

Суспільство
Бессарабський ринок у столиці відмовляється від пластику
На Бессарабському ринку в Києві із 3 липня почали відмовлятися від пластику та поліетилену. Про це повідомляє “Хмарочос”.
Що замість пакетів?
Замість поліетиленових планують використовувати пакети, контейнери і стакани з крафтового паперу. Для пакування м’яса та риби тут також передбачили підпергамент, який не пропускає вологу, жир та запах.
Сьогодні вибір між папером і пластиком залишається за продавцями.

«У Верховній Раді зареєстровано кілька законопроєктів про обмеження використання пластику, – розповідає прес-секретарка комунального підприємства Яна Мірошник. – Але поки вони не прийняті, ми не можемо нікого зобов’язати відмовитися від поліетиленових пакетів».
Для того, щоб спонукати продавців таки підтримати ініціативу, першу партію брендованих пакетів і тари їм роздали безкоштовно, аби дати можливість спробувати, звикнути та визначитися з найбільш зручним видом пакування. Потім вони зможуть замовляти її у КП «Бессарабський ринок», або купувати деінде на власний розсуд.

Серед працівників торговельних точок на ринку думки розділилися.
«Я дуже добре ставлюся до цієї ініціативи, до мене постійно приходять клієнти з подібними проханнями», – розповідає Галина, продавчиня м’яса. Каже, що буде намагатися таки перейти на паперові пакети. Підтримує ініціативу й Ірина, що продає фрукти.
Читайте також: Торби й авоськи: українські бренди шиють стильні альтернативи пакетам
«Але питання в тому, як до цього ставитимуться клієнти. За такі пакети треба платити, а до цього не всі готові».
Нагадаємо, сьогодні, 3 липня, увесь світ відзначає День без поліетилену.
Що варто знати про Бессарабський ринок?
Бессарабський ринок — критий ринок з торговою площею 896 м². на Бессарабській площі в західному кінці Хрещатика в Києві. Побудований в 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, призначені ним на цю мету в заповіті. Архітектор — Генрик Гай. Здійснював проект архітектор Михайло Бобрусов.
Урочисте відкриття ринку в присутності вищого керівництва міста і краю відбулося 3 липня 1912 року.
Досі історики не мають єдиної версії щодо назви ринку. Багато хто вважає, що він зобов’язаний своєю назвою привозу з південних губерній, зокрема, з Бессарабії. Інші поділяють погляд київського історика-священника XIX століття Петра Лебединцева, який стверджував, що «бессарабією» у 1-й третині XIX століття називали місцевих “босяків”. Босяки нібито знаходили собі притулок на тодішній південно-західній околиці Києва, і тому її прозвали «Бессарабкою».
Сьогодні будинок ринку є комунальною власністю — належить Комунальному підприємству (КП) «Беcсарабський ринок».
На думку киян і гостей столиці України, Бессарабський ринок є найдорожчим у Києві. Ідіоми «дорого, як на Бессарабці», або «ми ж не на Бессарабці» (у значенні «торг недоречний») міцно ввійшли в повсякденне життя киян.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони