Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Випередити конкурентів. Сім порад для підприємців від американського бізнесмена

Опубліковано

Як бізнесу втриматись у світі, де конкуренція постійно змушує претендувати тільки на перше місце? Це складно, хоч і не неможливо, пише у власній колонці Forbes бізнес-тренер Ларрі Майлер. 

Гігантам на кшталт Pepsi, KFC та Zara легко виділитись з-поміж інших брендів, каже він. Не в останню чергу, за рахунок частки ринку, яку вони займають. Але от що робити малим підприємствам, що змушені конкурувати з великими компаніями за впізнаваність?

Ларрі Майлер розповідає про сім способів виділитись з натовпу для вашого бізнесу. Ці поради, каже Ларрі, добре працювали на багатьох його клієнтів. Комусь вони можуть здатися банальними, але і досі працюють на 100%. Можливо, деякими з цих семи способів вже скористались і ви?

Зробіть обслуговування таким, аби будь-який клієнт відчув себе “віпом”

Існує міф, що обслуговування клієнтів має значення лише для сфери послуг. Це неправда: абсолютно усі клієнти сподіваються на якісне обслуговування і не будуть миритися з очікуванням у довгих чергах чи терпіти грубощі від вашого персоналу. За нашими дослідженнями, близько 75% клієнтів вважають обслуговування клієнтів справжнім тестом на компетентність компанії. Тож перша порада: ставтесь до своїх клієнтів як до осіб блакитної крові.

До відомих компаній, що мають чудове обслуговування клієнтів, належать Amazon та Hyundai. Для малого та середнього бізнесу ця порада працює навіть краще, адже сприяє лояльності, надзвичайній підтримці бренду клієнтами.

Визнавайте та розв’язуйте проблеми в обслуговуванні

Це доведеться робити, якщо прагнете побудувати міцніші стосунки з клієнтами. Майте на увазі, вони порівнюють досвід спілкування з вами з комунікацією з іншими брендами. Повірте: навіть одного невирішеного конфлікту може бути достатньо для того, щоб поставити хрест на вашому продукті. Негативний досвід поширюється зі швидкістю пожежі через соціальні медіа та плітки. 

Тому будьте завжди на вершині, поліпшуйте досвід співпраці з клієнтами, виходячи за межі правил бренду, якщо треба. 

Одним із правил є прийняття брендом власних помилок, винен він чи ні. Клієнти йдуть до бізнесів, які визнають свої помилки та вживають заходів для їх виправлення. Після правильно врегульованого конфлікту відносини з клієнтом можуть бути навіть міцнішими, ніж до виникнення проблеми.

Будьте чесні щодо своїх товарів та послуг

Чесність – це не просто найкраща політика. Це має бути ваша основна політика у комунікації з клієнтами. Не можете доставити товар у встановлені терміни? Обов’язково повідомте про це своїх покупців. 

Брехати клієнтам – це як стріляти собі в ногу. Якщо ваші клієнти зловлять вас на брехні, то втратять віру у вас. А далі – пам’ятайте про те, що погані новини поширюються зі швидкістю пожежі. 

Однією з поширених форм нечесності в бізнесі є спроби усіма правдами і неправдами приховати погані новини. Але насправді, чим швидше ви ними поділитеся і правильно все поясните, тим більше ваші клієнти поважатимуть вас. 

Придумайте щось нове

Будуйте свій бізнес, використовуючи нові технології та впроваджуючи нові процеси, продукти та рішення. Наприклад, активно спілкуйтесь у соцмережах з користувачами, створюйте для них мобільні додатки, оскільки все більша кількість покупців вважає за краще працювати з вами через свої гаджети. 

Усі ці способи привернення уваги допомагають бізнесу виділитися з натовпу. Однак інновації треба застосовувати, коли справи у вашій компанії йдуть хоча б добре.

Не забувайте про корпоративну соціальну відповідальність

Деякі можуть стверджувати, що головна відповідальність компанії – це піклуватися про клієнтів, працівників та власників. Але яка додаткова цінність вашої компанії для світу? Експерти вважають, що, окрім виконання очевидних функції, бізнес повинен піклуватись і про суспільство також. Подивіться на Microsoft. Там є чудові програми з корпоративної соціальної відповідальності, які не лише допомагають суспільству, але й сприяють тому, що корпорація з’являється в новинах. 

Так це і працює: програми, які демонструють важливу роль бізнесу у розвитку суспільства, допомагають підприємству залишатись у свідомості клієнтів, покращувати їх доброзичливість і часто навіть приносять більший дохід.

Створіть блог для вашого бренду

Більшість компаній, що думають наперед, знайомі з перевагами, які дає їм корпоративний блог. Якщо ви шукаєте спосіб ділитися ідеями та мрієте, аби ваш бренд отримав свій власний “голос”, беріть з них приклад і почніть активно вести сторінки в соцмережах та сайт. 

Ви можете наповнювати їх самостійно, залучати співробітників, або найняти комунікаційника. Тільки майте на увазі: відверто рекламний текст відверне читачів, а от приверне дружній ton of voice, проникливий, розважальний та навчальний контент.

Запропонуйте клієнтам гарантії

Ви можете гарантувати доставку наступного дня? Ви достатньо впевнені у своєму продукті чи послузі, щоб поручитись за нього на 100%? Якщо так, говоріть про це, гарантуйте це. 

Додайте ці гарантії на ваш сайт, і цим ви покажете, що по-справжньому дбаєте про власних клієнтів. 

Зробіть гарантії власною фішкою і дотримуйтесь цих обіцянок, що б не сталось. 

Виділитись серед натовпу інших бізнесів – непросте завдання, виконання якого постійно ускладнюється. Адже конкуренти теж не стоять на місці. Але одна або декілька з цих тактик гарантовано створять перевагу для вашого бренду. Не забувайте лиш дбати про системність їх виконання. 

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі