Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/uhUhTKpVUJwSSSSSS

Технології

Айтівці з Краматорська розробили бухгалтерську програму, щоб не користуватися російським софтом (ВІДЕО)

Опубліковано

Айтівці Донеччини об’єдналися та оголосили війну російському софту. Східноукраїнський технокластер кодив тисячі годин, щоб створити власну альтернативу 1С. Так з’явилась  програма для бухгалтерів «Ареал-Облік».

Як швидше позбутися 1С, розповідає ШоТам.

Вони працюють під гаслом «1С йде за російським кораблем!». Айтівці з Краматорська взялися за боротьбу з російським софтом.

Кодили тисячі годин, щоб створити власну екосистему для бухгалтерського обліку. 2021 року 4 ІТ-компанії Донеччини об’єдналися в Східноукраїнський технокластер.

Разом розробляли смартодяг та штучний інтелект. А найголовніше: альтернативу 1С – «Ареал-Облік». Програму вже добре знають установи Харківщини, Донеччини і Луганщини. Через війну кластер релокувався до Львова і почав знайомитися з місцевим бізнесом.

У половини підприємств стоїть 1С

«Ми побачили, що в половини підприємств стоїть 1С. Тобто, це  і державні підприємства, і медичні установи, і малий бізнес. Ідеш – 1С, 1С, 1С! Ми зрозуміли, що ми тут будемо робити і як це робити», — розповідає керівник Східноукраїнського технокластеру Павло Зайцев.

Павло наголошує, шо відмова від 1С – це питання не лише принципів, а й безпеки.

«Якщо підприємство використовує 1С, то воно платить якимсь інтеграторам за обслуговування. Кінцевий бенефіціар перебуває в Москві, РФ. Тобто на ці гроші будуть потім купляти патрони, ракети, які потім полетять у Краматорськ, Вінницю, Маріуполь… На ці гроші буде оплачена армія канібалів, яка зайде в Бучу…», — впевнений Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру

«Зараз навчання у вишах ведеться саме на прикладах 1С. Наше завдання – перебудувати програму навчання так, щоби замість 1С був український софт», — каже Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру

Пілотний запуск нової програми планують на наступну осінь. Нині технокластер усі зусилля спрямовує на витіснення ворожого софту.

Читайте також: «Екологія – на часі». Як говорити з владою про проблеми довкілля, та чому моніторинг якості повітря під час війни – це важливо

«Причин у мене багато, зокрема й особисті. Я двічі переселенка. Перше моє переселення – це з кримської Ялти, де зараз агресор. Друге переселення – з Краматорська. Я не хочу, щоб країну-терориста підтримували якось грошима підприємства України. Я хочу, щоб був український продукт», — каже Світлана Панова, співзасновниця Східноукраїнського технокластеру.

«Десь ми допоможемо, десь наші конкуренти допоможуть. Але мета в нас одна спільна чітка: в Україні повинен працювати український софт або софт країн, які не є канібалами», — Павло Зайцев, керівник Східноукраїнського технокластеру.

Нагадаємо, знищене у Сєвєродонецьку підприємство постало з попелу і знову виготовляє товари.

Також ШоТам розповідав, як завод газового обладнання за два тижні запустив нове виробництво на Вінниччині.

Технології

Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Опубліковано

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та громадська організація “Вікімедіа Україна” уклали меморандум про співпрацю, щоб бібліотекарі могли активно доповнювати матеріали на “Вікіпедії” у рамках підвищення своєї кваліфікації.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Про угоду

Олег Сербін, директор бібліотеки імені Ярослава Мудрого, повідомив, що після укладення меморандуму певна кількість бібліотекарів планує отримати навички використання “Вікіпедії”. Пізніше вони передадуть ці знання своїм колегам.

Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють «Вікіпедію», а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати й поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу”, – наголошує він.

Читати також: “Репортери без кордонів”: як медійникам отримати генератори та павербанки

Статистика

Станом на зараз в Україні функціонують 13 тисяч бібліотек. Очікується, що така співпраця збільшить кількість матеріалів на “Вікіпедії”, а також підвищить обізнаність бібліотекарів.

Представник ГО “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич розповів, що Україна, за результатами березня 2024-го, на 10 місці у світі за створенням нових статей у “Вікіпедії”. В березні додали 4800 статей. Загалом українська “Вікіпедія” — на 14 місці за кількістю статей у світі, за розміром бази даних посідає 12 сходинку.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Фото: бібліотека Ярослава Мудрого

Читати далі

Технології

В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Опубліковано

Полковник Вадим Сухаревський, заступник головнокомандувача Збройних сил України, зазначив, що безпека українських військових є пріоритетом, тому військові частини вже почали використовувати роботизовані системи та дрони на рівні окремих батальйонів.

Про це йшлося під час першого щорічного Міжнародного академічного форуму “Воєнні інновації в сучасних війнах”, який відбувся у Києві під патронатом головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, повідомляє Міністерство оборони України.

Про форум

У панельній дискусії, присвяченій темі “Війна дронів: еволюція сучасних трендів”, взяли участь високопосадові особи українського військового відомства та представники виробників безпілотників з України та інших країн.

Заступниця Міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації, Катерина Черногоренко, наголосила на важливості співпраці між військовими, розробниками та підприємствами з метою забезпечення технологічної переваги української армії.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Черногоренко зазначила, що у межах Коаліції дронів українська армія співпрацює з партнерами для тестування нових розробок на полі бою та обміну досвідом. Її слова підкреслюють, що участь в таких ініціативах не лише сприяє безпеці України, а й сприяє загальному розвитку оборонної індустрії у світі.

На дискусії також виступив заступник Головнокомандувача Збройних сил України, полковник Вадим Сухаревський. Він підкреслив, що головний пріоритет – це збереження життів військових, навіть за рахунок використання роботизованих систем та дронів. Сухаревський підкреслив, що вже на рівні окремих батальйонів військові почали впроваджувати такі технології з метою підвищення ефективності та безпеки військових операцій.

Нагадаємо, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Також ми повідомляли, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

 Фото: сторінка головнокомандувача ЗСУ в Facebook.

Читати далі

Технології

Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Опубліковано

Більшість з українських новобудов потрапили до судових процесів, пов’язаних із земельними ділянками. Щоб громадяни могли самостійно перевірити законність будівель і уникнути проблем при покупці житла, команда Opendatabot запустила новий безкоштовний проект під назвою “Опендатабот. Корупційні ризики новобудов”.

Про це повідомляє Мінцифра.

Про сервіс

Щоб інформація про новобудови залишалася завжди актуальною, Opendatabot збирає та аналізує відкриті дані з:

  • Реєстру будівельної діяльності;
  • Єдиного державного реєстру судових рішень;
  • Державного земельного кадастру;
  • Єдиного державного реєстру;
  • Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Читати також: В Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів: що про це відомо

Для кого підійде сервіс?

  • покупців житла – щоб ухвалювати обґрунтовані рішення при купівлі житла та контролювати надійність забудовника;
  • журналістів-розслідувачів та громадських активістів – щоб стежити за належним містобудуванням і вчасно виявляти правопорушення.

Скористайтеся сервісом за посиланням.

Нагадаємо, що в університеті Чернівців з’явилася лабораторія штучного інтелекту: тепер це діджитал-хаб для молоді.

Фото: opendatabot.ua/realty

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: