього Олександру довелося довго відновлюватися.

Замахнулася на трюк від сестер Росс

З 1944 року ніхто у світі не міг повторити знаменитий трюк з яблуком, який виконали сестри Росс у мюзиклі «Бродвейські ритми». Там одна з акробаток дістає зубами яблуко, яке лежить на 80 сантиметрів нижче рівня підлоги. Але торік у Запоріжжі зареєстрували рекорд десятирічної акробатки Богдани Ткаченко, яка таким же чином дістала зубами 13 яблук за 60 секунд. 

Рекордсменка Богдана Ткаченко (фото: «Україна молода»)

Юна рекордсменка — вихованка циркової студії «Едельвейс». Її мати Марина привела доньку до студії, коли тій було чотири роки. Відтоді Богдана займається тричі на тиждень по 3-4 години. І це — лише в цирковій студії, а ще вдома відточує трюки до досконалості. Вона вже здобула чимало нагород у різних конкурсах та фестивалях. 

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі