Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Адвокати — але від економіки. Як економісти рятують компанії від космічних штрафів і хочуть “автоматизувати” бухгалтерів

Опубліковано

Зазвичай власники бізнесу не занурюються в роботу з рахунками і податками. Навіщо, адже за це вони платять бухгалтеру. Моментом пізніше підприємству прилітає величезний штраф від податкової, і тоді вже легше його закрити, ніж за будь-яку ціну витягати з прірви. 

“Операційники”, — називає таких “колег” по цеху власниця компанії бухгалтерів на аутсорсі Леся Катанова. Вона побудувала велику компанію з нуля на зарплату, зекономила сотням підприємств мільйони доларів. А тепер збирається повністю автоматизувати працю бухгалтерів, що виконують низькокваліфіковану роботу.  

Леся Катанова

Леся Катанова

власниця бухгалтерської компанії “Солвенсі”

Розповідає: перше, що з’явилось у компанії — це назва та логотип. “СОЛВЕНСІ” з англійської означає фінансове здоров’я. А мангуста як логотип обрали через те, що це дуже швидке й зосереджене створіння — як і кожен з її команди, каже Леся.
Сьогодні у компанії 250 постійних клієнтів, а ще двом тисячам підприємств її фахівці допомогли уникнути мільйонних штрафів та фінансового краху.

Додаток позбавить “операційників” марудної роботи 

На ринку бухгалтерських послуг зараз мало професіоналів, здатних не просто вносити необхідні дані в програму бухобліку, але й проконсультувати власника бізнесу. Людина, мета якої просто впорядкувати звіт, не може вивести з отриманих даних жодного економічного висновку.

Тому підприємства з власними бухгалтерами все одно звертаються до аутсорсингових бухгалтерських компаній за консультаціями. Причому з елементарними питаннями: як платити менше податків, чому податкова нарахувала податок на додану вартість більше, ніж розраховували самостійно. 

Ми у “Солвенсі” розуміємо, що ще кілька років — і професія бухгалтера повинна буде зникнути, звільнивши місце для більш крутих речей — творчості і професійного росту.

Тому зараз розробляємо програмне забезпечення, що повинно взяти на себе автоматичну роботу бухгалтера, залишивши тому час на професійний розвиток.

Шукаємо команду для бухгалтерського стартапу

Аналогів в Україні такому додатку немає взагалі, в Росії щось є в зародковому стані — просто для комунікації між бухгалтерією на аутсорсі та клієнтом.

Черговий комунікатор — це зовсім не те, що ми задумали. Хочемо розробити програмне забезпечення, яке би повністю автоматизувало роботу бухгалтера.Тому зараз шукаємо IT-команду, яка нам в цьому допоможе. А ще — можливості для фінансування. Ми готові віддати ідею тим IT-фахівцям, які за неї візьмуться. Все, що треба “Солвенсі” — це технічне рішення, яке дозволить повноцінно зосередитись на розв’язанні проблем усіх видів бізнесу.

Як зекономити клієнту 20 мільйонів гривень

На нашому сайті ми ведемо загальний підрахунок грошей, які зекономили клієнтам більш як за 11 років роботи. Зараз це близько 3,7 мільйона доларів.

Сьогодні кожен випадок, з яким працюємо, яскравий по-своєму. Але в кожного кейсу є спільні риси: терміни “на вчора”, вимоги зробити майже чудо. Моя команда завжди справляється.

Як правило, якщо ще щось можна зробити, ми витягаємо компанію з кризи. Але якщо кількість штрафів перевищує ефект від майбутньої діяльності підприємства, то зводимо його діяльність нанівець. Натомість відкриваємо нове — проте це вже зовсім екстрена ситуація.

Пам’ятаю випадок з розряду “майже диво”, коли ми у “Солвенсі” готували всеукраїнське сільськогосподарське підприємство до податкової перевірки за три роки.

Команда фахівців за тиждень проаналізувала просто гігантський об’єм документів, працювала буквально цілодобово. Називати фірму не буду, але ми їм тоді 20 мільйонів гривень на штрафи зекономили.

Чим вашому бізнесу загрожує брехня бухгалтера і як від неї врятуватись

Коли підприємець наймає на роботу бухгалтера, то упевнений за замовчуванням, що перед ним фахівець. А за фактом часто виходить так, що директор підприємства не підозрює, що у нього в документах повний бардак.

За роки роботи ми у “Солвенсі” навчились виділяти ознаки непрофесіоналізму серед своїх колег по цеху. Ось кілька з них:

1) Час, за який ви отримуєте інформацію.

Уявіть ситуацію: ви попросили у бухгалтера дані про заборгованість перед постачальниками — це елементарна інформація. Якщо йому треба більше, ніж пів години, щоб сформувати документ, отже, він формує його прямо зараз — і вручну. А у вас немає обліку в режимі реального часу. Отже, у разі чого не зможете вчасно зреагувати на проблему.

2) Відсутність податкового планування.

Якщо бухгалтер заздалегідь не знає, скільки вам як власнику бізнесу доведеться заплатити податків, це ознака того, що людина в останній момент підготувала звіт. В якому, зовсім не факт, що все в порядку.

3) Обман.

У нашій практиці траплялись випадки, коли бухгалтери обманювали власних директорів. До того моменту, поки штрафи не ставали непосильным, власники бізнесу навіть не знали про неприємний сюрприз від податкової. 

Майже адвокати. Але від економіки

Ще коли я була підлітком, то мріяла бути адвокатом, надивившись американських серіалів про судову романтику. А потім так вийшло, що провчилась на економічному факультеті аж до аспірантури. Про що не шкодую, бо як фахівець там отримала ширший погляд на економічні процеси.

Потім працювала на підприємстві “Хортиця” заступницею фінансового директора. Якось так вийшло, що там я отримала поштовх для своїх амбіцій. І зрозуміла: мені по суті характеру потрібно своїм бізнесом займатися.

Сьогодні у “Солвенсі” є офіс на 400 квадратних метрів, 26 унікальних експертів, яких ми “виростили” самі. За 11 років ми врятували або допомогли розвинутись з нуля аж 2000 підприємствам. 

У кожного в команді — своя сфера відповідальності. Приміром, людина, що займається зарплатами, знатиме про операції з нею все. Наші працівники занурюються в свою тему, аналізують законодавство, беруть участь у профільних тренінгах та семінарах. На відміну від штатних бухгалтерів, які змушені робити все підряд.

У якомусь сенсі моя дитяча мрія здійснилась. Мої працівники майже як адвокати: точно так же представляють інтереси наших клієнтів, лиш врегульовують економічні питання, ведуть бухгалтерію. А у разі потреб рятуємо від податкових  проблем цілі бізнеси.

На початку поширювали інформацію сарафанним радіо

Якщо на старті бізнесу відразу немає значної суми грошей, то саме сарафанне радіо і власна репутація приведуть перших клієнтів. Принаймні, так було в мене. 

Мою компанію ми разом з подругою започаткували у 2008 році. Тоді вночі на кухні чаклували над замовленнями клієнтів. А паралельно встигали працювати, витрачаючи всю заробітну плату на просування.

Пам’ятаю, в першу чергу тоді зробили сайт. І вирішили надіслати нашим потенційним клієнтам надруковані в типографії гарні листи на фірмових бланках, у фірмових же конвертах. І цей хід взагалі не спрацював!

Зате допомогло сарафанне радіо та репутація. Так завдяки допомозі друзів, зв’язкам, що залишились ще з роботи у “Хортиці”, у нас з’явилися перші клієнти.

Сьогодні ціни за послуги у нас ринкові, а працюємо на совість. Ну і треба врахувати штрафи, які людина заплатить за помилки в бухгалтерській документації: вони незрівнянно вищі.

Буває, спершу чуєш від підприємця: “Є “контора”, що зробить звітність задешево”. А через деякий час, з парочкою штрафів за плечима від такої співпраці, він все-одно повертається до нас.

Як вберегли підприємців від чужих помилок

Зазвичай клієнт, якщо хоче вберегти себе від професійних помилок бухгалтерів чи аудиторів, власноруч укладає контракт зі страховою компанією. Ми ж взяли за приклад закордонних колег і самі за замовчуванням застрахували своїх клієнтів від можливих помилок. 

За одинадцятирічну практику компанії таких випадків не було. Тому професійну відповідальність ми застрахували, щоб показати: у “Солвенсі” ніколи не помиляються. Це означає, що якщо через роботу наших фахівців оштрафують, страхова компенсує всі збитки. 

В українських колег по цеху поки що не знайшла такої практики. Але думаю, це реальний спосіб довести професіоналізм і клієнтам і конкурентам.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі