Економіка
Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо
На Полтавщині агрофірма відмовилась від газу і перейшла на соняшниково- кукурудзяне біопаливо власного виробництва. Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на poltava.to.
Цех на відходах
У Петрівцях (Полтавська область) агрофірма “Астарта Прихоролля” опалює виробничі приміщення паливними пелетами та брикетами з відходів соняшника та кукурудзи.
Компанія запустила виробництво біопалива та відмовилась від природного газу три роки тому.
Цех з виготовлення пелет та брикетів із сільськогосподарських відходів запустили батько й син – Віталій та Станіслав Шумейки, які дали нове життя екструдеру, облаштували дві лінії та налагодили виробництво.
«Вирішили утилізувати рослинні рештки, виробляючи паливо, – пояснює Віталій Шумейко. – Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети – для потужних твердопаливних».
Читайте також: На Одещині висадили понад 10 га павловнії
Як це – бути без газу
Щорічно виробничий підрозділ “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” переробляє близько 300 тонн відходів рослинництва, зокрема, соняшника та кукурудзи.
Сировину просіюють, подрібнюють, а потім пресують. Із форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети та брикети потрапляють у контейнери, де зберігаються до завантаження і розвезення по виробничих підрозділах.
«Виробництво пелет і брикетів продовжується упродовж опалювального сезону, тому що усі підрозділи “Астарти Прихоролля” перейшли на це паливо, – пояснює директор виробничого підрозділу “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” Олександр Назаренко. – Від газу відмовилися: у Петрівцях – вже третій рік, на інших підрозділах – другий рік – це економічно вигідно».
Куди збувають?
Цех у Петрівцях забезпечує сировиною елеватор у Семенівці. Із тонни сільськогосподарських відходів отримують 900-920 кг пального. За одну зміну переробляють близько двох тонн сировини.
Біопаливо з рослинницьких відходів то торік купували цукрові заводи в Яреськах і Новооржицькому. Цьогоріч брикетами та пелетами цікавляться навколишні села району.
«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, плануватимемо закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», – наголошує Олександр Назаренко.
Економіка
Деталі
- Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
- Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
- Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
- Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
- Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.
Коментарі
Економіка
Деталі допомоги
- Розподіл техніки — обладнання направлено до критичних об’єктів, закладів соціального захисту, медичних установ та груп швидкого реагування для усунення наслідків обстрілів.
- Підготовка до зими — генератори допоможуть забезпечити тепло, світло і воду в зимовий період.
- Волонтерська допомога — техніку доставили волонтери БФ «Мирне небо Харкова» за підтримки іноземних партнерів.
Коментарі