Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Вироби з дерева. Як у Woodstuff створюють екологічний посуд

Опубліковано

Їх вироби нещадно копіюють. Це — ознака якості, пояснює співвласниця Woodstuff.

Деревину, з якою працює бренд, вони тут же намагаються відшкодувати природі, саджаючи нові дерева. Це — про відповідальність, кажуть у Woodstuff

Тут за потреби ви зможете дізнатись все про кожен шмат дерева, з якого вироблена дошка, салатник чи тарілка.

І будете певні — навіть дерев’яну стружку — і ту не викинуть, а відправлять на підстилку коням.

Як із замовника вирости у виробника дерев’яного посуду і екосвідомий бізнес — далі у нашому інтерв’ю з Аллою Сенчило.

 Алла Сенчилів

Алла Сенчило

Разом з чоловіком Ігорем заснувала бренд дерев’яного посуду

Woodstuff починався з майстерні “Барельєф” в 2011 році. Тоді подружжя на замовлення виробляло ексклюзивні різьблені дерев’яні вироби — досить дорогі. Згодом зіткнулися з тим, що клієнти все частіше хотіли зробити щось за своїм дизайном. Так бренд почав працювати під потреби клієнта. Сьогодні команда Woodstuff трудиться в двох напрямках: виконує замовлення для великих компаній і виробляє дерев’яний посуд.

Обпалювати можна не тільки глину

На перший погляд, це здається абсурдом. Обпалювати дерев’яний посуд? Нонсенс. Але ми використовуємо цю техніку у роботі Woodstuff. Так у виробі м’які дерев’яні волокна пропалюються і стають чорними, а більш тверді залишаються світлими.

Якщо ти впливаєш на деревину вогнем — тільки трохи перегрів, і вона може тріснути.

І тоді цілий виріб відбраковується. 

Але це того варте: якщо все вдається, ефект виходить шикарний — поверхня деревини стане більш гладкою і текстурною.

Чому посуд саме із дерева?

Дерево — екологічний матеріал. І цілком відповідає нашим з чоловіком поглядам на життя, адже цей продукт біорозкладаний і не несе навколишньому середовищу ніякої шкоди, на відміну від багатьох інших на ринку посуду.

А ще це матеріал, який допомагає вдосконалювати вироби. Наші сьогоднішні роботи, і ті, які вироблялись сім років тому — абсолютно різні за якістю. Сьогоднішні — в рази краще, і ми все ще прагнемо до вдосконалення.

Як “Барельєф” перетворився на Woodstuff 

 У 2011 году ми називались майстернею “Барельєф” — бо нашою візитівкою були дуже красиві і дуже дорогі картини з дерева. Тоді через сайт ми продавали

ексклюзивні вироби для віп-персон: від диригентських паличок до настільних ігор, які сьогодні є лиш на європейському ринку. 

Коли у нас ще не було своїх виробничих потужностей, перші замовлення від великих корпоративних клієнтів ми пробували виконувати за допомогою підрядників.

Це було складно, адже, по-перше, у кожного клієнта були свої побажання.

Тобто кожне замовлення у 40-50 штук складалося з різних виробів. Комусь коробки для виробу обов’язково фіолетові потрібні, комусь лише виріб — з власним логотипом.

По-друге, завдання, які ми віддавали на аутсорс столярним виробництвам, були кустарної якості.

Це було дуже складно, але ми вирішили робити серійні дерев’яні вироби на своєму маленькому виробництві. І винайняли приміщення поруч з великою меблевою фабрикою.

Першими нашими замовниками були ресторани, для яких ми робили вивіски, аксесуари і дерев’яний посуд. В той момент, коли ми почали створювати для них дерев’яний посуд, якраз набирав обертів тренд красивої подачі їжі.

І тут стало зрозуміло: є попит, але немає пропозиції. Ніхто не робить і не продає красивих товарів для будинку. Так і з’явилася ідея створювати дерев’яний посуд.

Саджати нове дерево замість використаного 

Відшкодовувати природі усе забране — це наша мета. Ми до цього прагнемо — наразі посадили 177 дерев у Парку Партизанської слави, закупивши дерева у “Зеленбуду”. Липи і ліщину — бо у підприємства на той момент саме саджанці цих дерев були.

Сюди ж віднесіть і ідею безвідходності нашого виробництва.

Наш перший цех знаходився поруч з великим столярним виробництвом, де робилися дерев’яні меблі.

У них було дуже багато було відходів, які вони не могли використовувати для своїх цілей. І цілі шматки дерева відправляли в топку, на дрова.

Нам, звичайно, дешевше все робити з купленої деревини. З нею легше і швидше працювати, ніж переробляти кожен маленький шматочок. Та, не дивлячись на  додаткові труднощі, ми все-одно цим займаємося.

Сьогодні наше виробництво безвідходне: навіть дерев’яну стружку з цеху ми надсилаємо іншим підприємствам – у конюшні, як наповнювач різних виробів

Наша глобальна мета — щоб в кожному будинку, на кожній кухні був який-небудь продукт від нашого бренду. Не пластиковий, не скляний, а екологічно чистий і натуральний — з чистого дерева.

Скільки коштує запустити столярну майстерню

Коли ми починали створювати Woodluck, то мій чоловік Ігор робив столярські роботи самостійно. А тепер у нас є цілий штат співробітників: столяри, шліфувальники, маляр по дереву, оператори верстатів, контент-менеджер, менеджер по роботі з клієнтами.

На той момент ми не рахували, у скільки грошей це все обійдеться. В той період все зароблене відразу вкладали у виробництво, облік почали вести набагато пізніше.

Але сьогодні щоб почати столярне виробництво з нуля, потрібно мінімум 100 тисяч доларів. Це якщо ви хочете повністю обладнати цех, орендувати приміщення, закупити хорошу деревину для старту.

Як створюють найпопулярнішу тарілку бренду

Важкі дошки для нарізки та подачі їжі можна купити за 265 гривень, прекрасні дерев’яні тарілки у формі серця — за 395 гривень. А от хіт продажів — тарілки у формі “зайчика” — коштують в залежності від розмірів 380 та 450 гривень. 

Щоб створити таке “зайченя”, спершу ми купуємо суху необрізану дошку — зазвичай, вона триметрова, прямо з корою по боках. Перший, хто з нею працює в нашому цеху — це столяр.

Він на різних верстатах — рейсмусовому, фуговальному і калібрувальному — розпускає ці дошки на певні елементи, потім склеює ці елементи, спеціально підбираючи красиву структуру дерева. З цих заготовок ми далі вирізаємо форми.

З простою формою виробу впорається і столяр, якщо це щось складніше — той же “зайчик”, то матеріал відправляємо оброблятися на гравірувально-фрезерному обладнанні. Після цього обов’язково повертаємо до того ж столяра, який вручну згладжує всі кути і надає остаточну форму виробу. 

Останнім до виробничого процесу приступає шліфувальник. Він власноруч робить вироби гладенькими, приємними на дотик. 

Це найбільш “ручна” частина виробництва, тому що форма виробів складна і цікава, і відшліфувати їх можна тільки за допомогою золотих рук наших шліфувальників. 

Як доглядати за дерев’яним посудом

Купивши посуд, люди завжди хочуть його спершу помити, перш ніж почати з нього їсти. Тому ми спеціально наносимо на тарілки чи дошки кілька шарів мінеральної олії та бджолиного воску.

 Олія не має ні запаху, ні смаку. Її часто використовують у фармацевтичній промисловості для кремів. Вона вбирається всередину деревини. і захищає його від внутрішніх або зовнішніх подразників. А віск — це вже фінішне покриття.

 Втім, незважаючи на те, що вироби просочені натуральним маслом, якщо його залишимо надовго у воді, деревина набере цю вологу і може тріснути. Тому після використання посуду обов’язково витріть його насухо і просушіть. 

А ще мийте відразу після використання — бо потім доведеться застосовувати агресивні миючі засоби і жорсткі губки, а дерево цього не любить.

Якщо хочете, щоб вироби роками виглядали як новенькі, їх добре б покривати маслом раз на кілька місяців.

Хто клієнти і де продається посуд

Зараз наша продукція реалізується в магазині “Всі.Свої”, на Розетці, також ми робимо поставки безпосередньо до Європи.

Як такої маркетингової стратегії не було, весь цей час ми просто як черепашки — повільно і впевнено просувалися до мети.

Сьогодні ми активні у соціальних мережах, а наш сайт от-от буде оновлений.

Зараз працюємо з безліччю відомих брендів: Jameson, Inkerman, Nemiroff, Googwine, “Укрсиббанк”.

Продукцію копіюють цілими лінійками

Плагіат з’явився, коли ми почали брати участь в різних ярмарках. Можливість захистити свою продукцію патентом, звичайно, є але патентувати кожен виріб лінійки — дорого. І ми вирішили цього не робити.

Але я так скажу: на ярмарках, коли приходять наші “конкуренти” з посудом один в один, як у нас, але дешевшим — все-одно у нас продажі йдуть краще.

Наша головна зброя проти плагіату — це впізнаваність і якість.

Якщо нас копіюють, що ж, значить, конкуренти хочуть бути на нас схожими.

Деякі майстри продають товари втричі дешевше за наші, перш ніж купувати, задайте собі питання — де вони беруть деревину.

У нас на всю деревину, яку використовуємо, є сертифікати походження. Ми намагаємося обирати постачальників, які можуть надати всі документи. Щоб точно знати для себе, що дерево було дозволено для вирубки.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення