Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок

Опубліковано

Україна планує збільшити участь жінок у протимінній діяльності (ПМД), щоб зробити цей процес більш оперативним і результативним.

Про це повідомило Міністерство економіки.

Деталі

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна має обмежені ресурси для проведення протимінної діяльності, і тому необхідно збільшити кількість операторів з розмінування, отримати більше техніки та підвищити рівень навчання саперів.

Уряд розглядає можливість державного фінансування приватних операторів з метою збільшення їх кількості на ринку України, а також привертання міжнародних компаній до участі у процесі розмінування.

Читати також: МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію

Вона також підкреслила, що у сфері протимінної діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій і груп, які мають особливий інтерес для держави.

Уряд прагне забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, а також осіб, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю, шляхом залучення їх до виконання робіт у цій галузі.

“Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності й цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема важливих напрямів, як-от розмінування. Наразі в Україні вже є помітні результати: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО “Жінки, мир і безпека”, – підкреслила Міністерка економіки.

Нагадаємо, що в Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття.

Також ми повідомляли, що з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися.

Суспільство

Які безкоштовні заходи можна відвідати у Києві до Дня Конституції

Опубліковано

До Дня Конституції України в Києві відбудуться п’ять безоплатних тематичних екскурсій, а також одна екскурсійна прогулянка Святошинським районом.

Про це повідомляють на Офіційному порталі Києва. 

Маршрути розробили відповідно до умов воєнного стану, тому в разі оголошення повітряної тривоги всі учасники екскурсії зможуть пройти в укриття, що розташовані неподалік.

Екскурсія “Святошинське намисто” 

Під час прогулянки можна дізнатися про те, як створювали та розбудовували Святошинський район — від невеликого курортно-дачного передмістя Києва до густонаселеного житлового масиву. Також учасники зможуть дізнатися про видатних особистостей, які тут жили.

Екскурсія “Тисячолітній шлях Конституції” 

Кияни та гості столиці матимуть змогу почути про перші закони давньоруської держави, Війська Запорозького та УНР, а також довідатися, як приймався Основний Закон незалежної України.

Читайте також: «Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на «Смарт Простір»

Екскурсія “Київ: нескорені та незалежні” 

Учасники довідаються про боротьбу за незалежність України та відвідають місця, які зберігають пам’ять про Героїв та Героїнь війн, революцій, визначних діячів і діячок громадсько-культурного руху, талановитих вчених і митців.

Екскурсія “Конституція — від створення до сьогодення”

Під час прогулянки можна буде ознайомитися з Основним Законом України від часів його першої розробки на початку XVIII століття й до моменту ухвалення Конституції незалежної України в 1996 році.

Реєстрація на екскурсії — обов’язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком.

Нагадаємо, оновили мапу вулиць України, які планують перейменувати.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

Суспільство

Як учні відбудованого ліцею залучають мільйони грантами (ВІДЕО)

Опубліковано

Директорка Анисівського ліцею на Чернігівщині після деокупації хотіла самотужки відновлювати заклад, але її любов до роботи та дітей надихнула батьків, волонтерів і благодійників! Спільними зусиллями вони не лише відновили ліцей, але й зробили його освітнім хабом з кінопоказами в укритті. Історію про спільні зусилля заради відновлення й талановиту молодь, яка наповнює бюджет деокупованої громади, дивіться в новому відео ШоТам!

Наталія Ігнатенко сама вчилась, а потім 36 років вчителювала в Анисівському ліцеї. Та 24 лютого 2022 року вперше не вийшла на роботу. Бо росіяни були під селом та частково окупували Іванівську громаду.

“Російські війська знаходилися у сусідньому селі Лукашівка. Це найближче від нас село, воно знаходиться за 4 км від нас”, – ділиться директорка.

Читайте також: 10 фактів про старослов’янське свято Купала: захищаємось від русалок та плетемо вінки

Тоді через Анисів пролягала “дорога життя” з Чернігова. Це був єдиний шлях виїзду з оточеного на той момент з міста.

“Дорога життя” утворилася тоді, коли вже був неможливий переїзд через автомобільний міст. І тому люди, які виходили, виходили через пішохідний міст, через луг і йшли до нас у село”, – згадує директорка ліцею.

Росіяни знали про евакуаційний шлях, тому щільно бомбардували Анисів. Підвал ліцею слугував тоді єдиним сховищем для місцевих. Росіяни обстрілювали і територію навколо ліцею.

“Від ударної хвилі була пошкоджена опалювальна система і вікна на другому поверсі”, – каже директорка.

Наталія взялася за відновлення закладу одразу після звільнення Чернігівщини. У перервах жінка разом із колегами ремонтували понівечену покрівлю. Але пошкодження потребували дороговартісних матеріалів. Саме тоді директорка почала шукати благодійників.

На допомогу прийшли іноземні колеги доньки Наталії з німецької компанії. Завдяки цьому замінили вікна та всі пошкоджені комунікації. Підтримка додала мотивації: батьки та викладачі навели лад в укритті. Таку ініціативу помітили благодійники з фонду SAVE і також не залишилися осторонь. Фонд зробив капітальний ремонт укриття: тепер там є вся техніка, кінозал, проходить арттерапія.

Оновлений простір надихає Наталію та її учнів писати гранти й шукати інвесторів для громади.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує збудувати електростанції потужністю в 250 МВт.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

Міноборони розповіли, як працюватиме онлайн-рекрутинг в ЗСУ

Опубліковано

Керівник IT-департаменту Міністерства оборони Олег Берестовий пояснив, як працюватиме система онлайн-рекрутингу до Сил оборони, в інтерв’ю DOU. Система, названа «Доброволець», вже використовується рекрутинговими центрами і планується для інтеграції в систему «Резерв+».

Про це він повідомив в інтерв’ю DOU.

Основна мета цієї системи — автоматизувати повний цикл рекрутингу, включаючи подачу резюме, відстеження статусу заявок і розуміння статистики. Це вимагає розробки відповідної системи, створення нормативно-правової бази та тісної співпраці з Генеральним штабом для забезпечення ефективної роботи.

Читати також: Грошова допомога українцям в 10800 грн: хто та як може оформити

У першій версії системи кандидати зможуть подати резюме і отримати відповідь з запрошенням на дзвінок або до рекрутингового центру. Застосунок також показуватиме статус заявки, чи пройшла людина далі і які наступні кроки потрібно здійснити.

Нагадаємо, що в Україні запускають програму навчання жінок-водіїв для вантажівок.

Фото: АрміяInform.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 години тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство5 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: