Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як відрізнити крафт від мас-маркета? Радять український виробник та блогерка

Опубліковано

Донедавна крафт асоціювався в українців тільки з пивом, звареним у маленьких приватних броварнях. Тепер так називають практично будь-який товар, де ручна робота і якість поєднується з обмеженою кількість товару і його оригінальністю.

Де та межа, яка відрізняє крафтове виробництво від мас-маркета? Ми в ШоТам в партнерському спецпроекті з Олексієм Масюткіним розбирались у цьому. Він – крафтяр з Нової Каховки, що на Херсонщині, який з дружиною вже п’ятий рік займається виробництвом крафтових гаманців. А україномовна тревел-блогерка випробувала на власному досвіді, наскільки надійна українська крафтова продукція для екстремальних подорожей.

Довідка. Слово “крафтовий” походить від англійського слова “craft”, що означає “майстерна робота” або “ремесло”.

 Олексій Масюткін

Олексій Масюткін

засновник родинного виробництва NUB-Leather Goods-

За освітою юрист, а в крафтове виробництво прийшов у 2015 році зі сфери продажів. Зараз разом із дружиною та двома помічницями відшивають більше 20 різних моделей гаманців з відбитком соснової шишки у нижньому правому кутку виробу. 
Назву придумали на родинному пікніку у 2015 році. Трапилась на очі соснова шишка, і подумалося, що її відбиток на шкірі буде круто виглядати.
За тим з’ясувалося, що шишка в перекладі з англійської – це NUB. Друге значення NUB у перекладі означає “суть”. Суть в деталях – це і стало слоганом бренду NUB-Leather Goods (Наб Лезер Гудс).

Чим крафтові речі відрізняються від мас-маркету?

Завжди задавався питанням: чому ручна робота у виробах з мас-маркету коштує 2000$, а робота моїх колег -українських крафтовиків – вдесятеро дешевша і досі не сприймається серйозно. 

І це попри те, що крафтові вироби мають багато переваг. Розповім про них на власному прикладі: 

1. Ручна робота і гарна якість

Пробували колись порівняти вироби, які шиються на промисловій машинці і ті, що пошиті вручну? 

Перш за все, на що треба звернути увагу, це той шов, яким зшита річ. Машинну стібку на шкірі одразу видно: тонша нитка, сліди від машинки на шкірі. Ручний шов акуратніше виглядає, і за рахунок ручної роботи є змога прошити річ – чи то сумку, чи то гаманець – товстішою і якіснішою ниткою. 

2. Ексклюзивність

Крафтові підприємства – це, як правило, невеликий сімейний бізнес. А, отже, і маленькі партії виробництва. Тобто, ви не зустрінете тисяч людей з таким же виробом, як у вас. 

3. Відповідальність і можливість усунути недоліки

Крафтові підприємства дуже відповідально ставляться до власної репутації. Бо раптом щось не так – і один негативний відгук здатний поховати ваш бізнес, який будувався роками. Ми у NUB-Leather Goods- відповідаємо за якість власних виробів, усуваємо всі недоліки за власний рахунок, маємо навіть можливість післягарантійного обслуговування. 

4. Невисока ціна

Крафтові вироби у рази дешевші від аналогічних з мас-маркету. Адже ви не переплачуєте за бренд і отримуєте якісні матеріали замість дешевого кожзаму. 

Але, мені здається, це характерна риса лише для українського ринку. А десь в Британії за пошив виробу у крафтовій майстерні вам доведеться викласти кругленьку суму. 

Сімейний бізнес і робота вручну: а ваше підприємство точно крафтове?

За п’ятий рік роботи зі шкірою я точно визначив для себе, коли переді мною дійсно крафтова продукція, а коли – підробка з Алі Експрес зі штампом українського виробника. 

Крафтом називають продукти, зроблені не на заводі, а в майстерні, маленькими партіями і за індивідуальними рецептами.

Ціни на гаманці у  NUB-Leather Goods- стартують від 275 гривень. Прошиті вони вручну вощеними нитками, що міцніші за звичайні

Крафтовики – не просто бізнесмени, це вже очільники сімейної справи. Може, вони і займаються рутинною ручною роботою, але вона приносить їм задоволення. Кожен з нас знає і вміє самостійно виготовити кожну дрібницю в процесі виробництва. 

У центрі задуму крафтового бізнесу – вища якість виробу і натуральні матеріали або інгредієнти. Тобто, якщо ми говоримо про крафтове пиво – це майже завжди маленька сімейна пивоварня, унікальний рецепт і добірні матеріали.

Якщо ж говорити про наші гаманці – то це якісна шкіра від українського виробника і міцна німецька вощена нитка, просочена спеціальним восковим розчином. Він робить нитку, а відповідно і сам виріб більш довговічним.

І ще один невід’ємний елемент, який виникає, коли працюєш руками – це любов, яку вкладаєш у продукт, зробивши його власноруч.

Не захотіли працювати “на того дядька”

Якщо коротко, на початку 2015 року нам набридло працювати на дядька, захотілося чимось зайнятися своїм. 

Якось несподівано для себе потрапили на Гешефт Garage Sale в Одессі, де нашу увагу привернули саме вироби зі шкіри, після чого і вирішили займатися саме пошивом аксесуарів зі шкіри. А з весни 2016 року ми вже представляли свої перші колекції на ярмарках “Всі. Свої “, Made in Ukraine та UA Made.

Так ми вирішили залишити наші старі роботи, розробили та захистили бізнес-план, після чого отримали невеликий грант і на маленьких ресурсах почали наш бізнес.

Весь 2016-2017 рік ми провели, відвідуючи всі ці ярмарки, активно презентуючи продукцію  NUB-Leather Goods- людям оффлайн, щоб вони самі на дотик переконувалися: ручна робота в нас – не на папері.

Що треба для старту і де продавати крафтові вироби сьогодні?

Нитка, дві голки, підготовлені отвори у викроєній шкірі й старий добрий сідельний шов – все, що знадобилося мені з дружиною, аби почати власну справу. Ми і викроювали, і зшивали гаманець вручну.

Першими покупцями NUB-Leather Goods- були друзі і знайомі. А сьогодні наша головна точка реалізації – магазин на Хрещатику “Всі.Свої”.

Вона виводить нас на самоокупність з невеликим прибутком. 

Сьогодні наші гаманці, холдери, візитниці виготовляються лімітованими партіями. Але час підштовхує нас до розширення.

Тому зараз працюємо над сайтом та соцмережами і вже робимо кроки до масштабування бізнесу.

Українська продукція все популярніша і може конкурувати з іншими країнами

Юлія Беркута

Народний блогер України 2019 у номінації “Подорожі”

Постійно подорожує (нещодавно, приміром, повернулась з Лофотенських островів, що в Норвегії). Погодилась на невеличкий експеримент: оцінити надійність шкіряного виробу для подорожей – як людина, що вміє обирати речі, які не підведуть в дорозі.

З кожної подорожі я намагаюсь привезти щось оригінальне, цікаве і практичне. Точно так же і в подорожі з собою беру речі, які не підведуть. Часом місця, у яких я буваю, екстремальні, і важливо, щоб там нічого не підвело. 

Є кілька улюблених речей, які завжди зі мною під час подорожей, а тепер до них додався шкіряний холдер Wrap від Nub Leather. 

Я – людина список, і щоб нічого не забути – все записую у нотатник. Задоволена якістю і візьму з собою у наступну подорож свій нотатник – вже у шкіряній обкладинці.

Не можу сказати, що маю лайфхаки, та принцип «ціна-якість» – завжди те, чим керуюсь обираючи навіть сувенір. Але мені особливо приємно тримати у руках предмети зроблені в Україні. Українська крафтова продукція за останні роки стала більш популярною, з’явилось розмаїття і на фоні цього кожен виробник приділяє увагу якості, тому я вважаю, що вона здатна скласти конкуренцію у своїх нішах виробам з інших країн.

View this post on Instagram

Я є людина-список. Будь яка думка, план, ціль, набір речей у подорож – все має бути записано, щоб не забути. І як приємно потім викреслювати ті пункти з задоволенним обличчям😁 ⠀ Хто тут ще такий? Зізнавайтесь) ⠀ Це я до чого, погодьтесь, що може бути приємніше, ніж огорнути свої ідеї і плани у красиву обкладинку? ⠀ Так тішусь щоразу відкриваючи софтбук від українського виробника @nubworkshop Софтбук – це не просто блокнот, а аксесуар тривалого використання. Можна змінювати паперові блоки після того як вони закінчаться, а обкладинка з натуральної шкіри буде слугувати і надалі. ⠀ @nubworkshop це майстерня з виготовлення аксесуарів зі шкіри, дизайн яких грунтується на простоті і функціональності. Вся продукція – ручної роботи від початку до кінця. Всі продукти виготовляються виключно з натуральної шкіри, зшиваються вручну вощеною ниткою, яка забезпечує більш міцніший шов, ніж машинна стібка. ⠀ Крафтові речі – ідеальні подарунки собі або друзям, а особливо приємно мати надійні і оригнальні аксесуари від українського виробника. Рекомендую від душі, і нехай всі ідеї і плани збуваються☺️

A post shared by YULIIA BERKUTA create & travel (@juli_berk) on

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі