Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпочинок 2020. Шість великих озер України, про які ви точно не знали

Опубліковано

Український Байкал – так кажуть про найглибше в Україні озеро Світязь, Блакитне око Карпат – а це вже про високогірний Синевир. Сиваш вважають українським Мертвим морем, а на Чернігівщині ще невідомо, що блакитніше: вода в трьох затоплених кар’єрах, чи небо над ними.

До цих озер туристи планують свої подорожі й незмінно наштовхуються на натовпи відпочивальників. Бо місця “попсові” – хоч і неймовірно красиві.

Ми ж розповімо вам про шість менш знаних серед українських туристів водойм. Біля їх берегів зазвичай не буває натовпу людей, тож цей варіант – для вас, якщо хочете, щоб ніхто не заважав насолоджуватись красою природи та чистотою води.

Озеро Ялпуг: друге в Європі, перше – в Україні

Де: Болградський, Ізмаїльський і Ренійський райони, Одеська область

Зазвичай, коли кажуть про найбільше озеро України, згадують Світязь. Але він же – найглибший! Усі лаври щодо розміру повинні дістатись Ялпугу – найбільшому природному озеру лиманного типу в Україні, яке належить до Дунайського басейну. І за сумісництвом – другому найбільшому озеру в Європі (після Ладозького).

Так, воно популярне серед місцевих, але через його величезні розміри – місця тут вистачить всім туристам.

Живиться Ялпуг підземними джерелами та є основним джерелом води для Болграда.

В озері живе не менше 40 видів риб, все більшає популяція раків – тож з риболовлею тут все прекрасно.

Просто величезне задоволення тут можна отримати від спостереження за дикою природою: всі ці гніздування качок, лебедів, чайок, купа ящіркою і навіть житла ондатр.

Розміститись на ночівлю можна в Болграді, а можна й прямо на березі озера, орендувавши тут же намети та спальні мішки.

Кугурлуй: зловити судака й поспостерігати за найбільшими птахами Європи

Фото: Ізмаїл Каяк Клуб

Де: село Ларжанка, Ізмаїльський район, Одеська область

Кугурлуй – друге за розмірами озеро в Україні після Ялпуга, і навіть з’єднане з ним протокою.

Сюди можна приїхати й поспостерігати за місцями гніздування птахів. А, може, вам пощастить десь у плавнях біля південно-східного краю побачити колонію кучерявого пелікана (Pelecanus crispus) – найбільшого птаха Європи.

До речі, окрім пташиних гнізд, тут теж прекрасна риболовля: рибалки витягують з пучин сазана, судака, ляща, щуку, а сомів – до 30 кілограмів! Раків теж купа – куди ж без них.

Для любителів поспостерігати за фауною: у прибережних зонах мешкають зайці, дикі кабани, гуси, фазани, козулі.

На відміну від Ялпуга, Кугурлуй менш популярний серед відпочивальників. Тож, якщо наважитесь на подорож, все це багатство дістанеться вам.

Озеро Кагул – наодинці з птахами

Фото: Навколо світу. Україна

Де: біля села Нагірне, Ренійський район, Одеська область.

Кагул – це найпівденніша точка України після Криму. Тут спекотно і безлюдно – ідеальне місце, щоб сховатись від поганого впливу мегаполісів.

Часто сюди птахи прилітають, щоб перечекати зиму, їхні численні гнізда розкидані серед скель.

Навколо Кагулу інфраструктури нема, тому для відпочинку візьміть із собою намет та спальний мішок. За їжею відправляйтесь в село Нагірне неподалік – там знайдуться ознаки цивілізації на кшталт магазинів і навіть кафе.

Якщо ви – міський білоручка, і хочете доторкнутись до природи без дискомфорту, непоганий варіант – зупинитись в місті Рені, яке знаходиться за 30 км від озера.

На Кагулі можна купатися, рибалити, спостерігати захід сонця, сидячи на краю скелі. Тут не буде: комфортного відпочинку, туристів і зручних підходів до води (хоча якщо потоваришуєте з кимось з Нагірного, вам, може й підкажуть пару-трійку місць).

Озеро Нобель – початок Біловезької пущі

Де: поблизу сіл Нобель, Дідівка та Котира Зарічненського району, Рівненська область

Це найбільше озеро Рівненщини. Перші згадки про місцевість з’явилися 980 років тому. Озеро фактично перебувало на славно відомому шляху “Із Варягів у Греки”, за яким вікінги прямували в напрямку Чорного і Середземного моря – раніше тут розміщувалася стоянка “кочівників”.

Тут побачите прекрасні пейзажі, насолодитесь тишею і прямо таки розкішною природою: вода в озері чиста, у довколишніх лісах можна зібрати багатий урожай ягід і безліч видів грибів.

Заселеність місцевості – мінімальна. Туристи – нечисленні, рибалок теж небагато. Дивно, до речі, бо це дуже рибне місце.

Тут можна розбити намети, або зупинитися в спеціалізованих дерев’яних рибальських будиночках.

Пулемецьке озеро – маловідоме, через те, що друге

Фото: bug.org.ua

Де: села Пульмо, Залісся та Пулемець, Шацький район, Волинська область.

Так, Світязь забрав собі більшу частину слави Шацьких озер, що на Волині. І дарма – Пулемецькому теж є чим повихвалятись: довжина берегової лінії тут близько 16 км, а плесо – аж 1640 га.

Але увага: значна частина берегу заболочена, а для купання годиться південно-східний берег поблизу Залісся та частина озера, що зі сторони села Пульмо.

Науковці кажуть: водойма – льодовикового походження. Озеро доволі глибоке: максимальна його глибина – понад 19 метрів.

Пулемецького ще не торкнулася навала відпочивальників, тож за тишею та спокоєм – вам сюди. О, і за рибалкою: тут водяться поширені щуки, карасі й навіть червонокнижний вугор – до нього зась!

Біле озеро – гліцеринове озеро молодості

Фото: travels-ukraine.com

Де: село Рудка, Володимирецький район, Рівненська область

Це озеро карстового походження, а його вода – шовковиста на дотик через підвищений вміст гліцерину в воді. Через це Біле озеро часто називають “озером молодості”. А Білим прозвали за те, що з висоти пташиного польоту справді здається, ніби воно білого кольору.

Вода у водоймі настільки чиста, що навіть на глибині понад 1.5 метра можна побачити дно.

Кажуть, ще партизани УПА за допомогою цієї води загоювали рани й навіть лікували підстрілених коней. А ще цією водою колись лікувалась перша леді польської держави – Марія Пілсудська. Доставляли їй цілющу рідину вузькоколійкою прямо у Варшаву.

Тож, якщо хочете омолодитись, відпочити й наїстися лісових ягід в поліських лісах – їдьте на Рівненщину. 

Суспільство

На Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір

Опубліковано

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37).

Це анонсували на сторінці простору в Instagram.

Про архітектурну памʼятку

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37). Це відновлена пам’ятка архітектури в центрі Подолу, де за сюжетом роману Валер’яна Підмогильного “Місто” проживав головний герой Степан Радченко після переїзду до Києва. У творі згадується: “На Нижньому Валу одшукав тридцять сьомий номер, зайшов хвірткою на подвір’я і постукав на ґанку в глухі, поїдені червою двері…”.

На початку повномасштабного вторгнення представники Подільської громади вивчали будівлі, що могли б бути потенційними пам’ятками, але перебували під загрозою знищення. Вони знайшли цю будівлю, отримали її законно у власність і почали опікуватися нею. Зокрема, оформили статус щойно виявленої пам’ятки архітектури, повідомляє команда проєкту для The Village Україна.

Ця будівля, збудована у 1900 році, раніше дійсно була кузнею. Вона зберегла свою автентичність, зокрема композицію й фасади, що робить її цінною, пояснюють у департаменті культурної спадщини КМДА.

Читати також: Українські підлітки спільно із колишнім консультантом NASA написали книги про Марс

Про простір

Тепер у цьому просторі облаштовано культурний центр із галереєю. Першою подією стане фотовиставка-рефлексія митця Микити Журавльова, присвячена Одесі.

“Кузня” працюватиме з 12:00 до 21:00. Відвідати виставку можна у ці ж години. Вона триватиме 21 та 22 травня (з можливим продовженням), а відкриття відбудеться о 18:00.

Вхід – вільний донат, усі кошти будуть передані підрозділу ГУР МО “Химера”.

Нагадаємо, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Також ми повідомляли, що в Міністерстві оборони тестують електронну чергу в ТЦК та СП.

Фото: простір “Кузня”

Читати далі

Суспільство

Лише 115 сантиметрів зростом, але одна з найсильніших в Європі

Опубліковано

Марії — лише 115 сантиметрів, у пологовому від неї відмовилися батьки, вона має інвалідність… Та попри все пережите, дівчина не втратила віри ні в себе, ні у свої можливості, ні у свою країну! Маша є однією з найсильніших спортсменок у Європі серед паралімпійців і веде свій блог у соцмережі, аби мотивувати інших любити себе та не втрачати мотивації, що б там не було!

Історія дівчини

Привіт! Мене звати Марія, мені 33 роки і ви будете здивовані, коли побачите мене в повний зріст. Та, попри це, я живу повноцінним життям, сама себе збезпечую, професійно займаюся спортом, учасниця Паралімпійських ігор, призерка Кубку світу та чемпіонка України і Європи.

Додатково я займаюся ще блогерством. Знаєте, я завжди хотіла жити в Америці, але зрозуміло після повномасштабного втогнення, що я хочу жити в своїй країні. Незважаючи на всі труднощі, я зрозуміло, що Україна в моєму серці понад усе.

Моя історія почалась з 1991 року. Коли я народився, лікарі побачили, що я дитина з вадами і запропонували моїм батькам написати відмову. Вони це і зробили.

Родина, яка була поряд

Після цього я потрапила до дитячого будинку і там проживала до підліткового віку. У 14 років я попала до прийомної родини. Я побачила різницю між дитячим будинком та сімʼїю. З розуміла, що саме в той час, коли я потребувала родини, вони були поряд. Саме завдяки моїй родині я знайшла себе і зрозуміла, чого я хочу від життя.

Спортом я почала займатися з підліткового віку. Мені запропонував тренер, мій перший Олександр Анатолійович. Попала вперше на Паралімпійські ігри, це у 2012 році. Я побачила, що таке дійсно великі спортсмени, дійсно ті, які здобувають медалі, ті, які боряться понад усе заради того, щоб у першу чергу подолати себе. У спорті я здобула силу духу,також фізичні сили. Я зрозуміла, що в цьому житті треба завжди боротися. Спорт мені це явно показав.

Читати також: Це українські страви, про які ви навряд щось чули: давні рецепти кулінарної спадщини

Важка зустріч

У 28 років мені наснився сон, що в моїй квартирі моя рідна матір та її донька, моя сестра. Я це розповіла подрузі, і вона мені запропонувала поїхати та зустрітися з нею. Зустріч у нас була дуже тяжкою. Я сказала людині, що я на неї зла не тримаю. Хочу просто дізнатися, чому саме я така, чого так вийшло, що я залишилась без батьків.

Були питання дуже прості, не дуже складні для людини, яка має все знати. Але на відповідь я дуже багато чула брехні і неправди.

Матір по цей час приховує, що я є, що я жива. Я їй сказала, якщо ти будеш надалі мене приховувати, я не можу так надалі з тобою спілкуватися.

Я також поїхала, знайшла батька, ми з ним зустрілися. З батьком було все інакше. Батько – це та людина, яка показала, що ми всі люди, ми всі можемо помилятися. Найголовніше, що я побачила в ньому, що він хотів це виправити. Ми спілкуємось надалі, він мені дуже сильно допомагає, коли я потребую. З його сім’єю я також спілкуюсь, у нас дуже добрі і теплі відносини.

В своєму блозі я показую приклад, що попри всі життєві обставини і не зважаючи на те, що в мене є інвалідність, я живу повноцінним життям. Надалі я планую займатися ще спортом і зараз готуюся до Кубку світу. Потім вже буде ясно, чи попадаю я на Паралімпійські ігри в Париж 2024. Планую далі займатися і будую собі кар’єру саме в спорту.

Нагадаємо про 10 українських науковців, які змінили світ своїми винаходами.

Також ми повідомляли, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Читати далі

Суспільство

В Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

Опубліковано

Перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ відкрили у Києві. 

Про це повідомляють в Telegram-каналі ССО.

Фото: ССО

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Про центр

В ньому надають консультації з підготовки, забезпечення та умов проходження служби в Спеціальних операціях (ССО) та допомагають обрати військову спеціальність. Крім того, в рекрутинговому центрі можна отримати юридичну підтримку під час вступу на службу.

Фото: ССО

Центр розташований на Оболонській набережній, 7 (корпус №1) та працює щодня з 09:00 до 18:00. Також можна звернутися за номером 0 800 357 174.

Нагадаємо, що в київській поліції запустили кінологічний дитячий гурток.

Також ми повідомляли, що “Азов” показав унікальні кадри порятунку цивільних з “Азовсталі” (ВІДЕО).

Фото: ССО

Читати далі