Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Університети – в минулому. П’ять професій, які сьогодні можна опанувати онлайн

Опубліковано

Навіть топові університети світу сьогодні зізнаються: не встигають вчасно оновлювати навчальні програми, адже в умовах глобалізації світ змінюється щохвилини. 

Тож, хоч університет все ще дає непогану базу знань з обраної професії, все ж це слабка причина для того, аби витрачати 5 років свого життя на те, що можна вивчити за максимум рік. 

Цілий вищий навчальний заклад в силу своєї забюрократизованості не зможе крокувати в ногу з часом, а от одна людина з жагою до знань – цілком імовірно. 

Ми в ШоТам поміркували над цим, і обрали кілька професій, які можна опанувати в режимі онлайн у перервах між навчанням та роботою. Звісно, якщо ви морально готові до самоосвіти. 

Контент-фрілансер

Заробітна плата від $650 у сфері продажів до $2100 у сфері програмування*

Мова не тільки про журналістів чи копірайтерів. Створення контенту потребує все більшої кількості рук, і у цій сфері знадобляться фотографи, відеооператори та монтажери, автори коміксів чи карикатур – і ще багато вакансій.

Але навіть не думайте опановувати навички в класичних університетах, їх можна дістати онлайн, на профільних зустрічах чи спеціалізованих курсах, навіть в Youtube, як би банально це не звучало. Будьте готові до того, що усі хитрощі або секрети доведеться опановувати самотужки. 

Заробіток у цій сфері нестабільний, але насправді все залежить від проектів, в яких ви будете брати участь.

Data-аналітик

Фахівцям з досвідом роботи до 2 років роботи найчастіше платять $1000 на місяць**

Сьогодні, коли кількість даних “зашкалює”, їх обробка вимагає чималої зосередженості, уваги та аналітичних здібностей. Від переліку атмосферних показників за кілька років до визначення статистики настроїв споживачів якогось товару – сьогодні дані для аналізу може генерувати навіть ваш розумний пилосос. 

Data Science – це наука про методи аналізу даних і вилучення з них цінної інформації, знань. 

Data Analyst (аналітик даних) – це людина, яка проводить описовий аналіз даних, інтерпретує їх і подає звіт зацікавленим особам.

Він повинен відмінно знати сферу бізнесу, в межах якої аналізує дані, бути в курсі особливостей ведення бізнесу компанії, де працює, і вміти ці дані презентувати. 

Згідно зі статистикою ресурса для розробників dou.ua дата-аналітик в Києві найчастіше отримує $1500.

Поріг входу в цю професію порівняно низький і спеціальної технічної освіти від вас не знадобиться – лиш бажання навчатись. 

Основи курсу з Data Science можна пройти в Coursera, наприклад. Є також перекладений українською курс з аналізу даних на Prometheus.

Розробник мобільних додатків

Розробники зі знанням Java та досвідом роботи до 2 років отримують в Києві близько $820

Спеціалісти зі створення мобільних додатків на Android та iOS зараз – одні з найзатребуваніших  на ринку 

Згідно з даними dou.ua станом на кінець минулого року, найбільші зарплати серед програмістів зараз отримують ті, хто працюють з мовою Java. Зарплати для початківців або джунів, у столиці коливаються в межах $700-$900 доларів. 

Базові знання можна отримати на освітніх онлайн-платформах на кшталт Coursera чи Udemy.

Спеціаліст з відновлюваної енергетики 

За даними work.ua, зарплата цього спеціаліста починається від $680

Це справжній тренд у розвинених країн, а в України це поки що в новинку. 

Тенденція тільки починає набирати обертів, і скоро світова енергетика потребуватиме нових спеціалістів у цій галузі.

Що за обов’язки покладаються на такого фахівця? Наприклад, на вакансію від USAID шукають людину, яка допоможе в перегляді держполітики та норм щодо відновлюваної енергетики, допоможе оцінити сьогоднішню політику в енергетичному секторі. Обов’язків, насправді, набагато більше і детальніше про них можна прочитати тут.

Якщо ви вирішили розвиватись у цій галузі, має сенс переглянути декілька програм на Coursera. Наприклад, про відновлювальну енергетику та екологічне підприємництво. 

Front-end Developer

За даними work.ua, середня зарплата від $1000

Звичайний університетський курс не дає достатніх знань щодо професії front-end developer. 

Фронт-енд розробник – це програміст, що займається розробкою користувальницького інтерфейсу, тобто публічною частиною сайту в браузері. Головне завдання фронт-енд розробника – зробити максимально зручним взаємодію користувачів з сайтом або веб-додатком. Професія підходить тим, кого цікавила інформатика в школі. А ще – дизайн, тому що зовнішня привабливість сайту – також покладається на нього.

Аби розвиватись у цій професії, неодмінно доведеться проходити додаткові курси онлайн. Корисні програми є на Coursera, Udemy, Udacity, у Microsoft Academy.

А на сайті Coding The Smart Way навіть склали добірку актуальних курсів з frontend-розробки.

* У грудні 2019 року платіжна платформа Payoneer провела глобальне опитування фрілансерів з-поміж своїх користувачів, з опитаних – 15% опитаних респондентів – це фрілансери з України.  

** дані з сайту для розробників Dou.ua станом на грудень 2019 року.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі