Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпустка в селі. Топ 6 зелених садиб, куди вам варто навідатись в цьому році

Опубліковано

Ще в січні 2020 року Національна туристична організація України оголосила 2020 рік роком зеленого туризму. Остаточно цей тренд затвердила пандемія коронавірусу,  змусивши усіх городян роз’їхатись по селах та дачах, аби безболісно пережити самоізоляцію на природі.

І навіть після закінчення карантину українцям доведеться орієнтуватись на внутрішній туристичний ринок. Це підтвердила і голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів в коментарі інформаційному агентству Укрінформ. 

Ми в ШоТам постійно розповідаємо про недооцінений туристичний потенціал України, а тому залюбки розкажемо вам про шість зелених садиб, які дозволять городянам комфортно відпочити в оточенні природи. 

Ми підбирали їх за принципом, аби поблизу були річка, ліс чи гори. Тому читайте уважно, кожна з садиб має свою родзинку.

1. “Верховинський водограй”, село Синевирська Поляна, Закарпатська область

Колись ця місцина називалась Верхній Синевир.

А тепер тут зупиняються туристи, аби на власні очі побачити перлину Національного природного парку “Синевир” – однойменне найбільше природнє озеро Українських Карпатах. До Синевиру від селища близько 4 кілометрів.

Гостинний двір “Верховинський водограй” розташований за один кілометр від озера Синевир. На території є альтанка, мангал, гойдалка. А шість номерів в готелі коливаються від звичайних до напівлюксу.

Розваги: звісно, походи в гори, збирання грибів та ягід влітку, конні прогулянки. Ще неподалік знаходиться міжнародний реабілітаційний центр для бурих ведмедів неподалік. 

Що залишилось від цивілізації: тут є інтернет, ТВ, гаряча вода, кухня, сауна, парковка

Ціна: від 250 гривень з людини.

Контакти: можна детальніше прочитати про Гостинний двір тут. Або придивитись ретельніше до Синевирської поляни та підібрати садибу до смаку за посиланням

2. Екопоселення “Бiлочi”, село Шершенці (Одеська область)

Одесит Дмитро Скорик за фахом – викладач біології, хімії, релігієзнавець та фотохудожник. Його дружина Надія Скорик за фахом – художниця кіно, поетка та фольклористка. 

У 2010 році подружжя переїхало до села через бажання жити серед природи, споживати натуральну їжу та воду, і, звісно, розпочати власну справу.

Тоді ж і заснували етнохату “Білочі”

У 2017 році вони відкрили молочний мініцех і помаленьку перетворились на крафтову ферму. А сьогодні у їх садибі можна відпочити тим, хто прагне усамітнитись на природі під домашню кухню і випробувати стародавні традиції народу на собі.

Садиба розташована біля Шулянского яру, займає територію близько 2 га. За будинком – гора, поросла рідкісними видами трав, неподалік – річка і джерело питної води, пасіка і копанка (можлива рибалка). В радіусі 50 км немає жодного промислового об’єкта. Розміститися може 9 осіб.

Розваги: ​​екскурсія на возах по селу Шершенці, старовинний Храм Архангела Михайла, залишки водяних млинів, Панський колодязь з чудодійною водою, карстова печера. Поїздка в село Загнітків: екскурсія у вапняні шахти й печеру Кармелюка. Ознайомлення з народними ремеслами, проведення майстер-класів.

Що залишилось від цивілізації: інтернет, ТВ, гаряча вода, кухня, паркування.

Ціни: Екохата складається з двох окремих половин, в кожній по 2 кімнати та санвузол (туалет, душ, гаряча, холодна вода). Для сімейного відпочинку: хата розрахована на 11 місць і коштує 1800 гривень на добу.

По кімнатах: двомісна – 400 грн./доба, кімната для трьох – 500 грн./доба ; Половина хати повністю – 900 грн/доба.

Харчування триразове – 250 грн. з людини; дворазове – 200 грн. з людини.

3. “Соколиний хутір”, село Петрушівка (Чернігівська область)

Комплекс в козацькому стилі, який знаходиться недалеко від історико-культурного заповідника “Качанівка” з великим парком кінця XVIII – початку XX століття.

Тут у вашому розпорядженні будуть п’ять хат (з печами, старовинним начинням), колиба зі смаженими карасями та хрусткими дерунами, обов’язковий луг з м’якою травою та вихід до озера – чистого. 

Розваги: ​​екскурсії на возах історичними маршрутами, верхова їзда, прогулянки на катамаранах і човнах, велопрогулянки, рибалка, соколине полювання. Можна сходити в музей “Соколиного хутора” і подивитися на колекцію козацької й монголо-татарської зброї та інші артефакти. Ще серед цікавинок – карбування монети власноруч та виступ кінного театру козаків Соколиного хутора.

Блага цивілізації в наявності: від козацької лазні з запашним сіном – і до паркування.

Ціна: від 400 грн з людини.

4. Садиба “Понад ставом”, село Березова Рудка (Полтавська область)

Село Березова Рудка  була заснована в 1817 році гетьманом Скоропадським. Найбільший слід в історії села залишили поміщики Закревські, залишивши по собі великий палац, парк та унікальний храм-піраміду.

Садиба “Понад ставом” – це будинок на 6 осіб розташований впритул до палацового комплексу XVIII- XIX століття. Кімнати садиби оформлені в українському стилі – рушники, домоткані доріжки.

Розваги: ​​разом з дітьми можна взяти участь в майстер-класах з виготовлення писанок або дряпанок. Є, де покупатися, посмажити шашлики. Риболовля, велопрогулянки.

Блага цивілізації: телевізор, гаряча вода, кухня, паркування.

Ціна: 50 грн з людини, триразове харчування – 70 грн.

5. “Кобзарева колиска”, село Моринці (Черкаська область)

Садиба знаходиться в центрі села і поблизу водойми. Є великий сад, дві тінисті альтанки, тенісний стіл. У садибі є музей української старовини. Сам будинок може вмістити 10 осіб, але, якщо треба, можна ночувати ще й на сіннику.

Розваги: ​​в садибі створено кімнату шевченківських часів – зібрані предмети побуту селян XIX століття, все можна помацати, спробувати ним скористатися. Прогулянки: на велосипедах чи на конях, катання на возах. Можна напроситись на екскурсію в Моринське мисливське господарство – у ліс по гриби-ягоди та на риболовлю. А любителів не сидіти без діла тут навчать випікати хліб, ліпити глиняні вироби та оздоблювати їх петриківським розписом. 

Кому мало й цього – є можливість послухати тренінг від господарки щодо зеленого туризму як власної справи.

Ціна: за одну людину – 130 гривень на день. Триразове харчування – 170 грн на день.

6. Хутір “Касень”, Повчанська височіна, Рівненщина

Агросадиба “Хутір Касень” розташована у найвищій точці Рівненської області (Повчанська височина – 365 метрів над рівнем моря).

Власники свого часу покинули бізнес у Луцьку, бо завжди хотіти займатись вівчарством та зеленим туризмом. Кажуть: побудували агросадибу на місці чотирьохсотлітнього хутору для робочих, які видобували в місцевому лісі каміння для Дубенського замку.

Що залишилось від цивілізації: на території агросадиби є етнографічний музей українського села. Відпочити на території можна на чудовій терасі, виконаній в українському стилі, серед мальовничої природи. Є басейн та також парна (баня).

Розваги: цікавою особливістю агросадиби є можливість проведення курсу овіотерапії (лікування за допомогою овець) для всіх бажаючих. Вівцеферма є прямо на території садиби. До курсу овіотерапії господарі пропонують підходити системно: і вживати в їжу овечі сир та м’ясо, і носити речі з овечої шерсті. А також найголовніше, – проводити час з вівцями.

А якщо хочете драйву, тут є прокат велосипедів та квадроциклів, можливість здійснити фотополювання та зібрати ягід-грибів в місцевому лісі.

Ціни – за посиланням https://www.facebook.com/pg/hutirkasen2016

Суспільство

На Подолі в будівлі врятованої памʼятки відкрили арт-простір

Опубліковано

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37).

Це анонсували на сторінці простору в Instagram.

Про архітектурну памʼятку

На вулиці Нижній Вал, 37/20 відкривається культурний простір “Кузня” (drib37). Це відновлена пам’ятка архітектури в центрі Подолу, де за сюжетом роману Валер’яна Підмогильного “Місто” проживав головний герой Степан Радченко після переїзду до Києва. У творі згадується: “На Нижньому Валу одшукав тридцять сьомий номер, зайшов хвірткою на подвір’я і постукав на ґанку в глухі, поїдені червою двері…”.

На початку повномасштабного вторгнення представники Подільської громади вивчали будівлі, що могли б бути потенційними пам’ятками, але перебували під загрозою знищення. Вони знайшли цю будівлю, отримали її законно у власність і почали опікуватися нею. Зокрема, оформили статус щойно виявленої пам’ятки архітектури, повідомляє команда проєкту для The Village Україна.

Ця будівля, збудована у 1900 році, раніше дійсно була кузнею. Вона зберегла свою автентичність, зокрема композицію й фасади, що робить її цінною, пояснюють у департаменті культурної спадщини КМДА.

Читати також: Українські підлітки спільно із колишнім консультантом NASA написали книги про Марс

Про простір

Тепер у цьому просторі облаштовано культурний центр із галереєю. Першою подією стане фотовиставка-рефлексія митця Микити Журавльова, присвячена Одесі.

“Кузня” працюватиме з 12:00 до 21:00. Відвідати виставку можна у ці ж години. Вона триватиме 21 та 22 травня (з можливим продовженням), а відкриття відбудеться о 18:00.

Вхід – вільний донат, усі кошти будуть передані підрозділу ГУР МО “Химера”.

Нагадаємо, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Також ми повідомляли, що в Міністерстві оборони тестують електронну чергу в ТЦК та СП.

Фото: простір “Кузня”

Читати далі

Суспільство

Лише 115 сантиметрів зростом, але одна з найсильніших в Європі

Опубліковано

Марії — лише 115 сантиметрів, у пологовому від неї відмовилися батьки, вона має інвалідність… Та попри все пережите, дівчина не втратила віри ні в себе, ні у свої можливості, ні у свою країну! Маша є однією з найсильніших спортсменок у Європі серед паралімпійців і веде свій блог у соцмережі, аби мотивувати інших любити себе та не втрачати мотивації, що б там не було!

Історія дівчини

Привіт! Мене звати Марія, мені 33 роки і ви будете здивовані, коли побачите мене в повний зріст. Та, попри це, я живу повноцінним життям, сама себе збезпечую, професійно займаюся спортом, учасниця Паралімпійських ігор, призерка Кубку світу та чемпіонка України і Європи.

Додатково я займаюся ще блогерством. Знаєте, я завжди хотіла жити в Америці, але зрозуміло після повномасштабного втогнення, що я хочу жити в своїй країні. Незважаючи на всі труднощі, я зрозуміло, що Україна в моєму серці понад усе.

Моя історія почалась з 1991 року. Коли я народився, лікарі побачили, що я дитина з вадами і запропонували моїм батькам написати відмову. Вони це і зробили.

Родина, яка була поряд

Після цього я потрапила до дитячого будинку і там проживала до підліткового віку. У 14 років я попала до прийомної родини. Я побачила різницю між дитячим будинком та сімʼїю. З розуміла, що саме в той час, коли я потребувала родини, вони були поряд. Саме завдяки моїй родині я знайшла себе і зрозуміла, чого я хочу від життя.

Спортом я почала займатися з підліткового віку. Мені запропонував тренер, мій перший Олександр Анатолійович. Попала вперше на Паралімпійські ігри, це у 2012 році. Я побачила, що таке дійсно великі спортсмени, дійсно ті, які здобувають медалі, ті, які боряться понад усе заради того, щоб у першу чергу подолати себе. У спорті я здобула силу духу,також фізичні сили. Я зрозуміла, що в цьому житті треба завжди боротися. Спорт мені це явно показав.

Читати також: Це українські страви, про які ви навряд щось чули: давні рецепти кулінарної спадщини

Важка зустріч

У 28 років мені наснився сон, що в моїй квартирі моя рідна матір та її донька, моя сестра. Я це розповіла подрузі, і вона мені запропонувала поїхати та зустрітися з нею. Зустріч у нас була дуже тяжкою. Я сказала людині, що я на неї зла не тримаю. Хочу просто дізнатися, чому саме я така, чого так вийшло, що я залишилась без батьків.

Були питання дуже прості, не дуже складні для людини, яка має все знати. Але на відповідь я дуже багато чула брехні і неправди.

Матір по цей час приховує, що я є, що я жива. Я їй сказала, якщо ти будеш надалі мене приховувати, я не можу так надалі з тобою спілкуватися.

Я також поїхала, знайшла батька, ми з ним зустрілися. З батьком було все інакше. Батько – це та людина, яка показала, що ми всі люди, ми всі можемо помилятися. Найголовніше, що я побачила в ньому, що він хотів це виправити. Ми спілкуємось надалі, він мені дуже сильно допомагає, коли я потребую. З його сім’єю я також спілкуюсь, у нас дуже добрі і теплі відносини.

В своєму блозі я показую приклад, що попри всі життєві обставини і не зважаючи на те, що в мене є інвалідність, я живу повноцінним життям. Надалі я планую займатися ще спортом і зараз готуюся до Кубку світу. Потім вже буде ясно, чи попадаю я на Паралімпійські ігри в Париж 2024. Планую далі займатися і будую собі кар’єру саме в спорту.

Нагадаємо про 10 українських науковців, які змінили світ своїми винаходами.

Також ми повідомляли, що Олександр Усік переміг Фʼюрі та став абсолютним чемпіоном світу в надважкій вазі.

Читати далі

Суспільство

В Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

Опубліковано

Перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ відкрили у Києві. 

Про це повідомляють в Telegram-каналі ССО.

Фото: ССО

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Про центр

В ньому надають консультації з підготовки, забезпечення та умов проходження служби в Спеціальних операціях (ССО) та допомагають обрати військову спеціальність. Крім того, в рекрутинговому центрі можна отримати юридичну підтримку під час вступу на службу.

Фото: ССО

Центр розташований на Оболонській набережній, 7 (корпус №1) та працює щодня з 09:00 до 18:00. Також можна звернутися за номером 0 800 357 174.

Нагадаємо, що в київській поліції запустили кінологічний дитячий гурток.

Також ми повідомляли, що “Азов” показав унікальні кадри порятунку цивільних з “Азовсталі” (ВІДЕО).

Фото: ССО

Читати далі