

Економіка і бізнес
Американський фонд надає українським підприємцям $100 тис. на відкриття бізнесу
Американський інвестфонд WNISEF виділив $100 000 для фінансування урядової програми «Власна справа» у межах проєкту єРобота.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.
Зазначається, що тепер завдяки фонду Western NIS Enterprise Fund українці можуть отримати мікрогранти на старт або розвиток бізнесу.
Про програму «Власна справа»
Відомо, що програма «Власна справа» дає можливість отримати грант від 50 000 грн до 250 тис. грн.
Умовою надання гранту є створення 1-2 нових робочих місць залежно від суми гранту. Отримати мікрогрант може як чинний підприємець, і людина без досвіду у бізнесі. Заявки на отримання грантів подаються через портал Дія.
Грантові кошти підприємець може використовувати для придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренди приміщення та транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проєкту, закупівлі ліцензійного програмного забезпечення, оплати послуг з маркетингу та реклами.
Читайте також: Netflix та Megogo? А як щодо підписки на… їжу? Це проєкт «Катран», який щомісяця відкриває українцям нові смаки Закарпаття
За інформацією, 2022-го мікрогранти за програмою «Власна справа2 отримали 3300 заявників на загальну суму 777 млн грн.
У 2023 році на програму передбачено бюджетом 1,8 млрд грн, що дозволить видати 10 000 мікрогрантів.
Президентка фонду WNISEF Ярослава Зелінські Джонсон наголосила, що мікрогранти допоможуть людям зробити перший крок у створенні свого бізнесу та забезпечать додаткові можливості для розвитку інноваційних проєктів.
Очікується, що підприємці, які отримали фінансування минулого року, створять 8000 робочих місць у 2023 році.
Про фонд
Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 285 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 29 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 188 млн доларів США у 136 компаній із 26 000 працівників та зробив можливим залучення 2,3 млрд доларів в компанії України та Молдови.
Читайте також: Комбуча в умовах воєнного стану. Чому бізнесу не варто спекулювати на темі війни
Нагадаємо, на Рівненщині підприємець завдяки гранту відкрив дитячі курси із 3D-моделювання.
Також ШоТам розповідав, як перше в Україні інклюзивне ательє допомагає армії і переселенцям.
Фото: facebook.com/wnisef.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay