Суспільство
Бенксі намалював графіті в Бородянці на Київщині
На Київщині у селищі Бородянка, яке пережило російську окупацію, на стіні зруйнованої будівлі з’явилося графіті знаменитого андеграундного художника Бенксі.
Відповідне фото Бенксі опублікував у себе на сторінці в інстаграмі у п’ятницю, 11 листопада, чим і підтвердив, що є автором роботи.
Він зобразив дівчинку на руїнах однієї зі знищених росіянами багатоповерхівок. Невідомо, коли саме була намальована ця маленька гімнастка, яка виконує вправу посеред хаосу та згарища.
Читайте також: «Не можу залишатися осторонь». Історія художника Нікіти Тітова, чиї роботи стали символом боротьби за Україну
Окрім того, у Бородянці з’явилися ще дві роботи у стилі Бенксі, справжність яких ще не підтверджена. На це звернув увагу в Інстаграмі фотожурналіст Ед Рам.
На одному малюнку зображено двох дзюдоїстів: хлопчик у кімоно кидає на підлогу чоловіка, вдвоє більшого за нього. Ед Рам відзначив, що президент росії володимир вутін має чорний пояс із дзюдо. Після російського вторгнення в Україну його позбавили звання почесного президента Міжнародної федерації дзюдо (IJF).
На ще одному малюнку в Ірпені на Київщині на графіті художник зобразив дівчину, у якої пошкодження на шиї і яка розмахує стрічкою.
Про Бенксі
Бенксі – британський андеграундний стріт-арт художник, який працює в усьому світі. Він став відомим у 90-х і водночас зберіг анонімність. Його графіті вважаються витвором мистецтва. Якщо у деяких містах вирішують їх зафарбувати, це викликає обурення та звинувачення міської влади у вандалізмі. Бенксі часто звертається до політичної сатири у своїх роботах.
Нагадаємо, у Лос-Анджелесі з’явився мурал у стилі Бенксі із написом F*ck Putin.
Також ми повідомляли, що кошти від продажу антивоєнної картини Бенксі підуть на підтримку Охматдиту.
Фото: instagram.com/banksy.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі