Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Американська соцмережа купила стартап українця за 8 мільйонів доларів

Опубліковано

Американська компанія Snap, яка є власником месенджера Snapchat та низки інших технологічних продуктів, купила команду з 5 провідних фахівців і права на всі технології українського стартапу Teleport Future Technologies. Сума угоди склала близько $8 млн, повідомляє LIGA.net.

Що це за стартап?

Teleport відомий своїм однойменним додатком, який фарбує волосся в різні кольори. Сервіс використовує низку технологій на базі нейронних мереж, завдяки чому підсумковий результат виглядає дуже натурально, начебто волосся насправді було такого кольору.

Додаток Teleport дуже простий у використанні: досить зробити знімок і вибрати потрібний фільтр з каталогу. Програма може працювати як з основною, так і з фронтальною камерою. Отриманим результатом можна поділитися з друзями в Instagram, Facebook або просто зберегти на смартфон.

Проект створив на той момент ще 19-річний одесит Владислав Уразов. Разом зі своїм партнером Богданом Матвєєвим вони зібрали команду з 30 людей з України, Франції, Англії та Росії. Відомо, що стартапу вдалось залучити $1 млн інвестицій. Проект зосередився на розвитку внутрішньої технології визначення об’єктів на фото та відео.

Читайте також: Українська компанія зібрала 275 тис. доларів на дерев’яний конструктор

Teleport встановив рекорд в українському, російському та білоруському App Store за кількістю завантажень. За першу добу після релізу застосунку його завантажили понад 1 млн разів, крім того, Teleport понад тиждень займав перше місце в магазинах додатків.

Економіка і бізнес

Трюфелі з українських чорноземів (ВІДЕО)

Опубліковано

Міралі — кухар з Азербайджану, якого кликали працювати до себе ресторани з зірками Мішлена, та він обрав створювати нову українську кухню. Уклав душу та весь ресурс у власний ресторан Mirali, а продукти принципово закуповує лише в українських господарств, щоб розвивати своє.

Азійські місо-пасту чи соєвий соус він готує з локальних інгредієнтів, та знайшов заміну навіть італійським трюфелям — замовляє їх з ферми на Вінниччині, яку 10 років тому заснував аграрій Олександр Джига.

Цей підприємець веде YouTube-канал, де розказує про технологію вирощування грибів, ділиться досвідом в агробізнесі, показує життя в селі та локальні виробництва. Дивіться більше в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».

Фото обкладинки: скриншот відео ШоТам

Читати далі

Економіка і бізнес

Втілила мрію чоловіка: у Миколаєві дружина загиблого військового відкрила кав’ярню (ФОТО)

Опубліковано

У Миколаєві запрацювала кав’ярня, створена на згадку про загиблого військовослужбовця з позивним «Микита». Її відкрила його дружина Марина Музика, втіливши мрію, яку подружжя плекало ще з 2023 року.

Про це повідомили в «Суспільне Миколаїв».

Назва «Кіт Микита» символічна — саме так Марина називала чоловіка. Вона розповідає, що він був спритним, уважним, добре бачив у темряві й міг тихо пересуватися. Саме такі асоціації і стали основою концепції закладу, інтер’єр якого оформлено у стилі «бойових котиків». Атмосфера кав’ярні — тепла, патріотична, з особистими фото, шевронами та прапорами.

«Я подумала, що він вже не зможе сам втілити мрію, тому я маю зробити це за двох і розповісти людям, хто такий “Микита”», — каже Марина.

Читайте також: Три історії війни: як фонд savED повертає безпечне дитинство

Допомогли реалізувати ідею друзі та рідні. Вони допомагали з ремонтом, розстановкою меблів і навіть дизайном стаканчиків. Саму кав’ярню відкрили менш ніж за два місяці.

Відвідувачі кажуть, що в кав’ярні панує родинна атмосфера, а її головна мета — не тільки нагадати про Микиту, а й підтримати українських військових і зберегти пам’ять про всіх полеглих захисників.

Нагадаємо, що рідні загиблого військового піднялися на Говерлу та втілили його мрію військового.

Фото: сайт «Суспільне Миколаїв», Богдана Будулуца

Читати далі

Економіка і бізнес

Швеція профінансує екопроєкт відбудови Ірпеня

Опубліковано

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.

Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.

Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.

За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».

Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових

Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.

Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.

Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).

Фото: пресслужба НЕФКО

Читати далі

Шопочитати

Військо6 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...