Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Гірськолижні курорти України Гірськолижні курорти України

Суспільство

Гірськолижні курорти України: 6 альтернатив Буковелю

Опубліковано

Нарешті настав період, коли можна одягнути лижний костюм та вирушити підкорювати засніжені вершини. Але для цього не обов’язково їхати в Буковель. В Україні це не єдине місце для активного зимового відпочинку. Тож, переглядайте нашу підбірку “Гірськолижні курорти України”, збирайте рюкзак та гайда розсікати на лижах і сноубордах.

Гірськолижний спортивний комплекс “Протасів Яр”

Гірськолижні курорти України Гірськолижний спортивний комплекс "Протасів Яр"

Київський учасник підбірки “Гірськолижні курорти України”. Відчути себе неначе у Буковелі можна у Протасовому Яру. У першому гірськолижному комплексі Києва кияни та гості столиці зможуть розважитись на засніжених схилах. 

Не переживайте, що сніг ще не випав, тому немає можливості покататись на лижах чи сноуборді. Комплекс обладнаний сніговими гарматами. На території є 4 траси різних рівнів складності для лижників та сноубордистів: навчальна траса — 150 метрів, траса для початківців лижників — 275 метрів, комбінована траса для вдосконалення навичок — 500 метрів, а також траса для спортсменів і досвідчених любителів, сертифікована Міжнародною федерацією гірськолижного спорту, довжиною 320 метрів.

Якщо ви хочете уникнути великої кількості людей на схилах, то комплекс працює і вночі. Всі траси освітлюються.

Де: Київ, вулиця Протасів Яр, 23-А

Ціни: один підйом — від 20 грн, денний абонемент (шість годин перебування у комплексі) — від 80 грн, нічні катання з безлімітним користуванням виходами на сніг та витягами — 300 грн.

Гірськолижний комплекс “Вишгора”

Гірськолижний комплекс “Вишгора”

У передмісті Києва знаходиться популярний комплекс “Вишгора”. Всього 18 км від столиці — і ви опиняєтесь у справжній зимовій казці. 

Тут для любителів активного зимового відпочинку є три траси: лижна траса протяжністю 220 м, траса для сноубордистів завдовжки 350 м (з різноманітними перешкодами і трамплінами), та схил для сноутюбінгу (катання на так званих надувних санчатах або «ватрушках»). Крім цього, тут є сноупарк, катання на снігоходах, квадроцикли та змагання з джибінгу. Якщо ви ще жодного разу не ставали на лижі, то професійні інструктори вам допоможуть у цьому.

Читайте також: Осінь – теж про відпустки! Топ-5 місць в Україні, де є термальні води

У “Вишгорі” є послуга “нічне катання”. Цей варіант підійде для тих, хто надає перевагу порожнім трасам. Адже тут точно буде менше людей, ніж на столичних схилах. У комплексі регулярно працюють снігові машини, тому покататись на лижах можна буде навіть при температурі 10 градусів вище нуля.

Де: Київська область, Вишгород, вулиця Ватутіна, 102

Ціни: від одного підйому — 30 грн, денний абонемент — від 150 грн, а вечірній — від 200 грн. Нічні катання обійдуться у 300 гривень.

Гірськолижний курорт “Водяники”

Гірськолижний курорт “Водяники”

Черкащина також не відстає від Буковеля і має свій гірськолижний комплекс у селі Водяники. Це досить молодий курорт, заснований у 2009 році. Гірки тут невисокі, але оснащені сучасним обладнанням. Тут є кілька трас різного рівня складності: траса для новачків — 590 метрів, траса для досвідчених лижників — 450 метрів і складна траса для спортсменів — 800 метрів. Перепад висот становить від 45 до 65 метрів. Загальна протяжність трас становить понад 2000 метрів, вони освітлені та постійно вирівнюються.

Крім цього у “Водяниках” є траса для сноутюбінга довжиною 250 метрів і сноуборд-парк.

Також тут є банні будиночки, де можна чудово провести час після активного дня. Можна взяти напрокат і квадроцикли.

Де: Черкаська область, Звенигородський район, село Водяники

Ціни: один підйом — від 45 гривень, денний абонемент — від 460 гривень

Гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”

Гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”

Щоб перенестись у справжні “Вечори на хуторі біля Диканьки”, варто відвідати гірськолижний комплекс “Сорочин Яр”. Знаходиться лише в 14 кілометрах від Полтави, недалеко від Диканьки.

Комплекс обладнаний новими підіймачами, а асортимент прокату — величезний. У “Сорочиному Яру” є дві траси довжиною по 300 метри кожна, навчальна траса та тюбінг-траса. Також тут працює дитячий підіймач, ескалатор у тюбінг-парку та сноуборд-парк. 

Якщо лижі і сноуборд — це не про вас, то тут можна покататись на ковзанах та спуститись з гірки на санчатах. А після — зігрітись гарячим глінтвейном та смачно перекусити.

Де: Полтавська область, Диканський район, село Кам’янка, вулиця Ярова, 1-А

Ціни: один підйом — від 30 грн, денний абонемент (20 підйомів) — від 350 грн

Гірськолижний курорт “Березівка”

Гірськолижний курорт “Березівка”

В одеській області можна чудово відпочити не тільки влітку, а й взимку. Всього у 5-ти кілометрах від міста Березівка є чудовий спортивно-оздоровчий комплекс, де можна гарно відпочити та провести активні зимові розваги.

На території комплексу є дві лижні траси, довжиною 650 і 700 метрів. Також тут є безпечний схил для новачків, який має довжину всього 150 метрів. Схил з різними рівнями для сноутюбінгу, довжиною 150 метрів.

Читайте також: Подарунок на Новий рік: шість варіантів до 500 гривень

На схили можна піднятись за допомогою двох буксирних канатних доріг, а також бебі-ліфтом. Відпочивальники можуть скористатись послугами професійних інструкторів та пунктом прокату гірськолижного спорядження.

Де: Одеська область, Березівка, урочище Березівське

Ціни: 1 година — від 150 гривень, денний абонемент — від 450 грн. 

Гірськолижний курорт “Альпійська долина”

Гірськолижний курорт “Альпійська долина”

Харківський учасник підбірки – “Гірськолижні курорти України”. Харків’янам не потрібно їхати сотні кілометрів, щоб покататись на лижах. У Харківській області є гірськолижний центр “Альпійська долина”, де можна насолодитись активним зимовим відпочинком. Тут вас чекає два гірськолижних підіймача і траса протяжністю до 500 метрів. Якщо вам потрібні сноуборди чи лижі, то на території розміщений прокат гірськолижного спорядження.

Також на території комплексу є спеціальне місце для катання на санках та сноутюбах. А якщо ви хочете покататись у нічний час, то “Альпійська долина” надає таку можливість, освітлюючі лижні траси.

Де: Харківська область, Зміївський район, поблизу села Борова (заїзд через село Васищеве)

Ціни: один підйом — від 15 грн, денний абонемент (три години) — від 180 грн

Суспільство

Цифровізація освіти: у Мінцифри розповіли про розвиток цифрових навичок

Опубліковано

Мінцифра та EdCamp Ukraine спільно працюватимуть над удосконаленням інформаційно-навчального середовища системи освіти.

У Міністерстві цифрової трансформації України повідомляють, що підписали меморандум з EdCamp Ukraine про співпрацю у сфері цифровізації системи освіти. Мета меморандуму — посилити співпрацю в розвитку цифрових навичок, цифрових інновацій, розбудови якісного навчального середовища та надолуження освітніх втрат і розривів. 

«Освіта — один із наших головних пріоритетів. Адже ми повинні боротися за людський капітал, наздоганяти світ, створювати найкращі умови для розвитку та навчання українців. Зокрема, реанімували реформу НУШ та створили концепцію перетворення старих радянських шкіл на сучасні простори, впроваджуємо нові технології та вбиваємо зайву бюрократію для батьків і вчителів, трансформуємо профтехи та запускаємо реформу фінансування вищої освіти. Продовжуємо впроваджувати цифрові інструменти, які трансформують систему освіти й дають більше можливостей для розвитку як дітей, так і вчителів», – говорить Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Читайте також: “Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Мінцифра та EdCamp Ukraine спільно працюватимуть над удосконаленням інформаційно-навчального середовища системи освіти, дистанційного навчання й підвищення кваліфікації, проведенням регіональних, національних та міжнародних конференцій для вчителів у форматі EdCamp та інших подій.

«Для нас честь — підписати цей меморандум, оскільки наша організація багато докладається до цифрової трансформації сфери освіти. Зокрема, у 2021 році ми запустили національну платформу можливостей підвищення кваліфікації EdWay. Ми співпрацюємо з такими гігантами у галузі IT, як HP, Lenovo, Intel, Microsoft та інші. Проводимо підвищення кваліфікації інформаційно-цифрової компетентності вчительства. Тож ми дуже раді, що змогли формалізувати наші стосунки», — зазначає Олександр Елькін, голова Ради ГО «ЕдКемп Україна». 

Під час підписання меморандуму обговорили наслідки ковіду та повномасштабної війни для освіти. Визначили проблеми, які треба вирішувати вже сьогодні, щоб у майбутньому діти мали можливість повноцінно обирати професійний шлях. 

Також команда EdCamp Ukraine з профільними державними інституціями презентувала вибрані результати України в дослідженні соціально-емоційних навичок (ДоСЕН) та національну онлайн-платформу ПОВІР. Це безоплатне середовище для учениць і учнів і їхніх батьків для зростання та навчання учнів середньої й старшої школи. Платформа допоможе покращити знання з української та англійської мов,  математики, а також розвинути софт-скіли. Скоро перші 2 000 учнів і учениць почнуть безоплатно навчатися з ПОВІР. Далі проєкт масштабуватиметься. 

Нагадаємо, раніше ми готували матеріал, про те, яким бачили Великдень наші художники? Свято очима п’яти українських митців.

Фото: Мінцифри

Читати далі

Можливості

У Києві триває реєстрація стартапів “Стійке місто”: як взяти участь

Опубліковано

У Києві до 9 червня триває реєстрація стартапів на акселераційну програму “Стійке місто”. Київська міська державна адміністрація, КПІ ім. Ігоря Сікорського та Інноваційний Холдинг «Сікорські Челендж» започаткували акселераційну програму «Стійке місто», спрямовану на вирішення результатів пошкодження енергетичної інфраструктури та впровадженню технологій, націлених на стійкість будівель.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Метою програми є виявлення та впровадження кращих інноваційних проєктів, які вирішують ті чи інші проблеми місті, які виникли внаслідок ворожих обстрілів і руйнувань інфраструктури і будинків.

Читайте також: Google запускає додаткову програму грантів для українських стартапів на 10 мільйонів гривень

Наразі заявки вже подали 20 команд.

Це можуть бути аналітичні системи енергетичного менеджменту, програми для визначення стійкості будівель, інтерфейси для відображення енергомоніторингу та інше.

Подати свій проєкт можна за посиланням.

Нагадаємо, у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап.

Фото: КМР

Читати далі

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині європейських країн на сході України

Опубліковано

У Києві на Михайлівській площі з 21 травня до 4 червня творці фільму «Євродонбас» презентують вуличну виставку, присвячену культурній спадщині європейських країн на сході України, яку залишили бельгійські, французькі, німецькі, британські та американські промисловці на зламі ХIX–ХX століть.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Досі існує міф, що розбудова одного із найбільших промислових регіонів України належить Совєтському Союзу. У суспільному дискурсі мало порушується тема внеску європейських інвесторів у заснування містечок, розвиток промисловості та суспільного життя на Донеччині та Луганщині задовго до приходу радянської влади», – йдеться в повідомленні.

Так, метою виставки є розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, яку будували промисловці з країн Європи, а також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення Росії.

«Ми прагнемо розповісти про спадщину європейських країн на Донеччині та Луганщині якомога ширшій авдиторії – і в Україні, і за кордоном. Зокрема, для того, аби спростувати міф про виключно радянське походження Донбасу, яке постійно просуває Росія. Тому після роботи над фільмом «Євродонбас» наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, вже знищені російськими окупантами», — зазначила продюсерка і авторка проекту Анна Паленчук.

Зокрема, на виставці представлена історія будинку британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. Також можна дізнатись прo гімназію у Лисичанську, яку залишили бельгійці, млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, який збудували німці, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо.

Крім того, у межах виставки відбудеться показ документального фільму «Євродонбас» режисера Кoрнія Грицюка в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції Гідності 9 травня 2024 року о 17.00.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту присвяченого спадщині європейських країн на Сході України, який реалізує кінокомпанія «435 ФІЛМС», вона буде доступна українською та англійською мовами.

Цей проєкт включає документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк), аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на Сході України» ( у співпраці з фондом «Ізоляція»).

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтриманий у рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва» та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO @unesco, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Партнери виставки – посольство Королівства Бельгія в Україні, Міністерство закордонних справ України, Міністерствo культури та інфoрмаційнoї пoлітики України, Український інститут національної пам’яті, Націoнальний музей Ревoлюції Гіднoсті, міжнародний благодійний фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив».

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: МКІП

Читати далі