Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 українськомовних Youtube-блогерів, яких варто дивитись під час війни

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення українські ютубери не припинили створювати новий контент. Вони сфокусувалися на темі війни й щодня спростовують фейки російської пропаганди та тримають боротьбу на інформаційному фронті.

ШоТам зібрав добірку з 10 каналів, які варто дивитися під час війни. Це українськомовний контент, який точно не нашкодить вашій інформаційній гігієні та допоможе розібратися в останніх новинах.

Хащі

До повномасштабного вторгнення «Хащі» можна було назвати ідеальним каналом для тих, кому набридли відео про банальні подорожі. Мандрівки закинутими селами, нетипові й атмосферні експедиції нашою країною та спроби розібратися в історії забутих населених пунктів.

Утім з 24 лютого автори проєкту не припинили роботу. Тепер «Хащі» фіксують реальність сучасної України, міста, зруйновані російською армією, та людей, яким у прямому сенсі слова вдалося вибратися з пекла.

Історії про розгромлену Бородянку, евакуацію з Маріуполя, порятунок батьків з тимчасово окупованих територій та роботу дитячої лікарні в умовах війни. Це так само канал для українців, яким не байдуже на історію нашої країни. Утім сьогодні «Хащі» стали документальним проєктом, який замість покинутого минулого фіксує історії нового етапу російсько-української війни. 

Ragulivna

Канал журналістки та блогерки Тетяни Микитенко здобув популярність серед українців завдовго до повномасштабного вторгнення. Авторка «Рагулів» вже не перший рік воює на інформаційному фронті, викриваючи російську пропаганду та пояснюючи, що не так із зірками та політиками, які наполягають, що «все не так однозначно».

З 24 лютого Рагулівна продовжує випускати новий контент і розповідати про головні новини у традиційних вечірніх стрімах. Це і затримання проросійського блогера Шарія, і справедлива критика окремих українських журналістів, і розбір заяв міністра закордонних справ РФ Лаврова. Словом, усе, що потребує детального обговорення та ґрунтовного аналізу.

За чим слідкувати на каналі? Найзручніший варіант – прямі трансляції, в яких Микитенко обговорює найактуальніші новини та ділиться власною точкою зору з глядачами. Кожен ефір за Рагулівною слідкують тисячі підписників, зокрема й з-за кордону.

STERNENKO

Громадський активіст та блогер Сергій Стерненко з перших днів повномасштабного вторгнення взяв до рук зброю та став на захист України. Разом із побратимами Сергій брав участь в обороні Києва та звільненні області від окупантів.

Попри це блогер не припиняв записувати нові випуски для свого Youtube-каналу. Найбільше в роликах Стерненка «дістається» російським пропагандистам та кремлівській владі. Нові відео з’являються на каналі практично щодня, тож тематика завжди актуальна й на часі.

Фейк про «замах» на Соловйова, благодатний вогонь у Брянську, істерика проросійських політиків, які втекли з України, ганебний «парад» на 9 травня та символічне мовчання Шойгу щодо потопленої «Москви», – це лише мала частина контенту, що вийшла на каналі впродовж останнього місяця.

Історія для дорослих

Як говорити про історію, аби це перегукувалося з сучасними подіями? Відповідь на це питання знайшов ведучий канал «Історія для дорослих», письменник Олег Криштопа. У його відео немає засилля дат та незрозумілих термінів, складних визначень та заплутаної хронології подій. Натомість блогер пропонує справді цікаві й важливі епізоди з української та світової історії, нашого минулого й сьогодення.

Історія відносин Угорщини та України, «розбірки» наших отаманів, правда про «канонізованого» росіянами Леніна та уроки з денацифікації РФ.  Це контент про історію, яку важливо знати й розуміти, особливо – під час війни.

Разом із Криштопою до створення контенту долучився й письменник Степан Процюк. Окремий плейлист автора сподобається тим, хто цікавиться історією української літератури. Зрозумілою, чесною і відвертою – без прикрас та героїзації.

Палає

На цьому каналі журналістки Емма Антонюк та Яна Брензей обговорює все, від чого палає або може палати. Тут і про мародерство російських військових, і про знесення пам’ятників Пушкіну, і про межу між хамством та свободою слова, і про інститут репутації.

Відео виходять у розмовному форматі, але цей контент точно не хочеться прогорнути. Адже кожна розмова – це зважена та ґрунтовна дискусія на актуальні теми. Можливо, це один з найглибших – за рівнем обговорення теми – каналів у нашій добірці.

Радимо переглянути не лише відео, випущені після 24 лютого, а й ролики, які авторки публікували до цього.

Geek Journal

Знайомий багатьом Youtube-канал, який наповнюється якісним українськомовним контентом ще з 2012 року. До нового етапу війни ведучий та автор проєкту Тайлер Андерсон здебільшого розповідав про новинки українського та світового кінематографу. І робив це з фірмовим гумором та влучною іронією.

Утім з початком повномасштабного вторгнення канал перейшов на військові рейки й активно бере участь у боротьбі на інформаційному фронті. Тепер Тайлер розповідає про російських блогерів, з якими варто назавжди попрощатися українським глядачам, вітчизняних лідерів думок, котрі промовчали про звірства окупантів, та новини РФ і кремлівських посіпак.

До речі, ці випуски ведучий Geek Journal оглядає у новій рубриці з доволі влучною назвою – «Новини з дна». Це короткі 15-хвилинні ролики, приправлені гумором, сарказмом та жартами. Якщо ж ви шукаєте щось про сучасне кіно – архіву каналу вистачить на десятки чи навіть сотні вечорів.

Хочеш гратися – перехочеш

Ще один українськомовний канал, у якому блогерка Поліна Майко з Маріуполя розповідає про те, що коїться у вимірі російського інтернету. Це і огляди тамтешніх тік-токерів, і ролики про мовчання російських феміністок, і доза крінжу від окупантів, дбайливо відібрана ведучою.

Окремо радимо підписатися на канал зі стрімами за участю Поліни та запрошених гостей. Наразі там лише два випуски та кілька сотень підписників. Але це лише питання часу, адже українськомовний Youtube стрімко розвивається, а якісного контенту стає дедалі більше.

Імені Т.Г. Шевченка

Це канал українських письменників та видавців братів Капранових, які просто, доступно та легко розповідають про історію України в коротких відео. Тут і про мову, і про козаків, і про церкву, і про ОУН та УПА. Крім того, творці каналу руйнуть російські та радянські міфи, проливають світло на темні плями в нашій історії та намагаються розповісти, що насправді відбувалося на території України.

З початком повномасштабного вторгнення брати Капранові долучилися до захисти України. Тому в нових роликах письменників можна побачити в українському «пікселі». Водночас дещо змінилася й тематика випусків. Тепер це історія України, які напряму стосується нашого сьогодення.

Телебачення Торонто

Ґрати, песик, дужка, гривня… поки Майкл на війні. З початком повномасштабної агресії росіян ведучий Телебачення Торонто Майкл Щур (він же – Роман Вінтонів) змінив піджак на форму ЗСУ, а затишну студію – на окопи. Та попри це канал продовжує стабільно оновлюватися завдяки іншим учасникам команди.

Це і повноцінні випуски, до яких звикли глядачі, і прямі ефіри, які впродовж останніх місяців набувають дедалі більшої популярності в українському Youtube. Гумор, іронія, сарказм та висміювання російських «скрєп» – усе те, за що ми любимо цей канал, збереглося й практично щодня примножується.

Окремо радимо слідкувати саме за стрімами Телебачення Торонто. Бо де ще лідер гурту «Кургат і Агрегат» в прямому ефірі розповість, як потрапив до спецпідрозділу «Азова»?

Твоя Підпільна Гуманітарка

Лекції, інтерв’ю та онлайн-дискусії, які так чи інакше стосуються гуманітарних наук. Тут і про те, чому українці вважають Шевченка пророком, як пояснити «нудність» класичних романів, хто і навіщо вигадав букву «Ґ» та про правдиві міфи щодо української мови. І це лише мала частина контенту, який вам точно варто переглянути.

З початком нового етапу російсько-української війни канал оновлюється рідше, ніж зазвичай. Утім ролики, які були опубліковані до цього, точно не мають «терміну придатності». З останніх відео – роздуми над необхідністю знесення пам’ятників Пушкіну та поради щодо легкого й комфортного переходу на українську.

Ми безкоштовно просуваємо якісний український контент, адже ви підтримуєте нас донатами.

Суспільство

До Пущі-Водиці ходитиме екскурсійний трамвай-кафе

Опубліковано

Екскурсійний трамвай-кафе, що ходить до Пущі-Водиці, планує відновити свою діяльність з 18 травня.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці “Екскурсії на трамваї по Києву”.

Про екскурсію

Перша запланована екскурсія отримала назву “Таємниці Пущі-Водиці” і її програма була розроблена на основі матеріалів відомого історика Олександра Анісімова.

Учасники екскурсії матимуть можливість відвідати перший у Києві пивоварний завод, урочище Кинь-Ґрусть та мавзолей-усипальницю, спроектовану архітектором Городецьким.

Серед варіантів програм для прогулянок до Пущі-Водиці також доступна програма під назвою “Трамваї на курорт”. Щодо екскурсій по Києву, можна обрати із таких варіантів, як “Вечірній трамвай”, “Від конки до трамваю” та “Не звичні історії на тролейбусі”. Кожна з цих програм обіцяє захоплюючі враження та цікаві відкриття для учасників.

Екскурсії тривають від однієї до трьох годин. Вартість місця в екскурсійному кафе-трамваї становить від 400 гривень. Забронювати місця можна на сайті.

Читати також: 800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Про вагон

Вагон-кафе був споруджений у 1992 році, і в 2007-му році він пройшов ремонт за кошти та зусилля “любителів транспорту” та працівників депо.

Проте, в березні 2023 року на сторінці екскурсійної агенції було оприлюднено повідомлення про загрозу зникнення трамвай-кафе. З початком воєнного стану екскурсійному трамваю було заборонено курсувати до Пущі-Водиці, незважаючи на те, що рух регулярних трамвайних маршрутів до цієї місцевості був відновлений в травні 2022 року.

Нагадаємо, що сумчанин переміг у міжнародному конкурсі шрифтів.

Також ми повідомляли, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Читати далі

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення