Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
cywv5tq3muoimit6v1jz cywv5tq3muoimit6v1jz

Технології

Анонсували нові випробування модернізованих українських ракет

Опубліковано

Україна наступного тижня продовжить випробування вітчизняних ракетних комплексів «Вільха-М» і «Вільха-Р». Про це заявили у Раді національної безпеки і оборони України.

Як зазначається, завдяки науковцям, інженерам КБ «Луч» та партнерам-суміжникам вдалося зробити і прийняти на озброєння ракетний комплекс «Вільха», «який здатний точно знищувати цілі керованими ракетами, та є за всіма показниками кращим, ніж російський аналог».

Читайте також: В Україні запустили серійне виробництво ракетних комплексів “Вільха”

У РНБО додали, що в умовах агресії РФ в Чорному і Азовському морях для нашої країни одним із пріоритетів є надійний захист морських рубежів, і «це завдання повинен виконати розроблений вітчизняними фахівцями мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун», ракети якого здатні знищувати будь-які морські цілі не тільки на теренах Чорного і Азовського морів, але й в портах їхнього базування».

Що варто знати про комплекс “Вільха”?

“Вільха” — ракетний комплекс із корегованим боєприпасом на основі реактивної системи залпового вогню 9К58 “Смерч”, розроблений КБ “Луч” (Київ). Виробник – ДАХК “Артем”. У кооперації задіяні також Павлоградський хімічний завод, “Оризон-Навігація” та ін.

“Вільха” має керований 300-мм ракетний боєприпас, який може для ураження як наземних, так і водних цілей. Радіус його – на рівні ракети “Точка-У”, тобто до 70-120 км.

Читайте також: Україна успішно випробувала протикорабельну ракету “Нептун”

Визначальною особливістю “Вільхи” є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті.

Кожна пускова установка має 12 ракет, кожна ракета несе бойову частину вагою до 250 кг та наводиться на ціль окремо від решти.

У квітні 2018 року в присутності президента завершилися випробування “Вільхи”. Новітній ракетний комплекс брав участь у параді Незалежності-2018.

Технології

Український виробник рацій Himera виходить на міжнародний ринок

Опубліковано

Стартап оборонних технологій Himera з України, який спеціалізується на виготовленні радіостанцій, що відпороджують радіоелектронну боротьбу (РЕБ), розширює свою діяльність на міжнародний ринок та здійснюватиме постачання своєї продукції до США.

Про це компанія повідомляє на стоїй сторінці в Facebook.

Партнери стартапу

Український стартап Himera, який спеціалізується на оборонних технологіях, уклав партнерську угоду з американською компанією Reticulate Micro. Відтепер Reticulate Micro буде постачати тактичні зв’язкові системи Himera в США та інших регіонах.

Читати також: Україна буде виробляти компоненти для малих ядерних систем

Ці системи, як відомо, надійні й невразливі до радіоелектронної боротьби, і можуть бути використані для ситуаційної обізнаності та навігації, включаючи пошук та евакуацію воїнів. Himera також отримала інвестиції на суму $525 000 і планує розширити виробництво нової версії продукту для ЗСУ.

Нагадаємо, що Monobank оголосив про випуск нового дизайну картки зі стелою Донецької області.

Також ми повідомляли, що в ГУР розповіли про унікальні часи зі стовбура знищеного танку окупантів.

Фото: Himera

Читати далі

Технології

На Steam вийшла гра про харківське метро в перші місяці війни

Опубліковано

Це візуальна новела від харків’янина Віталія Чижа, у якій він намагається передати власні спогади та почуття багатьох мешканців міста у лютому-березні 2022 року.

Про це повідомляють на Steam.

фото: Steam

Про гру

Гра від Brenntkopf Studio Kharkiv розповідає про виживання та боротьбу українців у харківському метро в перші дні війни. Головним персонажем новели є вчитель історії, який разом з незнайомими людьми опинився у підземці Харкова під час обстрілу міста.

У новинці є повна українська локалізація.

Придбати Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv можна за посиланням.

Читати також: в Києво-Печерській лаврі відкрили виставку картин та фотографій.

фото: Steam

Цей проєкт – особливий. Він використовує ігрові технології, проте має не ігрові задачі. Фактично його і грою назвати не можна, адже така штука точно не принесе задоволення. Це – історичний проєкт з елементами художнього твору, поданий за технологією, як я її називаю, “Learn & Play“, – говорить Віталій Чиж, засновник гри.

Однією з особливостей гри є детально відтворена станція метро “23 серпня” у місті Харкові. Віталій Чиж відмічає, що використовував технологію швидкої індексації текстур для створення прозорих текстур та покращення якості зображення.

Нагадаємо, що актори з Франківського театру виступатимуть у Великій Британії.

Фото: Steam

Читати далі

Технології

Україна буде виробляти компоненти для малих ядерних систем

Опубліковано

Енергоатом та Holtec International підписали Угоду, яка передбачає створення в Україні потужностей для виробництва та виготовлення ядерних систем, конструкцій і компонентів для малих модульних реакторів, систем зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, а також охоплює інші потреби застосування атомної енергії в Україні та інших країнах регіону. 

Про це повідомляє Урядовий портал.

Про угоду

“Це перший крок до посилення співпраці упродовж багатьох років. Створення в країні виробничих потужностей для атомної енергетики сприятиме не тільки зміцненню енергетичної безпеки країни, але й дозволить Україні стати світовим лідером у низці напрямів розвитку атомної енергетики”, – відзначає в.о. голови правління НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Читати також: В ГУР розповіли про унікальні часи зі стовбура знищеного танку окупантів

Підписання Угоди передувало руйнівному удару, який Росія завдала електростанції, що живить Київську область.

Українська оборона, ослаблена бездіяльністю Конгресу стосовно законопроєкту щодо фінансової допомоги Україні, не змогла зупинити більше третини безпілотників і ракет, що зруйнували електростанцію. Відновлення енергетичної інфраструктури країни має розпочатися негайно, щоб припинити спроби Путіна повністю знищити енергетичні потужності України.

Нагадаємо, що Etnodim створив нову колекцію вишиванок, присвячену країнам, що допомагають Україні.

Також ми повідомляли, що в Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн.

Фото: Holtec International

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: