

Суспільство
Банани і папайя: буковинець перетворив теплицю на тропічний рай
На Буковині взимку дозрівають різноманітні тропічні фрукти. Садівник-любитель Іван Галіп у селі Кам‘янка, що на Глибоччині, змайстрував термотеплицю і збирає врожай бананів, цитрусових та папаї. Про це повідомляє “5 канал”.
Зі слів господаря, усі рослини пристосовані до наших погодних умов, тому кожен охочий в нашій країні також може виростити вдома власні лимони, апельсини чи навіть банани.
Врожаї – тричі на рік
На справжній тропічний рай чоловікові вдалося перетворити звичайну термотеплицю. Завдяки сприятливому клімату тут плодоносять апельсини, а врожай лимонів Іван Галіп цьогоріч збирав тричі.

“Інтенсивно зародили цьогоріч лимони. Це київський сорт, крупноплідний. Дивіться, як гарно, тут аж сім штук на цій гілці”, – зазначає садовод Іван Галіп.
В іншій теплиці розрослися банани. Восени садовод-любитель зібрав півтонни врожаю. Тепер спилює стовбур рослини, щоб з’явилися нові пагінці. Дозріває й тропічна папая. З гігантських фруктів виходить смачний джем, каже господар теплиці.

“У мене цього року заплодоносила папайя. Плоди великі, до кілограма. Виростають навіть до 3 кілограм. Це довговічна рослина, 40 років безперервно росте, плодоносить”, – розповідає Іван.
Екзотика на 600 квадратних метрах
Виростити тропічний сад Іван Галіп мріяв з дитинства. Декілька років тому придбав землю біля будинку та побудував термотеплицю. На площі 600 квадратних метрів висадив десятки екзотичних саджанців, які адаптовані до українського клімату. Запорука успіху та гарного вражаю – висока температура та вологість усередині теплиці.
Іван Галіп використовує органічні добрива. Садовод жартує, що міг би оселитися тут, бо проводить у теплиці весь вільний час. Про екзотичну теплицю вже довідалися туристи, для яких садовод-любитель влаштовує екскурсії.

“Тут дуже цікаво, багато видів рослин і фруктів. Папая найбільше сподобалася, вона майже дозріла, і було цікаво на неї подивитися”, – ділиться враженнями турист Тимур.
Тим часом садівник готується збудувати ще одну теплицю. У ній Іван Галіп висадить рослини, які збирає по всьому світу.
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals
Суспільство

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.
Про це повідомили ДПСУ.
Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.
Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.
Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)
Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