Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Грати та вивчати. 6 настільних ігор, щоб покращити свою українську

Опубліковано

Дізнатися про нові слова, пригадати, як казали у вас вдома чи вивчити новий фразеологізм можна не лише з підручників. Покращити свою українську можна граючи — разом з друзями чи сім’єю. Настільні ігри підійдуть і дітям, і дорослим, а спільна подорож чи вихідні можуть пройти не лише за переглядом фільмів чи скролінгом соцмереж. ШоТам підібрав настільні ігри для покращення української: і щоб вивчити нове, і повеселитися. 

«Гра слів» від Memo Games

Гра, що допоможе урізноманітнити мовлення і дізнатися багато нових слів. Вона складається з 180 карток, що розділені на 4 категорії — «Неологізми», «Фразеологізми», «Діалекти», «Твоя солов’їна». У комплекті є пісковий годинник. Правила прості — треба відгадати значення слова чи фрази якнайшвидше. На картці є приклад вживання слова у реченні, який можна використати як підказку. Можна грати командами чи вдвох. 

Настільна гра «Гра слів», що допоможе покращити мовлення. Фото: сайт Memo Games

Вік: 14+

Кількість учасників: 2+

Ціна і де купити: 749 гривень на  сайті Memo Games

Коментарі гравців: 

«Чудовий подарунок, особливо для тих хто хоче черпнути трошки глибше. Подарувала подрузі, вона з Маріуполя, дуже хоче говорити гарно українською мовою. Дякую!», — Маргарита.

У комплекті «Гри слів» є картки, правила і пісковий годинник. Фото: сайт Memo Games

«Пізнавальна гра! Грали з друзями в Карпатах, нам дуже сподобалось! Деякі цікаві слова почали використовувати в повсекденному житті. Українська мова — найкраща», — Павло. 

«Еліас» від Strateg

Відома гра, де треба пояснити якнайбільше слів, не використовуючи спільнокореневі — тепер з українською лексикою! У наборі 110 карток і пісковий годинник. Виграє та команда, що відгадає найбільше слів, які пояснює один з гравців. 

Гра «Еліас» для компаній, щоб швидко пояснювати і вгадувати слова. Фото: сайт Strateg 

Вік: 9+

Кількість учасників: 4-12

Ціна і де купити: 157 гривень на сайті Strateg

Коментарі гравців: 

«Гра чудова. Для дітей — розвивати словниковий запас (дитина не знатиме всіх слів). Для дорослих чудова розвага. Ми граємо сім’єю (з дорослими особливо цікаво)», — Ольга.

У комплекті гри «Еліас» є пісковий годинник і картки. Фото: сайт Strateg 

«Хороша якісна гра. Зручна упаковка, яскраві малюнки на картках. Чудова ідея для подарунка. Діти зацінили, альтернатива іграм в гаджетах», — Лілія. 

«Хто перший?» від Gamesly 

Це гра на швидкість, але й на багатий словниковий запас. Головне правило — першим назвати слово, що підходить під опис, наприклад: «Щось кисле, що містить апостроф?». У комплекті 150 карток, грати можна великими компаніями. 

Гра «Хто перший?» з кольоровими картками і цікавими завданнями. Фото: сайт Gamesly 

Вік: 10+

Кількість учасників: 2+

Ціна і де купити: 699 гривень на сайті Gamesly

Коментарі гравців:

«Дуже класна гра. Граємо під час повітряних тривог у школі», — Ліля.

Приклад карток у грі «Хто перший?». Фото: сайт Gamesly 

«Цікава та корисна гра. Дякую. Виконана на гладенькому папері. Яскрава. Все дуже приємно. Ще хотілося би і для дорослих. Більш складних запитань, більш закручених, інтелектуально наповнених. Чекаю! Дякую», — Тетяна.

«Скажи “Паляниця”» від Strateg

Настільна гра, щоб потренувати вміння чітко і правильно вимовляти звуки завдяки скоромовкам та дізнатися нові слова українською. У комплекті 98 карток і 3 категорії — скоромовки й дії, скоромовки для вивчення напам’ять і маловідомі українські слова. Щоб перемогти, треба виконати якнайбільше завдань і не заплутатися у підступних реченнях.

«Скажи “Паляниця”» — гра зі скоромовками і цікавими словами. Фото: сайт Strateg

Вік: 10+

Кількість учасників: 2-6

Ціна і де купити: 112 гривень на сайті Strateg

Коментарі гравців: 

«Чудова, лінгвістична та легка гра, що популяризує українську мову. Дуже допоможе дорослим та дітям, які хочуть перейти на українську, усім хто прагне покращити свій словниковий запас. Цікаві слова, веселі завдання, скоромовки- весело проводимо час у колі сім’ї) Навіть малеча замість ґаджетів зацікавилася) Патріотичний дизайн радує око, можна придумувати свої варіації гри/правил або навіть використовувати картки, як роздатковий матеріал на уроках. Дякую творцям гри)», — Ірина.

У комплекті гри «Скажи “Паляниця”» є картки трьох кольорів: сині, червоні й зелені. Фото: сайт Strateg 

«Я — репетитор української мови, у роботі з дітьми часто використовую ігри, щоб було веселіше. Купила пізнавальну гру “Паляниця” саме для цієї мети. Дітям подобається і нові слова вчать, і не нудно на заняттях», — Марія. 

«Встигни за 60 секунд» від Gamesly 

Теж гра на швидкість, але тут треба не лише швидко згадати слово, а й записати його. У комплекті 50 карток зі 100 різними категоріями («Міста України», «В супермаркеті» тощо), 6 олівців, блокнот для запису відповідей (пізніше можна безоплатно завантажити шаблон, якщо блокнот закінчиться), пісковий годинник. Суть гри — за 60 секунд записати якнайбільше слів з категорії на кожну букву алфавіту.

Яскрава гра «Встигни за 60 хвилин» допоможе пригадати весь алфавіт і потренувати пам’ять. Фото: сайт Gamesly 

Вік: 10+

Кількість учасників: 2-6

Ціна і де купити: 699 гривень на сайті Gamesly

Коментарі гравців:

У комплекті гри «Встигни за 60 секунд» є блокнот для зручного записування відповідей. Фото: сайт Gamesly 

«Оказія» від Така Мака 

Ця гра особлива, адже присвячена діалектизмам з різних регіонів України. У комплекті 84 картки і 7 комплектів фішок з номерами. Ціль гри — вгадувати діалектні слова завдяки асоціаціям. 

Кольорова гра про діалектизми «Оказія» містить цікаві слова з усієї України. Фото: сайт Така Мака 

Вік: 8+

Кількість учасників: 3-6

Ціна і де купити: 450 гривень на сайті Така Мака

У комплекті гри «Оказія» є картки і фішки. Фото: сайт Така Мака 

Суспільство

На MEGOGO з’явився другий сезон циклу документальних фільмів «Воїни»

Опубліковано

На платформі MEGOGO вийшов другий сезон документального циклу “Воїни”. Перша частина цього проєкту була представлена на Одеському міжнародному кінофестивалі 2023 року у програмі спеціальних показів “Хроніки війни”.

Про це йдеться на MEGOGO.

На сервісі доступні українська і польська звукові доріжки, а також субтитри. Глядачі також можуть підтримати підрозділ під час перегляду, зробивши пожертву.

Премʼєрні частини другого сезону циклу документальних фільмів виходитимуть щотижня.

Читайте також: У столиці пройде День вуличної музики: де та коли

Перший епізод нового сезону розповідає про командира загону спеціального призначення з позивним NED, який керує підрозділом NOBODY в складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України, що виконує найскладніші завдання на передовій та в тилу ворога.

Нагадаємо, Jerry Heil та alyona alyona випустили нову спільну пісню.

Фото: MEGOGO

Читати далі

Суспільство

У столиці пройде День вуличної музики: де та коли

Опубліковано

18 травня у Києві на Пейзажній алеї  пройде День вуличної музики. Це уперше з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це повідомляють організатори.

Фест розпочнеться о 10:00 і триватиме до 22:00. Головна мета – зібрати гроші на дрони для наших захисників з командою «Дня Вуличної Музики», БФ «Гуркіт» та Федерацією з настільного тенісу Києва.

За донат від 150 грн ви можете отримати квиток на одну зі спортивних атракцій:

Читайте також: В Прилуках стару Ниву перетворили на бронемобіль

  • гра в настільний теніс,
  • гра в настільний футбол,
  • баланс-борд,
  • стрибки в мішках тощо.
  • також взяти участь у розіграші суперлоту.

Донатити можна тут.

Вхід на фест вільний.

Нагадаємо, українські розробники працюють над грою-симулятором ходіння по ЧАЕС.

Фото: Вечірній Київ

Читати далі

Суспільство

Мінцифри запустили чатбот для пошуку безбарʼєрних локацій в Україні

Опубліковано

У месенджерах Viber і Telegram був запущений чатбот під назвою “Доступно!”, який допомагає користувачам знаходити безбар’єрні локації.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України. 

У чатботі можна знайти найближчі безбар’єрні локації в різних містах України. Користувачі можуть самостійно перевірити їх доступність і залишити зворотній зв’язок у сервісі. Результати пізніше відображатимуться у чатботі та на онлайн-мапі “Місто без меж”, яку створила команда “ЛУН Місто”.

Читати також: В ПриватБанку зʼявилася система персональних знижок та кешбеків: деталі

Розробники зібрали інформацію про доступність об’єктів міського простору з реєстру ЦНАПів на порталі “Дія”, онлайн-ресурсів місцевої влади та мапи ГО “ЛУН Місто”. Всього до чатбота додано понад 5 тисяч об’єктів.

Доступно:

Нагадаємо, що в Українському домі стартує виставка про супротив українців в окупації.

Читати далі