Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Авіація ЗСУ виконала 4 повітряні атаки по ворожій техніці на Херсонщині

Опубліковано

На Херсонщині ракетно-артилерійськими підрозділами та авіацією ЗСУ здійснено 4️ повітряні атаки по ворогу, повідомили на фейсбук-сторінці Оперативного командування «Південь».

Зазначається, що три українські гелікоптери виконали атаку по скупченню ворога в Херсонському районі. Українські штурмовики відпрацювали по скупченню живої ворожої сили та техніки в районі Давидова Броду та Снігурівки на Херсонщині. Також винищувач ЗСУ атакував по складу боєприпасів в Білозірській громаді Херсонщини.

Дивіться відеоЯк Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій

Загальні втрати противника за добу на південному напрямку становлять:

  • 2️8️ рашистів,
  • 1 танк Т-62,
  • радіолокаційна станція,
  • паливозаправник, автомобільна техніка.

Нагадаємо, над Київщиною Сили ППО збили ворожу ракету.

Окрім того, українські гелікоптери завдали ударів по ворожих позиціях ракетами С-13.

Як ми повідомляли раніше, з’явилися унікальні кадри роботи українських Су-25 по позиціях окупантів.

Фото: facebook.com/PvkCenter.

Суспільство

До Дня вишиванки по всьому світу проведуть масштабний флешмоб: як долучитися

Опубліковано

15 травня українці по всьому світу відзначатимуть День вишиванки. З цієї нагоди Міністерство національної єдності оголосило флешмоб #ВишиванкаЄднає та закликало українців з усіх куточків світу долучитися до ініціативи.

Про це повідомили в міністерстві.

Як долучитися

Щоб взяти участь, потрібно:

  • сфотографуватися у вишиванці;
  • опублікувати фото 15 травня в соціальних мережах з хештегом #ВишиванкаЄднає;
  • вказати місто й країну, де ви перебуваєте.

«Разом ми покажемо, що українська єдність не знає кордонів, а вишиванка — це більше, ніж одяг. Це наша історія, наша гордість і наш спільний код»‚ — написали в міністерстві.

Нагадаємо, що до Дня вишиванки організують акцію на підтримку жителів ТОТ.

Також ми писали, що в «Сенсі» показують вишиванки з регіонів, які окупувала росія

Фото обкладинки: сайт Полтавської міської ради

Читати далі

Суспільство

Поліцейські евакуювали 67-річну жінку з її гусенятами з-під обстрілів на Сумщині

Опубліковано

У Білопільській громаді, що на Сумщині, поліцейські спецпідрозділу «Білий янгол» евакуювали 67-річну Надію Григорівну. Вона разом зі своїми гусенятами залишалась у зоні постійних обстрілів.

Про це повідомили у поліції Сумщини.

Жінка тривалий час відмовлялась виїжджати, адже сподівалася на покращення ситуації. Однак артобстріли не припинялися. Її будинок зазнав серйозних пошкоджень, у жінки не було води, світла та газу. Коли загроза стала критичною, вона звернулась по допомогу до поліції.

Спецпризначенці «Білого янгола» відреагували одразу й попри небезпечний маршрут дістались до жінки. Вони евакуювали її разом із гусенятами, яких вона відмовлялась залишити.

«Це було страшно. Я не могла уявити, що колись доведеться тікати з дому з гусенятами на руках… Але тепер ми живі, і за це я вдячна людям, які не бояться ризикувати заради нас», — каже Надія Григорівна.

Читайте також: «Або з усіма, або ніяк»: з прикордоння Сумщини евакуювали жінку та її 12 песиків

Нагадаємо, що нацгвардійці показали своїх чотирилапих друзів на передовій (ФОТО).

Фото: телеграм-канал поліції Сумщини

Читати далі

Суспільство

Завдяки донорам UNITED24 в Ірпені відновили багатоповерхівку, яку пошкодили росіяни

Опубліковано

В Ірпені завершили капітальний ремонт житлового будинку в комплексі «Ірпінські Липки» на вулиці 11-та Лінія, 4. Відновлення тривало з червня 2023 року до квітня 2025 року.

Про це повідомив голова Київської ОДА Микола Калашник.

Будівельники виконали роботи на суму 48,3 мільйона гривень. Будинок на 10-12 поверхів має 201 квартиру загальною площею майже 12 тисяч м². У ньому живе понад 700 людей. Для маломобільних мешканців облаштували безбар’єрний вхід.

Як зазначає Микола Калашник, Ірпінь — одне з найбільш зруйнованих міст Київщини внаслідок бойових дій у 2022 році. Російські війська зруйнували 75% інфраструктури, а понад 10 тисяч жителів втратили житло.

Очільник ОДА вказав, що під час війни пошкодили понад 30,8 тисячі об’єктів по Київській області. З них вже відновили понад 20,3 тисячі з них.

Читайте також: 17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Нагадаємо, що ЮНЕСКО долучається до відбудови Академії мистецтв імені Михайла Бойчука.

Фото: фейсбук-сторінка Миколи Калашника

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес5 днів тому

Кава в дріпах як донат: військовий створив бізнес, аби закривати потреби підрозділу

«Привіт! Я Спейс, командир роти, яку ми називаємо “Практика”. Ми з командою збираємо донати на...

Суспільство7 днів тому

Ще один спосіб сказати «дякую»: як підтримати поранених військових до Дня вишиванки

«Я красивий? Ану, сфотографуйте на мій телефон — я рідним надішлю. Це точно подарунок?» —...

Суспільство2 тижні тому

Денжер — собака з Ізраїлю, що допомагає лікувати людей з прифронту. Історія однієї з місій у Бахмуті

Грудень 2022 року. Підвал будинку в Бахмуті — холодний і сирий. Тут зазвичай панує гнітюча...

Військо3 тижні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...