Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські парфуми з незламного Харкова. Як бренд Bibliotheque de parfum відновив роботу в Чернівцях

Опубліковано

Лариса Некрасова – парфумерка, засновниця брендів Bibliotheque de parfum та Votre Parfum. До повномасштабного вторгнення підприємиця розвивала у Харкові успішний сімейний бізнес, мала чотири офлайн-магазини та співпрацювала з італійськими та французькими парфумерами.

Однак бізнес довелося поставити на паузу, коли Росія вперше обстріляла Харків. Зранку 24-го лютого Лариса разом із чоловіком та донькою виїхали до Чернівців. Про евакуацію бізнесу тоді ніхто не думав: на першому місці були питання безпеки та порятунку батьків.

У новому місті парфумерка почала волонтерити й готувала обіди для інших переселенців. Вона була переконана, що парфуми під час війни – найменше, що буде цікавити українців. Але вже через місяць на сторінки брендів почали надходити повідомлення від клієнтів. Люди хотіли знову замовити улюблені аромати, аби згадати мирні часи.

Лариса Некрасова

парфумерка, засновниця брендів Bibliotheque de parfum та Votre Parfum

Від нішевого бутика до власного бренду 

В університеті та після завершення навчання я працювала журналісткою, писала тексти, а згодом потрапила на телебачення. Утім було кілька неприємних ситуацій, через які вирішила змінити професію. Тож, коли народилась донька, я пішла працювати топ-менеджеркою. 

Одного разу ми з донькою потрапили в аварію, після якої я фактично заново вчилася ходити. Тоді прийшло певне переосмислення, я зрозуміла, що надто багато працюю. А ще визначила, що саме є для мене справді важливим. Після цього я пережила розлучення та дуже складний етап у житті. А далі – познайомилась з майбутнім чоловіком, який вже тоді займався продажем парфумів. 

засновники бренду парфумів Bibliotheque de parfum

Разом ми створили невеликий бутик і почали думати про запуск власного бренду. Мені цікаво щось створювати власними руками, придумувати щось своє. Наприклад, я можу виливати свічки, експериментувати, поєднувати цікаві компоненти, бо це приносить мені задоволення. Тому першочергово Votre – це назва магазину, який ми відкрили 12 років тому. 

Кожен наш парфум – це особиста історія

Під час презентації одного бренду парфумів ми почули, що в світі існує багато парфумерних мануфактур, і здебільшого це невеликі сімейні бізнеси. Вони можуть століттями виготовляти свою продукцію, передаючи знання від покоління до покоління. І при цьому не отримують великих доходів, але залишаються щасливими, бо творять своє. 

Bibliotheque de parfum – власний бренд нішевої парфумерії, який ми заснували три роки тому. Рішення відкрити власну справу було легким та логічним, адже ми доволі довго займалися косметикою, утім хотіли створювати власну продукцію. 

Завдячувати цьому рішенню варто нашій подорожі до Флоренції. Разом із родиною ми гуляли містом та натрапили на магазин, продавчиня якого була дуже схожою на мою маму. Чоловік спробував заговорити до неї англійською, однак жінка відповіла, що нічого не розуміє. З цього й почалося наше знайомство.

парфуми Bibliotheque de parfum

Через гугл-перекладач я розповіла про наш бренд та виробництво свічок. А ще згадала про ідею створити бібліотеку парфумів та об’єднати кількох парфумерів. Фернанда відреагувала позитивно й запропонувала навчити мене парфумерії. Згодом ми почали працювати над спільною лінійкою й через деякий час, за рік до пандемії ковіду, випустили перші дев’ять ароматів. 

Кожен наш парфум – це особлива історія людей, які були чи є в моєму житті. Чому бібліотека? Бо це колекція різних ароматів, багатогранних, легких та з великою кількістю ноток, але завжди цікавих. Коли я пишу технічне завдання парфумеру, то намагаюся описати стан людини. 

Наприклад, коли ми створювали лінійку «Вісім станів жінки», то розуміли, що жінка ‒ це нескінченна кількість різних станів, деякі її руйнують, а інші – роблять щасливою та справжньою. Цією колекцією я закликаю гармонізувати ці стани, адже зараз у нас багато ненависті та злості. Попри це варто починати з себе й не забороняти собі далі жити. Адже від наших деструктивних станів життя не зміниться на краще.

