Ви читаєте:
Банки, біржі та страхові сервіси. ІТ-армія України вдарила по фінансовим установам РФ
4хв на читання
Назад
Банки, біржі та страхові сервіси. ІТ-армія України вдарила по фінансовим установам РФ
4хв на читання

Банки, біржі та страхові сервіси. ІТ-армія України вдарила по фінансовим установам РФ

30 Травня 2022, 11:16
Дмитро Журавель
Поділилися
0

IT-армія за тиждень (23-29 травня) атакувала понад 800 російських онлайн-ресурсів, вдаривши по фінансовим установам окупантів.

Про це повідомили на сторінці Міністерства цифрової трансформації в Telegram.

За даними Мінцифри, минулого тижня українським кібер-партизанам вдалося встановити особистий рекорд за кількістю атакованих онлайн-ресурсів ворога.

«Цього тижня ІТ-армії вдалося встановити рекорд за кількістю атакованих російських онлайн-сервісів. З 23 до 29 травня було атаковано більш як 800 російських онлайн-ресурсів», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, на рахунку бійців ІТ-армії України:

  • Банки. Клієнти багатьох російських банків не змогли скористатися онлайн-банкінгом та провести бажані фінансові операції зі смартфона.
  • Мікрофінансові організації. Через атаки не вдалося взяти мікрокредити.
  • Біржі. Щоб витримати натиск кібератак та продовжувати функціонувати, російським біржам довелося відключати доступ за кордоном.
  • Услід за біржами довелося ховатися за геоблоком від DDoS-атак магазину застосунків RuStore, запуск якого був минулого тижня. Це російський аналог Google Play.
  • Страхові сервіси. Атаки поклали онлайн-послуги для страхування. Застрахувати себе росіянам не вдалося.
  • Російські ЗМІ. Традиційно у вихідні росіянам було складніше вжити кремлівську пропаганду через кібератаки на сайти регіональних ЗМІ та телеканалів.

«Продовжуємо протистояти російській агресії. Долучайтеся до соцмереж Мінцифри, щоб бути в курсі боротьби з ворогом на цифровому фронті», – дадали на сторінці Мінцифри.

Нагадаємо, вже за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення волонтери поклали сайт Московської біржі. На це кібер-партизани витратили всього п’ять хвилин.

Крім того, наприкінці березня волонтерам ІТ-армії України вдалося «покласти» сторінки Фонду соціального страхування та Пенсійного фонду РФ. А протягом 16-22 травня українські айтівці атакували понад 400 онлайн-ресурсів РФ, серед них магазин застосунків NashStore – російський аналог AppStore та GooglePlay.

Фото: з відкритих джерел.

Війна Економіка Іт-Армія Мінцифри
По темі
Читайте також

Регбі та волейбол на кріслах колісних, що повертають до життя. Як ветеран з ампутацією виборює медалі в США

Гуркіт металевих крісел колісних, жорстке зіткнення, падіння — і щирий сміх: «Чуєш, ти мене слабо вдарив, давай...
13 Березня 2026
00:55
Які є ознаки стресу у дітей?

Які є ознаки стресу у дітей?

8 годин тому
02:08
«Межівський меридіан» — останнє джерело новин для людей прифронтової громади

«Межівський меридіан» — останнє джерело новин для людей прифронтової громади

1 день тому
Історія переселенки, що знайшла себе у швейній справі |
03:19

Історія переселенки, що знайшла себе у швейній справі |

Ця історія про жінку, яка втекла від війни з рідного Запоріжжя і змогла почати життя спочатку за 900 км від дому —…
14 Березня 2026