Суспільство
Афганець «Джонні» захищає Україну у лавах ЗСУ (ВІДЕО)
«Родом я з Афганістану, народився у Кабулі. Немає такого афганця, який би не брав участі в боях. Потрапив до України в 1998 році. Відтоді тут і живу», — розповідає український захисник з позивним «Джонні».
Афганець «Джонні» захищає Україну у лавах ЗСУ. За роки життя в України він пройшов Майдан, АТО та ООС.
Нині ділиться з українцями бойовим досвідом у Києві.
«Двадцять четвертого числа, тільки-но бахнуло, ми вже знали, моя сім’я була готова, речі були в багажнику. Я родину відправив на захід України, а сам поїхав до військкомату», — згадує «Джонні».
«Неважливо, в яких підрозділах, у якому батальйоні чи роті, головне, щоб я мав змогу захищати свій дім», — каже «Джонні».
«Я зробив відеозвернення солдатам рф, особливо мусульманам, братам-мусульманам, щоб вони відмовлялися сюди їхати, тому що вони славної смерті тут не знайдуть. Тут буде лише ганебна смерть. Адже ви на стороні зла. Ви до чужої домівки залізли», — розповідає «Джонні».
«Ворога вже немає в Київській області, бойових завдань у нас все менше. Хочу на «нуль», щоб приносити більше користі. Хлопців з бойовим досвідом треба тримати ближче до «нуля». Те, що в Київській області зараз спокійно і не відчувається війни, люди живуть як у повсякденному житті, ходять на пляж, у кіно, – це все завдяки хлопцям, які зараз на «нулі», в пекельних умовах приймають бій», — впевнений український захисник.
Дивіться відео: Майстриня створює іграшки для дітей, які постраждали від війни
Суспільство
Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.
Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.
«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».
Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї
До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.
Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.
Фото: ДП «КБ Південне».
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Основні функції офісу
- Координація розмінування територій.
- Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
- Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.
Коментарі