

Технології
«Авіакон» передав армії модернізовані гелікоптери Mi-24ПУ1
Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» передало армійській авіації Сухопутних військ ЗСУ партію відремонтованих і модернізованих гелікоптерів Мі-24ПУ1.
Про це повідомили у пресслужбі ДК «Укроборонпром» до складу якого входить держпідприємство.
На гелікоптери встановили модернізоване вітчизняне озброєння та авіаційні приціли, системи захисту від ПЗРК і двигуни з поліпшеними характеристиками. Крім того, техніку вперше оснащено м’якими паливними баками та лопатями несного гвинта українського виробництва.
Після технічного приймання і виконання ознайомлювальних польотів, які провели екіпажі армійської авіації, модернізовані гелікоптери перелетіли до місця постійного базування.
Читайте також: Підриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію
Багатоцільовий Мі-24ПУ1 призначено для ураження броньованої техніки, підвищення мобільності підрозділів сухопутних військ і забезпеченнях вогневої підтримки на полі бою. Завдяки модернізації ці машини можна використовувати цілодобово.
Довідка
«Авіакон» – єдине в Україні підприємство, яке володіє технологією повного циклу капітального ремонту гелікоптерів конструкції Міля та робіт з переобладнання і модернізації.
За підсумками 2020 року завод збільшив прибутки на 143% в порівнянні з показниками попереднього року. Попри зменшення чистого доходу на 7% (до 497,5 млн грн), підприємство вийшло у прибуток після 40,5 млн збитків. Чистий дохід «Авіакону» (що залишився після операційних витрат та сплати податків) за підсумками 2020 року склав 17,7 млн грн.
Нагадаємо, у Запоріжжі презентували санітарний гелікоптер виробництва «Мотор Січ».
Головне фото: ukroboronprom.com.ua.
Технології

IT-компанія MacPaw презентувала бета-версію свого першого штучного інтелекту — Eney. Це персональний асистент для користувачів macOS, який автоматизує рутинні завдання і допомагає сконцентруватися на важливому.
Про це повідомили у Forbes Ukraine.
Eney працює за голосовими або текстовими командами. Він може шукати фото в галереї, редагувати тексти, транскрибувати зустрічі, знімати фон з фото чи сканувати ноутбук на віруси. Для цього достатньо одного кліка чи команди.
Читайте також: Наукова праця Міноборони про ШІ увійшла в ТОП-10 робіт НАТО 2025 року
Асистент уже доступний на платформі Setapp. До того ж, він інтегрується з додатками MacPaw, як-от CleanMyMac чи ClearVPN, і незабаром буде підтримувати інші застосунки.
Щоб протестувати Eney, потрібно записатись у список очікування на офіційному сайті MacPaw.
Нагадуємо, що Україна інтегрує штучний інтелект у війну, державу та «Дію».
Фото: сайт MacPaw
Технології

Онлайн кінотеатр SWEET.TV передасть родинам ВПО безкоштовні ТВ-приставки Android. З такими пристроями звичайний телевізор можна перетворити на сучасний Smart TV — це доступ до нових фільмів, серіалів та телеканалів.
Про це повідомили в пресслужбі SWEET.TV.
Технологія, що відкриває світ якісного контенту
У соціальному проєкті онлайн-кінотеатр прагне підтримати людей які переїхали в різні регіони України, мають телевізори без підтримки інтернет-технологій Smart TV. Через це вони часто не можуть дивитися якісне телебачення та кіно.
SWEET.TV передасть у безкоштовне користування ТБ-приставки Android. Завдяки цим пристроям навіть власники застарілих моделей телевізорів зможуть переглядати фільми, серіали, мультфільми та телевізійні канали у високій якості.
Читайте також: «Нова пошта» оперативно доставила плату для ППО, яка допомогла збити «шахед»
Директорка з маркетингу SWEET.TV Марина Русак розповіла, що для родин ВПО підготували:
- понад 420 телеканалів високої якості;
- більше 10 тисяч фільмів з ексклюзивними прем’єрами;
- освітні курси;
- унікальну колекція контенту від Disney для дітей та дорослих.
Внутрішньо переміщені особи можуть дізнатися умови отримання приставки та подати заявку на сайті SWEET.TV.
Комплексна допомога ВПО
Підтримка ВПО технологіями для ТБ — продовження масштабного всеукраїнського проєкту «Ми українці — всі одна родина». Його мета — об’єднати українців, створити дружнє ком’юніті, інтегрувати ВПО-родини в соціальне життя громад, налагодити дружні теплі стосунки і відкрити свої таланти.
По всій країні для ВПО вже організували десятки заходів, де учасники співали, танцювали, грали на музичних інструментах, читали вірші та розв’язували головоломки.
Нагадуємо, що Monobank запускає електронний підпис у застосунку.
Фото обкладинки: Freepik
Технології

22 травня з 10:00 до 16:00 відбудеться Talents for Defence Conference для тих, хто бачить себе у сфері створення оборонних технологій. Українські Defence Tech-компанії щомісяця відкривають десятки нових вакансій для розробників, маркетологів, менеджерів та інших фахівців.
Про це повідомили Happy Monday та CORE Team.
Робота+місія
Для учасників конференції підготували:
- реальні кейси і погляд на галузь зсередини;
- перспективи та виклики;
- яких спеціалістів з digital та IT-сфери шукають Defence Tech-компанії,
- 50 + актуальних вакансій у секторі.
На конференції пояснять, як ефективно комунікувати в умовах конфіденційності та поділяться порадами для розвитку й підтримки команд.
Читайте також: Родини 15 українських ветеранів отримають оселі у передмісті Києва
«Коли країна воює, кар’єра стає не просто про зарплату, а про внесок у безпеку. Ми показуємо фахівцям, де саме їхні навички потрібні вже сьогодні», — коментує засновниця та виконавча директорка Happy Monday Анна Мазур.
Теми спікерів
Ігор Федірко, Яр Бірзул, Дар’я Янієва, Орест Білоус, Максим Макарчук та інші експерти поділяться досвідом з середини індустрії: як створюються продукти, кого шукають роботодавці, як підтримують команди та, що означає працювати в MilTech сьогодні. Детальна адженда доступна на сайті за посиланням.
Конференцію проведуть як закриту онлайн‑трансляцію на YouTube. Участь — донат від 300 грн. 100% внесків передадуть на проєкти БФ KOLO.
Після реєстрації кожен учасник отримує лист‑підтвердження на електронну пошту, а за кілька днів до конференції — персональне посилання на стрім.
Для військових, ветеранів і ветеранок — участь безоплатна. Щоб отримати запрошення напишіть на пошту: [email protected]

Нагадуємо, що ЗСУ посилюють оборону роботами-вогнеметниками українського виробництва.
Фото обкладинки: Freepik
Фото постера надали організатори