Ми даємо нашим клієнтам свободу та вибір

Кожна людина – це окремий всесвіт, і до кожного має бути індивідуальний підхід. Коли людина каже, що вона хоче щось свіженьке, м’якеньке, то це не завжди так і є. Тому я завжди уточнюю, що саме вона розуміє під «легеньким». Після цього часто дізнаюсь, що клієнтка, наприклад, полюбляє шоколад, східні прянощі, мускуси. Тож для неї саме це і є «легеньким». 

І це логічно, адже ми всі – різні. Для когось фрукти пахнуть занадто солодко, а для когось – це свіжі парфумчики. За допомогою ароматів людина може додати собі впевненості, сексуальності. Нішева парфумерія проти шаблонів. До кожної людини варто підходити як до особистості, а не рівняти всіх під одне кліше. 

пробники парфумів Bibliotheque de parfum

Ми маємо надати вибір нашому клієнту. Для цього пропонуємо парфумерний гардероб з п’яти пробників, які можна протестувати і обрати згодом велику пляшку. Буває, що жінка забігає в магазин, на папірчику нюхає запах, купує, а потім не користується. Так відбувається тому, що з парфумерією треба «пожити», адже кожен із нас має свій запах тіла. І коли він змішується з парфумом, виходить зовсім інший аромат.

Я вважаю парфумерію чимось магічним. За допомогою одного пшика можна перенестись у спогадах в будь-яке місце. Це не щось буденне, а особливий вид мистецтва. Наша парфумерка Фернанда Руссо завжди каже, що може уявити себе в образі, одягнути «костюм» свого майбутнього парфуму. Парфумери – це дуже творчі люди, які не просто поєднують різні масла і отримують гарний запах, а й вкладають в цей процес сенси. 

Задумались над евакуацією після прильоту по складах

Попри розмови про можливе вторгнення, ми нічого не робили, навіть не підготували «тривожні» валізки. У мене було передчуття, що буде щось страшне, але я не змогла переконати в цьому своє оточення. Ми не знімали приміщення в новому місті, не перевозили наші склади. Наш ранок 24 лютого розпочався на двадцять першому поверсі: прокинулися й побачили, що Харків бомблять. Єдине, що було підготовлено – це автівка. Але ми багато подорожуємо, тож вміємо швидко збирати валізи. Зібрались за 15 хвилин, забрали всі документи та найнеобхідніше – і поїхали. 

Читайте також: Vesna з Бучі. Знищений окупантами бренд косметики відновив роботу у Львові й готує мазі для ЗСУ

Протягом наступного місяця абсолютно не думали про бізнес. По-перше, сподівалися, що війна незабаром закінчиться. А по-друге, хвилювалися за батьків, адже вони відмовилися виїжджати, а єдиною цінністю тоді був саме порятунок рідних. Згодом зникли кілька наших працівників, та, на щастя, сьогодні з ними все гаразд. Коли в наші склади на Салтівці прилетіли російські снаряди, ми вперше задумалися над евакуацією бізнесу.

На відновлення роботи нас підштовхнули клієнтки

Для переїзду ми обрали Чернівці, адже тут живуть наші друзі, а також вінчальні батьки, які й запросили до себе. Спочатку здавалося, що парфуми під час війни не потрібні нікому. Та й на першому місці були зовсім інші речі – подушка, ковдра та їжа. Я взялася готувати, аби бодай якось допомогти переселенцям, які також їхали до Чернівців. Думаю, за все своє життя я ще ніколи не готувала так багато впродовж одного місяця.

А потім наші клієнти почали запитувати, чи ми працюємо. Одна жінка написала, що її донька прикрасила нашою свічкою підвал, в якому їхня родина ховалася від бомбардувань. Ця свічка горить 40 годин, тому рятувала сім’ю, коли вимикали світло. Так речі, які раніше здавались нам буденними, під час війни повертали людей в нормальний стан. Також писали клієнтки з-за кордону, запитували, чи можемо вислати парфуми, мовляв, це спогад про часи, коли вони були щасливими. 

парфуми від харківського бренду

Тому ми вирішили відновити роботу. Проблем із пошуком приміщення не було, адже я довго працювала комерційною директоркою й встигла відкрити понад сто магазинів. Знайти локацію й домовитись про оренду – це, напевно, було найлегшим завданням, яке довелося вирішити нашій родині. 

