Суспільство
Банани і папайя: буковинець перетворив теплицю на тропічний рай
На Буковині взимку дозрівають різноманітні тропічні фрукти. Садівник-любитель Іван Галіп у селі Кам‘янка, що на Глибоччині, змайстрував термотеплицю і збирає врожай бананів, цитрусових та папаї. Про це повідомляє “5 канал”.
Зі слів господаря, усі рослини пристосовані до наших погодних умов, тому кожен охочий в нашій країні також може виростити вдома власні лимони, апельсини чи навіть банани.
Врожаї – тричі на рік
На справжній тропічний рай чоловікові вдалося перетворити звичайну термотеплицю. Завдяки сприятливому клімату тут плодоносять апельсини, а врожай лимонів Іван Галіп цьогоріч збирав тричі.
“Інтенсивно зародили цьогоріч лимони. Це київський сорт, крупноплідний. Дивіться, як гарно, тут аж сім штук на цій гілці”, – зазначає садовод Іван Галіп.
В іншій теплиці розрослися банани. Восени садовод-любитель зібрав півтонни врожаю. Тепер спилює стовбур рослини, щоб з’явилися нові пагінці. Дозріває й тропічна папая. З гігантських фруктів виходить смачний джем, каже господар теплиці.
“У мене цього року заплодоносила папайя. Плоди великі, до кілограма. Виростають навіть до 3 кілограм. Це довговічна рослина, 40 років безперервно росте, плодоносить”, – розповідає Іван.
Екзотика на 600 квадратних метрах
Виростити тропічний сад Іван Галіп мріяв з дитинства. Декілька років тому придбав землю біля будинку та побудував термотеплицю. На площі 600 квадратних метрів висадив десятки екзотичних саджанців, які адаптовані до українського клімату. Запорука успіху та гарного вражаю – висока температура та вологість усередині теплиці.
Іван Галіп використовує органічні добрива. Садовод жартує, що міг би оселитися тут, бо проводить у теплиці весь вільний час. Про екзотичну теплицю вже довідалися туристи, для яких садовод-любитель влаштовує екскурсії.
“Тут дуже цікаво, багато видів рослин і фруктів. Папая найбільше сподобалася, вона майже дозріла, і було цікаво на неї подивитися”, – ділиться враженнями турист Тимур.
Тим часом садівник готується збудувати ще одну теплицю. У ній Іван Галіп висадить рослини, які збирає по всьому світу.
Суспільство
Володимир Кальчук
начальник відділу земельних ресурсів та екології Черняхівської селищної територіальної громади
Змалку звик до роботи на землі
Не покинув власну землю в тяжкі часи
Дехто зі знайомих покинув землю, бо не знав, що буде далі. Але ми дуже вболівали за свою справу і, попри труднощі, продовжили обробляти поля. Цьогоріч урожай був набагато кращий за попередні роки, тому земля нам віддячила.
Тепер усі дані про землю зібрали в єдиному реєстрі
Аби з кожного клаптика землі був прибуток у бюджеті
Моя робота є важливою для громади, бо земля — це багатство України. Мені боляче дивитися на поля, які пустують чи заросли, які не використовуються за призначенням.
Коментарі
Суспільство
Укрпошта випустила нову марку під назвою «Лист Святому Миколаю» й відкрила Різдвяну поштову резиденцію.
Про це повідомляють на сайті компанії.
Про марку
Автор ілюстрації — український художник й ілюстратор Кость Лавро. На ній зображений хлопчик, який пише лист до Святого Миколая.
Придбати поштовий набір можна у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях і в поштовому маркеті за посиланням. Крім того, під час відкриття Різдвяної поштової резиденції відбулося спецпогашення марки.
Різдвяна поштова резиденція приймає листи дітей святому Миколаю до 25 грудня. Також можна отримати відповідь від святого Миколая.
Читати також: Укрпошта зібрала 3,7 млн грн за благодійну марку, присвячену ГУР
Як надіслати лист
Надсилати листи можна на відділення № 01001 у Києві за адресою вулиця Хрещатик, 22. Щоб лист не загубився, його потрібно зареєструвати за посиланням. Пропонують клеїти поштову марку «Лист Святому Миколаю». Діти, які надішлють цікаві листи, зможуть отримати подарунки.
Фото: Укрпошта.
Коментарі