Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Опубліковано

Наша країна щоразу дивує неймовірними пейзажами та мальовничою природою. А ми часто розповідаємо вам про найгарніші місця України. Цього разу ми дібрались до справжньої окраси природи — водоспадів. Тож, досить гнатись за all inclusive – подорожуйте Україною. Погляньте лише на ці вісім водоспадів. Їх точно варто відвідати кожному туристу.

1. Джуринський водоспад

Де знаходиться: село Нирків, Заліщицький район, Тернопільська область

Це найбільший рівнинний водоспад України, його висота становить 16 м. Джуринський водоспад приваблює своєю неймовірною красою, а розташований поруч з мальовничими руїнами Червоноградського замку. Тому його часто і називають Червоноградським.

Біля цього дива природи ходить чимало легенд. За однією з них, водоспад створили турецькі воїни. У 1620 році у спробах захопити Червоногородський замок турки пустили річку Джурин в інше русло, щоб збезводнити захисників фортеці. На берегах водоспаду, крім природних прикрас, можна побачити руїни стародавнього млина.

Біля Джуринського водоспаду неймовірна природа. Тут можна купатись, тому у теплу пору року варто завітати сюди з наметами.

2. Водоспад Шипіт

Де знаходиться: село Пилипець, Міжгірський район, Закарпатська область

Шипіт по праву вважають однією з головних природних пам’яток Закарпаття. Сюди щорічно приїжджають сотні туристів, щоб помилуватись водною стихією. Серед лісів та гір на північних схилах 14-метровий водоспад зачаровує своєю красою. Шипіт являє собою череду неймовірних каскадів, з яких з ревом стікає вода, що бере початок з підземного джерела Морське око.

Свою назву водоспад отримав за шум, який здалеку нагадує шепотіння. Сюди можна приїжджати у будь-яку пору року, адже навіть взимку Пилипецький струмок не замерзає повністю. А ще Шипіт славиться тим, що тут проходить незвичайний фестиваль, на який з’їжджаються представники неформального молодіжного руху.

Попри те, що водоспад знаходиться у віддаленій глибинці, потік туристів настільки великий, що сюди навіть їздять автобусні екскурсії.

3. Женецький водоспад

Де знаходиться: біля сіл Микуличин і Татарів, Івано-Франківська область

Женецький водоспад знаходиться в Українських Карпатах між масивами гірських хребтів Хом’як-Синяк та Явірник неподалік сіл Татарів і Микуличин Івано-Франківської області. Розташований цей мальовничий водограй на території Карпатського національного природного парку на висоті близько 900 метрів над рівнем моря.

Водоспад висотою всього 15 метрів. Він дуже молодий — йому менш як сто років. Водоспад виник у середині ХХ століття після потужної повені. У народі його називають Гук, оскільки є дуже стрімким та гучним. А ще на території довкола Женецького Гука є облаштовані оглядові майданчики, з яких відкривається чудовий краєвид на водограй.

4. Водоспад Кам’янка

Де знаходиться: с. Сколе, Львівська область

Знаходиться на території Національного природного парку Сколівські Бескиди. Водоспад невисокий — всього 7 м, а розділяє його наполовину гігантська кам’яна брила. Також навколо тут є величезні валуни, які впали сюди давним-давно під час землетрусу. Неподалік водоспаду є Журавлине озеро, яке прозвали Мертвим, бо у ньому немає ніякої живності через високий вміст сірководню.

Біля водоспаду все облаштовано для туристів — столики для перекусу, пункт прокату мангалів, місцеві продають фермерські вироби та сувеніри, а також є майданчики для гри у футбол і дитячі ігри. Тому на туристів це місце аж ніяк не бідне. Сюди можна їхати як сім’єю так і великою дружньою компанією, щоб гарно провести час і помилуватись неймовірної краси водоспадом.

5. Водоспад Кудринець

Де знаходиться: с. Зелена, Івано-Франківська область

Водоспад Кудринець розташований в Ґорґанах (гірський хребет Карпат) в напрямку південного сходу від невеликого гуцульського села Зелена. Він складається з каскадів та має загальну висоту близько 5 м, а ширину – 3,5 м.

Без перебільшення — це найцікавіший український водоспад. А все тому, що складається з великої кількості дрібних каскадів, які нагадують сходинки. Вода б’ється потоком об кожний щабель і тим самим водоспад схожий на сходи, які постійно рухаються. Чому б не поїхати в Карпати, щоб помилуватись цим незвичайним і дивовижним місцем? Радимо занотувати Кудринець у свій список must visit.

6. Водоспад Вчелька

Де знаходиться: с. Сінгури, Житомирська область

Не тільки Карпати славляться своїми водоспадами. Наприклад, в урочищі Шумськ поблизу села Сінгури розташована одна з найкрасивіших пам’яток Житомирщини. Цей каскадний водоспад складається з декількох східців, які досягають загальної висоти близько десяти метрів.

Цікаво, що цей водоспад є творінням людини, а не природи. Багато років тому під керівництвом генерал-майора Гаркуші та за допомогою солдатів Житомирської танкової бригади на річці Гнилоп’ять спорудили водосховище, відоме нині як “Гаркушине море”. Згодом дамба перетворилася на каскадний водоспад, викладений гранітом вручну. До речі, назву водоспаду пов’язують з прізвищем солдата “Вчелька”, який нібито загинув при будівництві. За іншою версією назва походить від хутора Вчелька, де жив місцевий лікар Франц Вчелька, якому належала ця територія.

7. Манявський водоспад

Де знаходиться: с. Манява, Івано-Франківська область

Це один з найбільших водоспадів України, який знаходиться у гірському масиві Карпат на Івано-Франківщині. Він живиться водами річки Манявка, долина якої має форму каньйону з високими стінками. Водоспад має загальну висоту 18 метрів і спадає вниз трьома каскадами.

Манявський водоспад є унікальною пам’яткою природи. Туристи можуть не тільки помилуватись його красою, а й скупатись у невеличкому озері біля підніжжя водоспаду. Кажуть, що воно має  ефект омолодження. У давнину це місце вважалося містичним, адже тут проводили язичницькі обряди. А за розповідями місцевих, вночі біля водоспаду можна почути спів німф.

8. Водоспад Пробій

Де знаходиться: м. Яремче, Івано-Франківська область

Якщо ви були у курортному місті Яремче, але не відвідали водоспад Пробій — варто повернутись туди ще раз. Пробій є одним з найкрасивіших і найпопулярніших водоспадів в Карпатах. До того ж. за потужністю потоку займає перше місце.

Раніше Пробій мав висоту аж 25 метрів (зараз 8). Але торговці підірвали водоймища, задля того, щоб займатись сплавом лісу. Це і вплинуло на висоту.

Помилуватись водоспадом можна з пішохідного мосту над ним. Крім цього, над самим водоймищем можна прокататись на тросах. Але це вже для любителів екстриму. Пробій є однією з візитівок Яремче, тому туристам варто обов’язково відвідати це прекрасне творіння природи.

Суспільство

В Києві запрацював перший рекрутинговий центр ССО

Опубліковано

Перший рекрутинговий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ відкрили у Києві. 

Про це повідомляють в Telegram-каналі ССО.

Фото: ССО

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Про центр

В ньому надають консультації з підготовки, забезпечення та умов проходження служби в Спеціальних операціях (ССО) та допомагають обрати військову спеціальність. Крім того, в рекрутинговому центрі можна отримати юридичну підтримку під час вступу на службу.

Фото: ССО

Центр розташований на Оболонській набережній, 7 (корпус №1) та працює щодня з 09:00 до 18:00. Також можна звернутися за номером 0 800 357 174.

Нагадаємо, що в київській поліції запустили кінологічний дитячий гурток.

Також ми повідомляли, що “Азов” показав унікальні кадри порятунку цивільних з “Азовсталі” (ВІДЕО).

Фото: ССО

Читати далі

Суспільство

Виставку “Європейська спадщина Донеччини та Луганщини” покажуть на Михайлівській площі

Опубліковано

21 травня о 12:00 відбудеться відкриття виставки, присвяченої культурній спадщині європейських країн на Сході України. Експозиція розповідатиме про внесок бельгійців, французів, німців, британців та американців на зламі XIX – XX століть.

Про це повідомляє МКІП.

Про виставку

Виставка має на меті розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка та Лисичанська, збудованих промисловцями з європейських країн. Відвідувачі зможуть побачити стан архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії, а також дізнатися про їхню руйнацію.

Ця виставка також має на меті розвінчати міф про те, що розбудова одного з найбільших промислових регіонів України належить Радянському Союзу. Часто забувається значний внесок європейських інвесторів у заснування міст, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади.

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

На відкритті виставки автор фільму “Євродонбас”, режисер-документаліст Корній Грицюк, проведе авторську екскурсію, розповідаючи про роботу з унікальними архівними матеріалами та процес зйомок фільму.

Виставка триватиме до 4 червня і буде доступна українською та англійською мовами. Місце проведення – Михайлівська площа, що розташована поблизу “Стіни пам’яті”. Ближче укриття можна знайти за адресою вул. Велика Житомирська 2а, що знаходиться в підземному паркінгу готелю InterContinental Kyiv.

Нагадаємо, що як у Ворохті дітей “всиновлювали”.

Фото: афіша виставки

Читати далі

Суспільство

Людмила Старицька – письменниця, яка боролася за вільну Україну

Опубліковано

Донедавна в Україні було понад 200 вулиць імені російського письменника Горького… Але жодної на честь його однолітки — української письменниці Людмили Старицької-Черняхівської. Чию доньку вбили совєти, а її замучили за те, що вона боролася з їхньою брехнею та будувала вільну Україну. Сьогодні в Україні 3 вулиці названі імʼям Старицької, про яку ми маємо знати більше.

ШоТам разом з проєктом «Стріткод» розповідає про людей, на честь яких названі наші вулиці.

Історія письменниці

Людмила Старицька-Черняхівська народилася 29 серпня 1868 року в Києві. Її батько — письменник Михайло Старицький, а мати Софія — рідна сестра композитора Миколи Лисенка.

У русифікованому Києві саме батьки прищепили Людмилі любов до української мови. Дівчина з дитинства складала вірші та казки, вивчала німецьку мову й історію. У школі подружилася з Лесею Українкою, яка згодом підштовхнула її перекладати тексти на українську. З 20 років перекладала твори світових авторів з німецької та російської в літературному гуртку «Плеяда».

Одружилася з лікарем-гістологом Олександром Черняхівським — родичем Михайла Грушевського. У 32 роки в них народилася донька Вероніка, яка теж стала поетесою та перекладачкою. Людмила стала співавторкою багатьох творів батька. Разом вони написали трилогію «Богдан Хмельницький».

Головна тема її творів — історична правда про Україну без перекручених московією фактів. Найяскравіші твори Людмили – «Жива могила», «Гетьман Дорошенко», «Іван Мазепа», «Розбійник Кармелюк».

Читати також: В Сумах запрацював реабілітаційний спецпроєкт для ветеранів та цивільних

Громадська діальність

1908 року Старицька стала членкинею Товариства Українських Поступовців — координаційного центру українських сил. Їздила до Сибіру, щоб організувати комітет допомоги українським полоненим і переселенцям.

У Першу світову працювала в шпиталі сестрою милосердя. Там навчала поранених української мови й історії. Таким чином Людмила готувала військо до Української революції. У 1917 році з падінням царату Старицька стала однією з засновниць Української Центральної Ради.

Розвиток культури

У ті часи Людмила зосередилась на розвитку українського кінематографа. Організувала кінематографічну секцію при УЦР, писала сценарії, займалася зйомками фільмів. Після поразки Української революції постало питання про еміграцію, – але Людмила залишилася в Києві.

Жінка продовжувала писати й організувала вдома літературний салон для письменників.

Початок репресій

1930 року її разом з чоловіком заарештували за нібито приналежність до Союзу визволення України. Судовий процес відбувався в Харкові в оперному театрі, й квитки на нього видавали, як на виставу.

Подружжя засудили до 5 років позбавлення волі, але влада продемонструвала «милосердя». Вирок замінили на умовний і вислали родину до Сталіно, де Людмила займалася перекладами.

У 1936 році подружжя повернулося до Києва, але за 2 роки на них чекав новий удар від більшовиків. Доньку Вероніку звинуватили в шпигунстві на користь Німеччини. Вона була дружиною німецькою банкіра, прожила з ним лише рік, але це стало приводом для затримання.

Вероніку розстріляли в Києві того ж року, коли винесли вирок. А до того на допитах НКВДисти над нею знущалися та катували. Людмилі про вбивство доньки не сказали, натомість збрехали, що відправили Вероніку в заслання. Людмила їздила до Сибіру та шукала свою Рону. Писала листи до сталіна, ворошилова, калініна.

У цей же час важко захворів згорьований чоловік Старицької та через рік помер. Людмила жила разом із сестрою в Києві до 1941 року, поки в її двері знову не постукали НКВДисти.

Смертельний вирок

Вчинили обшук, звинуватили в українському націоналізмі й антирадянській діяльності. Уже літніх сестер під конвоєм відправили «телячим» вагоном до Казахстану. 73-літня письменниця померла в дорозі. Конвоїри просто викинули мертву з вагона. Вона так і не дізналась, що сталося з її донькою…

А точна дата й місце смерті самої Старицької досі невідомі. У 2000 році в Україні вийшла перша збірка Людмили Старицької-Черняхівської «Вибрані твори».

Памʼять

Сьогодні в Києві, Черкасах і селі Лящівка на Черкащині є вулиці на її честь. Щоб про письменницю знали більше людей, проєкт «Стріткод» готує особливу табличку на її вулиці в Києві. Відсканувавши QR-код, ви знайдете цікаві та важливі факти про видатну українку Людмилу Старицьку.

Дізнавайтеся про Людмилу Старицьку-Черняхівську, яка вірила в Україну до останнього подиху!

Нагадаємо, що в Міністерстві оборони тестують електронну чергу в ТЦК та СП.

Також ми повідомляли, що стали відомі найпопулярніші вакансії в ЗСУ: кого шукають найбільше.

Читати далі