

Культура
«Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Глобальний оператор перевезень Flix розпочав спільний проєкт із українським застосунком «Абук», у якому можна слухати та читати книги. У межах співпраці пасажири міжнародних маршрутів зможуть безплатно слухати твори українських класиків.
Про це повідомили у Flix.
Які книги можна прослухати
У застосунку відкрили доступ до чотирьох творів таких українських класиків: Віктора Домонтовича, Юрія Яновського та Миколи Хвильового.
Безплатні аудіокниги зможуть послухати пасажири двох маршрутів:
- N3204 Київ – Брюссель;
- N3270 Київ – Прага.
Читайте також: Zagoriy Foundation випустили весняний путівник українськими традиціями (ФОТО)
«У Flix ми прагнемо не лише забезпечити комфортні подорожі, а й підтримувати та поширювати культурні цінності. Збереження української культури зараз є особливо важливим, і ми раді зробити свій внесок, надаючи пасажирам можливість знайомитися з українською літературою під час подорожей», — зазначив віцепрезидент Flix у Східній Європі Міхал Леман.
Довідка
Наразі мережа Flix охоплює 32 прямі маршрути з України до восьми країн Європи. Застосунок «Абук» налічує понад 800 озвучених аудіокнижок та понад 4000 електронних книг українською мовою.
Нагадаємо, що «Довженко-Центр» запускає проєкт про українське поетичне кіно: програма показів.
Фото обкладинки: Flix
Культура

Українка Марія Гайдук стала 59-ю переможницею Болонської виставки ілюстраторів, що відбувалася у межах Болонського дитячого книжкового ярмарку. Вона отримала відзнаку за ілюстрації до книги «Вбиваючи богів».
Про це повідомили на сторінці Болонського ярмарку.
Марія Гайдук родом із Херсона, зараз вона є першокурсницею Львівської національної академії мистецтв. Книга «Вбиваючи богів» розповідає про злочини людини проти дикої природи.
Члени журі відзначили, що їх вразив вплив та потенціал художниці, яка вдало балансує між сміливістю та чутливістю.
«Щиро сподіваюся, що завдяки цьому більше людей звернуть увагу на проблему геноциду, який людина чинить проти природи та тварин»‚ — писала Марія.


Читайте також: Zagoriy Foundation випустили весняний путівник українськими традиціями (ФОТО)
Про виставку
Болонська виставка ілюстраторів — одна з найвідоміших і найтриваліших ініціатив Болонського дитячого книжкового ярмарку, яку заснували у 1967 році. Вона стала платформою для відкриття нових талантів і десятиліттями супроводжує розвиток світової ілюстрації.
У 2025 році свої роботи надіслали 4374 ілюстратори з 89 країн і регіонів, загалом — 21870 ілюстрацій. Міжнародне журі обрало 76 найкращих проєктів від 77 авторів із 29 країн.
Після завершення ярмарку виставка вирушить у світове турне, під час якого демонструватимуть роботи переможців у культурних центрах і столицях по всьому світу протягом наступних двох років.
Нагадаємо, що 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі.
Фото: фейсбук-сторінка Болонського дитячого книжкового ярмарку
Культура

Zagoriy Foundation випустив безплатний ілюстрований путівник «Витоки. Весняний цикл», присвячений українським святам від Стрітення до Великодня. Видання на 328 сторінки можна переглянути та завантажити на сайті проєкту.
Про це повідомили в Zagoriy Foundation.
Наповнення путівника
Над створенням путівника працювала команда етнографів, істориків та фольклористів, зокрема Дар’я Анцибор, Анна Ніколаєва, Ірина Барамба, Олена Брайченко, Ярина Закальська та інші дослідники української культури.
Видання має три частини:
- есеї про весняні свята та обряди;
- сценарії для впровадження традицій в освітні заходи, родинні чи корпоративні свята;
- понад 220 рекомендацій від майстрів, блогів і спільнот.
«Ми пропонуємо почати з того, що нас всіх єднає, у якісь моменти робить великою спільнотою. Пропонуємо разом вивчати звичаї, шукати серед того, що наші предки пронесли крізь поневіряння, стирання і заборони. Шукати те, на чому ми хочемо будувати наше сьогодення. Те, що ми хочемо лишити нащадкам. Те, на що ми хочемо нашаровувати корпоративну культуру. Бо ми не лише творці, ми спадкоємці», — зазначила CMO Zagoriy Foundation та авторка ідеї проєкту Оксана Лихожон.


Читайте також: Майстриня з Харкова допомогла покинутим котам на понад 250 тисяч гривень
Путівник буде корисний власникам компаній, освітянам, культурним діячам, HR-менеджерам, маркетологам і всім, хто хоче інтегрувати українську традицію у своє щоденне життя.
Переглянути та завантажити видання можна за посиланням.


Довідка
Zagoriy Foundation — це лабораторія соціальних проєктів. Фонд реалізує власні ініціативи, які допомагають досягати системних змін у суспільстві. Команда Zagoriy Foundation створює, тестує і масштабує проєкти, здатні трансформувати країну.
«Витоки. Путівник українськими звичаями» — це проєкт фонду, покликаний інтегрувати українську традиційну культуру у сучасне життя, зокрема в корпоративну культуру, освітні процеси та родинні святкування. У межах проєкту створюють безплатні ілюстровані електронні путівники, які можна завантажити на сайті. Наразі вийшло три випуски: «Зимовий цикл», «Літній цикл» та оновлений «Весняний цикл».
Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: Zagoriy Foundation
Культура

На ютуб-каналі «Бробакс» 6 квітня вийде третій сезон анімаційного серіалу «Тото» від «Суспільного Мовлення». У новому сезоні собачка Тото вчитиметься мріяти, відпочивати, підтримувати інших та берегти природу.
Про це повідомило «Суспільне».
«Якщо в другому сезоні “Тото” увага зосереджувалася на безпеці дітей та поясненні нових, складних емоцій, то у новому сезоні — більше досліджуємо світ уяви та перших відкриттів. Також багато уваги приділено розвитку емоційного інтелекту та прийняттю: як діяти, якщо загубився в лісі; що робити, коли лякає гроза; як підтримати друзів, коли їм сумно; як подружитися з новенькою в садочку?» — зазначила керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення «Суспільного» Юлія Дичук.
Нові серії мультика виходитимуть щонеділі на ютуб-каналі «Бробакс». Режисером проєкту став Олег Маламуж, а сценаристкою й продюсеркою Ірина Маламуж. На замовлення «Суспільного» мультик створили фахівці ТОВ «САН СТОРІЗ».
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Ірина Маламуж поділилася своїми враженнями від нового сезону:
«Цей сезон вийшов легким та веселим. Я б сказала, терапевтичним. Він про мрії та емоції, про різноманіття і взаємопідтримку, про природу і відпочинок. І, звісно, в ньому багато гри, запальних пісеньок та сміху. Бо це ж Тото! Думаю, що за цією групкою кумедних звірят цікаво спостерігати, то ж дуже тішуся можливості представити новий сезон. “Тото” працює наче потужна батарейка, яка заряджає гарним настроєм як дітей, так і батьків».
Продовження мультсеріалу створили завдяки проєкту «Зміцнення незалежних медіа для сильної демократичної України», який реалізує DW Akademie у співпраці з Львівським медіафорумом та «Суспільним» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співфінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.
Нагадаємо, що в Україні запускають освітню платформу FUTURES з програмами для молоді.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Бробакс»