Значно складніше було хлопцям у Харкові, які вивозили все з наших складів та магазинів. Вони робили це під постійними обстрілами та бомбардуваннями. Я дуже хвилювалася й думала навіть залишити все в рідному місті. Та зрештою нам вдалося успішно евакуювати все необхідне. 

Тепер ми не лише власники, а й маркетологи та контент-спеціалісти

Сьогодні наша велика компанія стала дуже маленькою. Вона не була багатотисячною, але у нас працювали десятки людей, зокрема, жінки, які мають маленьких дітей. Із кожною з них я знайома вже щонайменше три роки, тож дуже ціную усіх членів колективу. До речі, частину команди нам вдалося перевезти до Чернівців.

Взагалі наш бізнес є сімейним: працюємо я, чоловік, донька та брат. Родинні цінності дуже важливі для мене й добре поєдналися з професійною діяльністю. Зараз ми взяли на себе більше ролей. Не просто власники, а й маркетологи, контент-спеціалісти та інші ролі, якими колись опікувалися наймані працівники.

Насправді війна, попри весь страх і тривогу, дала щось кожному з нас, підштовхнула до чогось такого, на що ми не могли наважитися в звичайних умовах. Хтось вперше поїхав за кордон, хтось одружився, хоча довго відкладав, а хтось – розлучився, адже стосунки не витримали складних умов. Ми зараз в тому стані, коли нарешті збагнули, що є найціннішим у житті. 

парфуми Bibliotheque de parfum

Ризикнули й розповіли про наш бренд на весь світ

Ми розуміли, що нашому бренду необхідно виходити на нові ринки. Мріяли потрапити на Cosmoprof Worldwide Bologna – всесвітню виставку, де представлена велика кількість брендів б’юті-індустрії. Але для цього слід неабияк підготуватися: зробити красивий стенд, промо, підготувати продукцію тощо. Тож перенесли цю ідею на наступний рік. Наш бізнес потребував розвитку тут і зараз.

І знаєте, що? На пошту прийшло запрошення від організаторів Cosmoprof Worldwide Bologna! Я читаю цей лист і розумію, що у нас немає на це ані бюджету, ані парфумів, ані навіть заброньованого місця. Але водночас з’явилася якась така впертість, що ми наважилися ризикнути й взяти участь у виставці. 

Мені дуже допомогли директорка з маркетингу Юля та Женя, яка поїхала зі мною в ролі перекладачки. І, звісно, мій чоловік, який весь час підтримував мене. Окрема подяка Фернанді, яка допомогла випустити цю лінійку в Італії. Колекція вийшла зовсім не такою, як ми планували. Це мала бути елітна пляшечка, преміальне пакування, але ми зрозуміли, що зараз це все не так важливо. Важливий лише сам парфум.

парфуми Say Yes!

Ми презентували десять ароматів із класичної бібліотеки та лінійку «Вісім станів жінки». Цю колекцію ми розробили ще до повномасштабної війни й планували отримати продукцію 23 лютого, але перевізник просто забув парфуми в Італії. Фернанда потім написала, що це найкраще, що могло статися. 

Загалом на Cosmoprof все було зовсім не так, як ми планували. Але ця виставка – найкраще, що ставалося з нами за останній час. Ми познайомилися з представниками різних компаній, обговорили потенційну співпрацю, поспілкувалися з критиками, які зацікавилися технічними моментами нашого виробництва. Власне, отримали велику можливість заявити про себе на весь світ.

Нашими парфумами користуються захисниці на передовій

Наразі ми максимально сфокусувалися на онлайн-продажах і маємо амбітний план – подолати всі кордони, стати всесвітньо відомими й зробити так, аби про наш бренд дізнались на всіх континентах.

Щодо власного виробництва, я планую створити щось з корисної косметики. Наприклад, крем для рук з SPF. Жінки не часто переймаються захистом рук від сонця, а це також дуже важливо. Крім того, хочу розробити засоби для догляду за тілом. Адже це своєрідний ритуал, який дає можливість присвятити час виключно собі й водночас – попіклуватися про себе. 

Я часто спілкуюся з жінками, які воюють, і щиро захоплююсь ними. Серед захисниць є й наші клієнтки. Вони розповідають, що беруть маленькі парфуми навіть туди, на передову. Навіть такі, здавалося б, дрібниці піднімають їм настрій. Тож якщо те, чим я займаюся, бодай трохи змінює людей на краще – ми все робимо правильно.

А ще мені здається, що без парфумів життя не повне. Вони є обов’язковим атрибутом кожного нашого дня. Я справді вірю в те, що парфуми можуть змінювати життя. І, зважаючи на відгуки, які ми отримуємо від наших клієнтів, це не лише моя думка.

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі

Суспільство

Херсонському музею передали старовинний гарман

Опубліковано

Херсонський обласний краєзнавчий музей отримав старовинний гарман, який виявив на території області український військовий, що служить у ТрО.

Про це повідомив музей на своїй офіційній сторінці.

«Кожного дня ми переконуємося, що українські військові – найкращі в світі! Вони не тільки мужні, а й освічені, дбають про нашу безпеку і збереження культурної спадщини України. Сьогодні завдяки нашим воїнам музей поповнився масштабним і вагомим експонатом», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Як зазначається, в одному з селищ Бериславського району вояк ТрО Володимир С. помітив старовинний гарман (сільськогосподарський інструмент для обмолоту зерна, який застосовувався до XX століття).

Як інформують у музеї, Володимир почав розпитувати місцевих жителів про історію предмета. Йому розповіли, що знайшли гарман за межами селища, про його призначення не здогадувалися і використовували, щоб утрамбовувати ґрунт на дорозі.

«Володимир зв’язався з нашим музеєм і взяв на себе труд, доправити важкий предмет до Херсона», – повідомляють у музеї.

Музейники висловили вдячність Володимиру і його друзям за новий експонат.

Нагадаємо, бійці ЗСУ показали, як розписують писанки Великдень 2024 під Бахмутом.

Фото: Херсонського музею

Читати далі

Суспільство

Яким бачили Великдень наші художники? Свято очима п’яти українських митців

Опубліковано

Святкування Великодня завжди мало велике значення для українців, навіть у важкі часи, коли це було заборонено. Нещодавно ми писали про унікальні світлини, на яких показано, як святкували Великдень у минулому столітті. 

Видатні українські художники також приділили цьому святу увагу в своїх картинах. Тому напередодні Великодня пропонуємо отримати естетичне задоволення від підбірки живопису про це свято.

Картини Миколи Пимоненка

Микола Пимоненко — український живописець, який своїми творами відображав побут українського села наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. Найвідоміша його картина, яка присвячена Великодню, «Великодня утреня» або як її ще називають «Ранок Христового Воскресіння».

​​

Завдяки цій картині дізнаємося про те, що освячували українці, адже чітко бачимо на рушниках паску, яйця та ковбасу. Також у всіх запалені свічки. 

Ще одна картина на великодню тематику Миколи Пимоненка — «Вихід з церкви в Страсний четвер». На цій картині також бачимо давню традицію українців — нести з церкви вогонь до своєї домівки.

Великодні листівки Олени Кульчицької

Олена Кульчицька — українська художниця та малярка, яку визнали народною художницею середини минулого століття. Темі Великодня художниця присвятила багато своїх робіт. Серед них — листівки з серії «Христос воскрес», які мисткиня створила в 30-х роках минулого століття.

На листівці бачимо забавляння українців біля церкви — гаївки, биття в дзвони та різні ігри.

На іншій листівці цієї серії бачимо як священик освячує великодні кошики біля церкви, а також які були орнаменти на писанках.

Великодня творчість Івана Труша

Іван Труш є українським митцем, який здебільшого малював пейзажі та портрети. Його називали «поетом кольору та Сонця».

У картині «Гагілки», яку митець створив у 1905 році, він описує святкування Великодня в українських селах Гуцульщини та давню традицію забавляння дітей біля церкви.

Віктор Зарецький та його натюрморти

Свої картини, присвячені Великодню, відомий український художник, чоловік Алли Горської Віктор Зарецький написав наприкінці минулого століття. Одна з них — «Солдатка», створена у 1987-1988 роках. Тут бачимо традиційний одяг, орнаменти та великодні страви.

Друга картина — «Пасхальний натюрморт», яку Зарецький створив через рік. На ній є традиційні символи Великодня — паска та писанки у кошику. Обидві картини написані олією на полотні.

Іван Марчук та його «пльонтанім»

Один з найвідоміших сучасних українських художників, який цьогоріч відзначатиме свої 88 день народження. Художник створив власний художній стиль, який назвав «пльонтанізмом». Його суть — у переплетенні на полотні різних кольорів та фарб. Саме в такому стилі створений натюрморт Івана Марчука під назвою «Христос Воскрес».

Читати далі